پی پال چیست؟

پی پال چیست؟

پی پال چیست؟

پی پال یک کیف پول اینترنتی است! اما این به چه معناست؟ برای اینکه به درستی متوجه شوید، بهتر است از ابتدا و مرحله به مرحله توضیحات را پیش ببریم.

احتمالا تا کنون بارها پرداخت اینترنتی داشته اید. زمانی که کالایی را میخرید، به صفحه ی مخصوص پرداخت اینترنتی وصل شده و اطلاعات کارت بانکی خود را تماما وارد میکنید و سپس پرداخت کرده و مبلغ از حساب شما کاسته میشود.

چنین نوعی از پرداخت که در ایران رایج است، چندین مشکل دارد. در ابتدا اینکه شما باید اطلاعات بسیاری را وارد نمایید که به خاطر سپردن این اعداد و ارقام میتواند بسیار دشوار باشد و در نتیجه نیاز است در هر پرداخت اینترنتی کارت خود را همراه داشته باشید و اعداد را از روی آن بخوانید. دومین مشکل این است که شما ممکن است چندین کارت مختلف داشته باشید و کارتی که برای پرداخت اینترنتی استفاده میکنید را همراه نداشته باشید.

سومین مشکل اینکه به دلیل تعدد تعداد بانک ها و وبسایت ها، ممکن است مشکلات متعددی پیش آید. چهارمین مشکل اینکه شما از کارت خود تنها میتوانید پرداخت های ریالی را انجام دهید و صرفا برای سایت های ایرانی! و بسیاری از مشکلات دیگر.

کیف پول های اینترنتی در واقع این مشکلات و بسیاری از مشکلات دیگر را برای مشتری حل میکنند و پی پال سال ها است که مشهور ترین کیف پول اینترنتی محسوب میشود. اما پی پال چگونه کار میکند؟ در پی پال شما در ابتدا یک حساب را با ایمیل خود افتتاح میکنید.

سپس هر تعداد حساب بانکی که دارید را به اکانت پی پال خود متصل میکنید. و پس از این مرحله به راحتی در هر خرید، کافی است در صفحه ی پرداخت بر روی گزینه پی پال کلیک نمایید تا پرداخت شما با وارد کردن آدرس ایمیل و پسورد انجام شود! در واقع کیف پول الکترونیکی بهترین نام ممکن برای این خدمات است، چرا که شما تمام موجودی خود در حساب های بانکی خود را در این اکانت آماده کرده اید و به آسانی میتوانید آن را خارج کرده و برای پرداخت های خود استفاده نمایید.

از آن جایی که پی پال یک خدمات بین المللی است، از اکانت پی پال خود میتوانید برای خرید و پرداخت از هر وبسایتی استفاده نمایید. پی پال با ۲۴ ارز جهانی فعالیت میکند و به این معناست که دیگر نیازی به تبدیل ارز نیز نخواهید داشت!

به دلیل سهولت استفاده از پی پال، شهروندان در سراسر دنیا و فروشنده های مختلف بسیاری در دنیا از این روش پرداخت استقبال کرده اند و احتمالا در وبسایت های مختلف بار های لوگوی آن را مشاهده کرده اید.

البته استفاده از پی پال به خصوص برای ما ایرانیان خالی از مشکل هم نیست. به دلیل تحریم های مختلف علیه ایران، پی پال به طور رسمی در ایران فعالیت ندارد و ایرانیان نمیتوانند به راحتی اکانت پی پال ساخته و از آن استفاده نمایند. پس از ایجاد اکانت پی پال، پی پال وارد مرحله تایید صحت اکانت شما میشود.

در این مرحله اطلاعات شخصی شما که مهم ترین آن حساب بانکی شماست باید به تایید برسد که چناچنه مراحل مختلف و مهم را پشت سر نگذارید، پی پال متوجه ایرانی بودن شما خواهد شد و اکانت شما را بلاک مینماید. افتتاح حساب پی پال و استفاده از آن برای ایرانیان نیازمند رعایت نکاتی است که باید آن را از کارشناسان ایرانیکارت و یا دیگر شرکت ها جویا شوید.

پی پال چیست؟

لندینگ فی کانادا | اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا | پرداخت اپلیکیشن فی | پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان