انواع ویزاهای دانشجویی آمریکا

آزاد کردن مدارک

انواع ویزاهای دانشجویان خارجی برای تحصیل در آمریکا

ویزای F1

ویزای F1 یکی از متداول ترین ویزاهایی است که به دانشجویان داده می شود و از دسته یک ویزاهای غیر مهاجرتی است. علاوه براین ویزای F1 به دانشجویانی تعلق می گیرد که مایل به مطالعات آکادمیک در ایالات متحده یا برای تحصیل در کالج یا دانشگاه های معتبر آمریکا و یا کلاس های زبان انگلیسی در یک دانشگاه یا موسسه زبان انگلیسی هستند.

از مزیت های ویزای F1

شخصی که این ویزا را دریافت می کند اجازه کار پاره وقت ۲۰ ساعت در هفته را دارد و بعد از پایان تحصیلات می تواند جهت کار ۱۲ تا ۱۷ ماه ویزای خود را تمدید کند.

شخصی که ویزای دانشجویی F1 را دریافت کرده است برای بستگان درجه اول خود همانند همسر و فرزندان خود نیز تقاضای ویزا نماید که به ویزایی که به همراهان شخص تعلق می گیرد ویزای F2 گفتته می شود.

ویزای J1

این ویزا به دانشجویانی تعلق می گیرد که با یک برنامه تبادلی همانند برنامه های تبادل دانشجو که بین دانشگاه های مختلف متداول است، قصد تحصیل در آمریکا را دارند و معمولا به محققین و پژوهشگران داده می شود.

مزایای ویزای J1

از مزایای این ویزا می توان به اجازه کار در آمریکا و گرفتن کد ملی آمریکایی (Social Security Number) نام برد.

در این نوع ویزا متقاضی می تواند برای همراهان خود نیز ویزا از سفارت آمریکا درخواست نماید که به ویزایی که به همراهان تعلق می گیرد ویزای J2 گفته می شود.

ویزای M1

ویزای M1 از دسته ویزاهایی است که به طور محدود صادر می شود و برای اشخاصی صادر می شود که در یک مدرسه یا موسسه غیر آکادمیک یا فنی حرفه ای قصد تحصیل دارند. به عنوان مثال برای افرادی که قصد فعالیت برای کارآموزی در یک موسسه یا یک کارخانه در آمریکا را دارند. در این نوع ویزا شخص می تواند برای همراهان خود نیز تقاضای ویزا نماید که در آن صورت به آن ویزای M2 گفته می شود.

ویزای H1

افرادی که دارای تخصص حرفه‌ای خاص می‌باشند و از طرف کارفرمای آمریکایی دعوت به کار می‌شوند نیز می‌توانند تقاضای این ویزا را داشته باشند. داشتن حداقل مدرک کارشناسی تائید شده در این نوع ویزا و کارفرمای مورد تائید اداره مهاجرت آمریکا از شرایط لازم ‌الاجرا است.

طول زمان دوره‌های آموزشی تخصصی کمتر از یک سال می‌باشد و هر چند مطابقت بین نوع دوره‌های انتخابی با تجربه کار و تحصیلات متقاضی ویزای M1 بیشتر باشد موفقیت اخذ ویزا در سفارت نیز بیشتر خواهد بود.

ویزای Q1

این ویزا نیز از ویزاهای بسیار محدودی می باشد که برای بازدیدهای تبادل فرهنگی که شامل آموزش عملی یا تسهیم فرهنگ ملی می باشد اختصاص می یابد.

مقاله مرتبط: پرداخت هزینه سفارت آمریکا | ایمیل مکاتباتی | مقدار فاند دکتری سوئیس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان