نگارش CV – نوشتن رزومه تحصیلی

4.7/5 - (6 امتیاز)

عناوین مقاله:

مراحل نگارش CV در همیارپروژه

1- ثبت سفارش اولیه با پر کردن فرم زیر (بدون پرداخت هزینه سفارشی ثبت خواهد شد)

2- هماهنگی کارشناس با کاربر + پرداخت هزینه

3- دریافت اطلاعات مورد نیاز و مشاوره اولیه مورد نیاز

4- طراحی و نگارش -> تحویل (زمان: بر اساس پکیج انتخابی)

5- در صورت نیاز دانشجو، ویرایش بر اساس قوانین و مقررات وب سایت همیارپروژه (ویرایش نمیتواند بیشتر از روزهای مشخص شده بعد از تحویل اولیه باشد)

6- تحویل نهایی

ثبت درخواست نگارش تخصصی CV تحصیلی یا کاری

سوالات متداول در پروسه نگارش CV

شما در این بخش میتوانید بخش های مختلف و فعال مجموعه بهمراه سابقه نماد اعتماد الکترونیکی ما را بدون هیچ شکایتی بررسی کنید. وبسایت همیارپروژه نوین از سال 93 فعالیت مشاوره مهاجرت خود را آغاز کرده و تا به امروز به تعداد زیادی دانشجو کمک کرده تا بتوانند مسیر خود را ساده تر پیش ببرند.

 • موسسه رسمی مشاوره مهاجرت با شناسه ملی: 14011821805
 • لینک نماد اعتماد الکتریکی (بدون فیلتر شکن وارد شوید): ورود
 • لینک کانال تلگرام: ورود
 • لینک اینستاگرام: ورود
 • مدیریت گروه های هلند از طریق همیارپروژه در تلگرام: ورود

پاسخ: نمونه کتابچه های آماده شده مجموعه همیارپروژه را میتوانید در لینک های زیر مشاهده کنید.

 • کتابچه انگیزه نامه: ورود
 • کتابچه رزومه تحصیلی: ورود
 • کتابچه استادی پلن: ورود
 • کتابچه کاورلتر: ورود

پاسخ: در صورتی که بصورت فورس میخواهید نگارش انجام گیرد بصورت مستقیم به پشتیبان مجموعه همیارپروژه از طریق لینک زیر پیام داده و وضعیت را بررسی کنید:

 • راه ارتباطی با پشتیبان در تلگرام: ورود

جواب: شما در کل پروسه نگارش نامه با کارشناس در ارتباط خواهید بود. ضمنا شما حتی میتوانید قبل از استارت پروژه گروهتان را تشکیل دهید و سوالی اگر داشتید از کارشناس بپرسید تا خیالتان آسوده گردد.

 • پاسخ: شما کاملا با کارشناس در ارتباط خواهید بود و متن پیام با هماهنگی شما و شرایط مورد نظرتان نگارش میگردد. شما در این مسیر متوجه خواهید شد که امکان کپی بودن وجود نخواهد داشت. ضمنا رزومه مشابه نامه هایی مانند انگیزه نامه و کاورلتر و … نمیباشد و میتواند فرمت مشابه داشته باشد و بر این اساس همیارپروژه نوین طراحی اختصاصی برای رزومه بصورت کد نویسی لاتکس انجام داده و فرمت زیبایی را به شما تحویل خواهد داد.
نگارش CV

راهنمای نگارش استاندارد CV

سی وی CV چیست؟

نگارش CV | تحقیقات می گوید که به طور متوسط، استخدام کنندگان به رزومه ها حداکثر تا 6 ثانیه نگاه می کنند! ممکن است ناعادلانه به نظر برسد، دقیقاً چگونه قرار است در عرض چند ثانیه توجه کسی را به خود جلب کنید؟

 CV مخفف عبارت «Curriculum Vitæ» است که به معنی «دوره زندگی»  تعبیر می توان کرد. در حقیقت CV یک سندی تقریبا طولانی است که در دو یا تعداد بیشتری صفحه نوشته می شود که شامل اطلاعات زیادی درباره دستاوردهای شماست و چیزی بیش از یک بیوگرافی شغلی محسوب می‌شود.  همانند رزومه، سی وی خلاصه ای از تجربه و مهارت های یک فرد را فراهم می کند و معمولا از لحاظ محتوا طولانی تر از رزومه است.

علاوه بر این سی وی در بردارنده اطلاعاتی در زمینه های تحصیلاتی، از جمله تجربه های آموزشی، مدارک تحصیلی، تحقیقات، جوایز، نشریات، مقالات علمی، همایش ها، و دیگر دستاوردها است. از این رو سی وی بسیار طولانی تر از رزومه است، چون شامل اطلاعات بیشتری به ویژه در مورد زمینه های دانشگاهی می باشد.

هنگام اپلای برای یک پوزیشن تحصیلی، مرسوم است که دانشگاه ها همراه با درخواست شما یک curriculum vitae (CV) را از شما درخواست می کند. یک CV آکادمیک ممکن است شبیه CV استانداردی باشد که برای برنامه های شغلی استفاده می شود، اما این دو سند از لحاظ جزئیات تفاوت دارند. یک CV غالبا بر مسئولیت ها و پیشنیه قبلی شما متمرکز است و آنچه را که تا به امروز انجام داده اید را نشان می دهد؛ در حالیکه یک CV آکادمیک بر زمینه علمی، موفقیت ها و تجربیات شما متمرکز است.

سی وی معمولا در موقعیت های شغلی در کشورهایی به جز آمریکا مورد استفاده قرار می گیرند. در اروپا، خاورمیانه، آفریقا یا آسیا، معمولا انتظار دریافت سی وی وجود دارد. در آمریکا، افرادی که در دانشگاه و یا موقعیت های تحصیلی هستند، از سی وی به جای رزومه و کاور لتر استفاده می کنند. بنابراین،  CV در زمان اپلای برای موقعیت های تحصیلی، علمی، پزشکی یا تحقیقاتی بین المللی و یا هنگام اپلای مورد استفاده قرار می گیرند.

تفاوت CV دانشگاهی و رزومه کاری

بزرگترین تفاوت بین قالب CV دانشگاهی و رزومه کاری طول متن آنها است.  CV دانشگاهی شما برای همه اهداف یک فهرستی از سوابق شما را ارائه می دهد. مهمترین چیزی که هنگام نوشتن CV دانشگاهی خود باید به خاطر داشته باشید این است که باید متناسب با هر موقعیتی که درخواست می کنید، باشد.

شما باید بر دستاوردهایی که برای موقعیتی که برای آن درخواست می کنید تاکید بیشتری کنید. شما همچنین باید بخش های CV خود را مجدداً تنظیم کنید تا متناسب با شرایط موقعیت یا کمک هزینه ای که درخواست می کنید باشد.

از آنجایی که شما برای هر برنامه از CV یکسانی استفاده نخواهید کرد، مهم است که شما یک CV کاملی را داشته باشید که متناسب با هر موقعیت و شرایط به مرور زمان آپدیت کنید.

فرمت استاندارد یک CV برای یک شغل باید شامل بخش های زیر باشد:

 1. اطلاعات تماس
 2. بیانیه شخصی
 3. تجربیات حرفه ای
 4. تاریخ های تحصیلی
 5. مهارت ها و صلاحیت های کلیدی
 6. جوایز صنعتی و حرفه ای
 7. گواهینامه های حرفه ای
 8. انتشارات
 9. وابستگی های حرفه ای
 10. کنفرانس هایی که شرکت داشته اید
 11. آموزش تکمیلی

قالب تخصصی CV

بیشتر افراد برای ایجاد CV خود از الگوهای پیش فرض Word استفاده می کنند. مشکل آن این است که این الگوهای پیش فرض غالباً بی روح هستند. قطعا می خواهید CV شما برجسته باشد و مانند سایر افردا تکراری نباشد. بطور مثال شما بیش از ۲ ساعت وقت صرف می کنید تا محتوای رزومه خود را در طرح قالب پیش فرض قرار دهید و بعد ، وقتی یک تغییر کوچک دیگر ایجاد می کنید، همه چیز کاملاً خراب می شود.

شما شروع می کنید به دنبال یک الگوی CV بهتر به صورت آنلاین و یکی را پیدا می کنید که قیمت بالا می باشد. بعد شما پولی را پرداخت می کنید و امیدوارید که این الگوی CV بهتر از الگویی باشد که تاکنون امتحان کرده اید. حال شاید هم اینطوری نباشد. اما بهتر است بدانید که Word برای نوشتن مقاله در دانشگاه استفاده می شود نه برای ایجاد رزومه.

از آنجایی که نوشتن رزومه و CV  استاندارد یکی از مهمترین بخش های نشان دهنده سابقه شغلی و تحصیلی شماست. بسیار مهم است که با وجود سوابق و تجربیات علمی و حرفه ای که دارید از CV  و یا رزومه شما قالب و ساختار استاندارد و قابل قبولی داشته باشد. زیرا ممکن است در طول سالهای متمادی درخواست های تحصیلی و شغلی متفاوتی را با استفاده از ان انجام دهید و فقط کافیست دستاورد های علمی و پژوهشی جدید خود را در آن به روز رسانی کنید.

گروه همیارپروژه نوین به کمک کارشناسان حرفه ای در این زمینه به نگارش انواع نامه های مکاتباتی مورد نیاز برای اپلای و پذیرش تحصیلی می پردازد. به عنوان مثال نگارش CV  به صورت تخصصی و منحصر به فرد در قالب های حرفه ای.برای نوشتن رزومه تحصیلی جهت اپلای و نگارش سی وی جهت پذیرش تحصیلی می توانید درخواست دهید.

نگارش CV | ویرایش CV | سفارش نوشتن رزومه تحصیلی جهت اپلای


پیشنهاد مطالعه: تفاوت Resume و CV | دانلود نمونه کاورلتر | دانلود نمونه کاورلتر 


 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان