بورسیه های فرانسه | بهترین بورسیه های موجود برای دانشجویان خارجی در فرانسه

بورسیه های فرانسه

فرانسه یکی از محبوب ترین مقاصد مطالعه دانشجویان بین المللی است. با این حال، هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه همیشه مقرون به صرفه نیست. گرچه هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی مقدار پایین در حدود ۲۰۰ تا ۶۰۰ یورو در سال است، اما مقدار شهریه در دانشگاه های خصوصی می تواند تا ۱۰ هزار یورو در سال و حتی بیشتر باشد. بنابراین دریافت بورسیه برای زندگی و تحصیل راحت تر مساله مهمی است. در ادامه انواع بهترین بورسیه ها را معرفی می کنیم:

بورسیه ایفل

بورسیه ایفل توسط وزارت امور خارجه به عنوان ابزاری برای اجازه دادن به مؤسسات آموزش عالی فرانسه برای جذب بهترین دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی است. بورس تحصیلی ایفل در دوره های کارشناسی ارشد کمک هزینه ای به مبلغ ۱،۱۸۱ یورو و برای دوره های دکتری کمک هزینه ای به مبلغ ۱۴۰۰ یورو می پردازد. علاوه بر این، هزینه های مختلف از جمله سفر بازگشت، بیمه درمانی و فعالیت های فرهنگی را پوشش می دهد ولی این برنامه شهریه دانشگاه را پوشش نمی دهد.

بورسیه اکول نرمال سوپریور

هر ساله سازمان ENS یک انتخاب بین المللی را در حدود سی دانشجو بین المللی را در رشته های علوم پایه یا علوم انسانی می پذیرد که به دنبال یک دوره دو یا سه ساله در ENS هستند. حقوق ماهانه ای که دریافت می کنند تقریبا ۱۰۰۰ یورو در ماه برای ۲-۳ سال است. این کمک هزینه حدودا به ۳۰ دانشجوی خارجی هر ساله اعطا می شود.

بورسیه عالی امپر در موسسه ENS لیون

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که در برنامه های کارشناسی ارشد در رشته های علوم پایه، هنر و علوم انسانی و اجتماعی ثبت نام کرده اند از طریق بورس تحصیلی Ampere کمک هزینه تحصیلی در حدود یورو ۱۰۰۰ در ماه و برای مدت یک سال و با شرایط قابل تجدید ارائه می شود.

بورسیه امیلی بوتمی در دانشگاه ساینس پو

این بورسیه به منظور کمک به دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا می باشد که برای دانشگاه ساینس پو اپلای کرده اند. بورس تحصیلی می تواند اشکال مختلف از ۵۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ یورو برای ۲ سال تحصیلات تکمیلی و یا ۳،۰۰۰ تا ۱۲،۳۰۰ € برای ۳ سال تحصیل در مقطع کارشناسی باشد.

بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاه ساکلای پاریس

دانشگاه ساکلای تمایل دارد تا دسترسی به برنامه های کارشناسی ارشد خود را به دانشجویان بین المللی ترویج دهد. کمک هزینه تحصیلی € ۱۰،۰۰۰ در هر سال و حداکثر € ۱۰۰۰ برای سفر و هزینه های ویزا نیز اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی بنیاد فناوری گرنوبل

بنیاد فناوری گرنوبل به دانشجویانی که مایل به ادامه‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور هستند، بورسیه‌ی تحصیلی به مبلغ ۵ هزار یورو در هر نیمسال ارائه می دهد.

بورسیه‌ی تحصیلی INSEAD MBA

تعداد بورسیه‌های INSEAD MBA محدود است و برای اخذ هر یک از آن‌ها رقابتی تنگاتنگ جریان دارد. ارزش این بورسیه‌ها دامنه‌ای از ۵ تا ۲۵ هزار یورو را در برمی‌گیرد.

بورسیه‌ی تحصیلی MBA در دانشگاه HEC Paris

دانشگاه HES پاریس به دانشجویان بین‌المللی از کشورهای مختلف و با سوابق تحصیلی متفاوت بورسیه‌های تحصیلی قابل‌توجهی اعطاء می‌کند. این بورسیه‌ها به سه دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شوند. بورسیه‌های مبتنی بر شایستگی، بورسیه‌های مبتنی بر نیاز و بورسیه‌های مبتنی بر معیارها و ضوابط خاص. ارزش این بورسیه‌ها از ۶ تا ۲۴ هزار یورو متغیر است.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی | پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان