مقدار فاند دکتری سوئیس | میزان حقوق پسادکتری در سوئیس

مقدار فاند دکتری سوئیس
5/5 - (1 امتیاز)

میانگین حقوق و دستمزد دانشجویان دکتری و پسادکتری

مقدار فاند دکتری سوئیس | در کشور سوئیس، همانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر از جمله دانمارک، آلمان، سوئد، فنلاند، اتریش، هلند، ایرلند، نروژ و انگلیس، دانشجویان دکتری و پسادکتری توسط دانشگاه ها با یک قرارداد مدت معین استخدام می شوند. شنیدن این که حقوق در سوئیس جزء بالاترین حقوق ها در جهان برای جبران هزینه های بسیار بالای زندگی در آنجا است، نباید تعجب آور باشد.

درآمد ناخالص دانشجویان دکتری در حدود ۵۰۰۰۰ فرانک سوئیس (CHF) در سال است که به معنی حدود ۴۲۰۰ CHF در هر ماه است. اما اگر یک دانشجوی تمام وقت نباشید (کمتر از ۱۰۰٪) از این درآمدها کاسته می شود. حقوق و درآمد پژوهشگران پسا دکتری به این صورت است که افراد تازه کار بیشتر از یک دانشجوی دکتری در سوئیس درآمد کسب می کند. حقوق ناخالص سالانه تمام وقت در حدود ۹۵۰۰۰ فرانک سوئیس است که به معنی حدود ۷۹۰۰ فرانک سوئیس در هر ماه می شود.

مقدار فاند دکتری سوئیس

 

درآمد دانشجویان دکتری و پسادکتری در سوئیس

حداقل درآمد یک شاغل در سوئیس (شامل دانشجویان دکتری و پسادکتری) به شهر محل اقامت، وضعیت تأهل و تعداد فرزندان بستگی دارد. اگر دانشجوی دکتری مجرد است و فرزندی ندارد و در زوریخ زندگی می کند، درآمد خالص وی حدود ۳۵۰۰ CHF در هر ماه خواهد بود. با این حال، یک دانشجوی دکتری متاهل در زوریخ که یک فرزند دارد در حالی که شریک زندگی وی کار نمی کند، می تواند در هر ماه ۴۰۵۰ CHF بدست آورد.

برای یک دانشجوی پسادکتری، همان قاعده فوق الذکر اعمال خواهد شد. بنابراین، یک پژوهشگر پسا دکتری که فرزندی ندارد و در زوریخ زندگی می کند ، مبلغی معادل ۶۳۰۰ CHF تقریبا در ماه دریافت خواهد کرد و یک دانشجوی پسادکتری با همسر و فرزندانی بدون شغل درآمد ماهانه ۷۰۵۰ CHF در ماه در نظر گرفته شده است.

نگارش کورس دیسکریپشن | نگارش ایمیل مکاتباتی | نگارش SOP | نگارش CV | نگارش توصیه نامه

مقدار فاند دکتری سوئیس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان