برنامه اکسپرس انتری | Express Entry

اکسپرس انتری

برنامه اکسپرس انتری

از سال ۲۰۱۵ متقاضیان اخذ اقامت کانادا می توانند به یکی از روش های اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت کنند. پس از راه اندازی سیستم اکسپرس انتری، بسیار از متقاضیان که قبلا از روش معمول مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال اقدام می کردند پشت درهای بسته ماندند. از طریق سیستم اکسپرس انتری، متقاضی مهاجرت به کانادا برای روش های مهاجرتی زیر انتخاب می شود

 

روش های مهاجرتی سیستم اکسپرس انتری

برنامه دولتی نیروی کاری متخصص (Federal Skilled Worker Class)

برنامه دولتی نیروی کار فنی (Federal Skilled Trades Class)

نیروی کار با سابقه کار کانادایی (Canadian Experience Class)

برنامه مهاجرت استانی (Provincial Nominee Class)

نحوه فرآیند سیستم اکسپرس انتری

ابتدا متقاضی درسیستم اکسپرس انتری درخواست خود را ثبت می کند و امتیازبه تناسب مدارک او در سیستم رتبه بندی جامع CRS و با توجه به مهارت های کاری و تحصیلات و سطح زبان و سایر عوامل مورد نظر اداره مهاجرت کانادا اندازه گیری می شود.

چنانچه امتیاز کافی جهت ورود به اکسپرس انتری برای متقاضی به دست آید و فایل او در یکی از ۴ موردی که در بالا معرفی شد، ثبت نام می شود و وارد محیطی به نام استخر (Pool) شده و منتظر می ماند. سپس کارفرمایان، استان ها و دولت کانادا، نیروهای مورد نیاز خود را از میان افراد واجد شرایط موجود در سیستم انتخاب می کنند و برای افراد منتخب دعوتنامه رسمی صادر می شود.

 

اداره مهاجرت کانادا

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده که پرونده ها را در ۶ ماه بررسی می کند. برخی از متقاضیان اخذ اقامت کانادا تصور می کنند که این شش ماه از زمانی که درخواست اولیه بررسی پرونده خود را به دولت کانادا ارائه می کنند محاسبه می شود، در صورتی که این شش ماه از زمانی که متقاضی دعوتنامه کاری را دریافت و درخواست خود را برای اخذ اقامت کاری در سیستم اقامتی کانادا ثبت کند محاسبه می شود.

از ابتدای ورود به استخر، فایل به مدت یک سال معتبر است. در این یکسال طی چندین مرحله دولت و استان ها صدور دعوت نامه دارند که با توجه به سیستم رتبه بندی جامع، متقاضیان با امتیاز بالاتر را انتخاب می کنند. اگر طی این یک سال دعوت نامه برای شخصی صادر نشود باید یک بار دیگر فایل خود را ایجاد کند. در ضمن طی این مدت امکان آپدیت مدارک و کسب امتیاز بالاتر وجود دارد.

در صورتی که متقاضی در سیستم اکسپرس انتری امتیاز بالایی کسب کند و بتواند از طرف کارفرما، دولت کانادا یا یکی از استان های کانادا پیشنهاد کاری دریافت کند می تواند دعوتنامه ورود به کانادا را دریافت کند.

بانک شغلی کانادا موتور جستجوی شغلی می باشد که کارفرمایان و نیروهای جویای کار را به یکدیگر متصل می کنند. در صورتی که مقاضیان کار در کانادا دعوتنامه کاری نداشته باشند یا توسط هیچ استانی انتخاب نشده باشند باید در بانک مشاغل کانادا ثبت نام کنند.

 

تغییرات شرایط اکسپرس انتری

پیشنهاد شغلی معتبر

پیشنهاد شغلی معتبردر گروه ۰۰ ، ۲۰۰ امتیاز و در گروهی به غیر از ۰۰، ۵۰ امتیاز خواهد داشت.

تجربه تحصیل در کانادا

۱- صفر امتیاز اگر متقاضی در دوره های دبیرستان تحصیل کرده باشد.

۲- پانزده امتیاز اگر متقاضی در یکی از دوره های پس از بیرستان بین یک تا دو سال تحصیل کرده است.

۳- سی امتیاز اگر متقاضی یکی از شرایط زیر را داشته باشد

  • در دوره پس از دبیرستان که سه سال و بیشتر بوده است.
  • فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در کانادا

افزایش مهلت برای اقدام پس از دریافت دعوتنامه از ۶۰ روز به ۹۰ روز.

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/express-entry/eligibility/compare.html

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/express-entry/eligibility/federal-skilled-workers.html

پرداخت هزینه WES  | اپلای | پرداخت هزینه چاپ مقاله | پرداخت در ebay | خرید از udemy

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان