مزایای تحصیل در استان کبک کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

مزایای تحصیل در استان کبک کانادا

تحصیل در کبک یک تجربه ی فراموش نشدنی است. مونترال به عنوان برترین شهر دانشجویی جهان انتخاب شده است. در استان کبک ۹ دانشگاه وجود دارد که سه دانشگاه انگلیسی زبان هستند:

دانشگاه هایی همانند مک گیل و کنکورد و چهار دانشگاه فرانسه زبان همانند دانشگاه مونترال که بزرگترین دانشگاه فرانسه زبان قاره آمریکاست و لاوال و شربروک و کبک. دو دانشگاه دیگر اکول پلی تکنیک و اچ ای سی HEC (مدرسه بازرگانی) می باشند. استان کبک به نوعی بهشت دانشگاهی کانادا می باشد.

تحصیل در استان کبک کانادا به معنی بهره‌مندی از یک سیستم آموزش تراز اول و زندگی دانشجویی مهیج در یک محیط بی‌نظیر است. از امتیازات تحصیل در استان کبک می‌توان به مؤسسات آموزشی ممتاز، شهریه نسبتاً پایین و اساتید و پژوهشگران برجسته اشاره کرد.

زبان فرانسوی زبان رسمی در ایالت کبک می باشد هر چند اغلب ساکنین این ایالت به انگلیسی نیزتسلط دارند ولی نسبت به زبان فرانسوی تعصب داشته به طوری که مونترال را می توان دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در دنیا نامید.

امکان دریافت اقامت دائم پس از تحصیل در کبک کانادا

پس گذراندن یک دوره تحصیلی و دریافت مدرک از دانشگاه‌ها یا کالج‌های کبک و نیز مدرک B2 زبان فرانسه (در دو بخش گفتاری و شنیداری) ؛ امکان درخواست اقامت دائم کانادا از طریق برنامه تجربه کبک (PEQ) وجود دارد.

کار در استان کبک

سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا دامنه وسیعی از دوره‌هایی را ارائه می‌کند که به دانشجویان بین‌المللی امکان کار در حین تحصیل یا بعد از آن را می‌دهند. برای کار در حین تحصیل نیازی به دریافت اجازه کار یا work permit نیست و دانشجویان در طول ترم‌های تحصیلی اجازه کار تا ۲۰ ساعت در هفته و در تعطیلات تابستانی، زمستانی و… اجازه کار تمام‌وقت را دارند.

هزینه تحصیل مقرون به صرفه در کبک کانادا

شهریه دانشگاه‌ها (و کالج‌ها) و هزینه زندگی در استان کبک کانادا پایین است. شهریه برای دانشجویان بین‌المللی در استان کبک جزو پایین‌ترین‌ها در آمریکای شمالی است؛ یعنی برای تحصیلات دانشگاهی مشابه، هزینه تحصیل در استان کبک کانادا عموماً کمتر از دیگر مناطق آمریکای شمالی است.

هزینه زندگی نیز در استان کبک نسبتاً پایین و هزینه‌های مسکن، غذا و درمان از بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته پایین‌تر است.

یادگیری دو زبان فرانسوی و انگلیسی

با تحصیل در کبک کانادا امکان یادگیری یا ارتقاء سطح زبان فرانسه را خواهید داشت. زبان اول مردم کبک فرانسوی است و مدارس زبان متعددی برای آموزش زبان فرانسه در کبک وجود دارند؛ اما اکثر مردم کاملاً با زبان انگلیسی آشنا هستند و همچنین بسیاری از دوره‌های کالج و دانشگاه در این استان به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند.

زندگی دانشجویی پرهیجان

تحصیل در کبک فرصت زندگی در محیطی مهیج و جامعه‌ای پذیرا در کنار طبیعتی بسیار زیبا را به شما خواهد داد. چه به دنبال فضاهای باز چشم‌نواز باشید، چه جذابیت‌های فرهنگی و غذایی شهری بزرگ و با تنوع فرهنگی بالا، گزینه‌های زیادی برای جلب توجه دانشجویان بین‌الملی در استان کبک کانادا وجود دارد.

مقالات مفید: شرایط کار دانشجویی در اتریش | نحوه پیدا کردن بورسیه تحصیلی | تمکن مالی تحصیل در آلمان

دیدگاه کاربران
  • Shayan 31 مارس 2020 / 18:45

    این فرصت عالی است برای دانشجویان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان