نگارش SOP – نوشتن انگیزه نامه برای اپلای

نگارش SOP
4.9/5 - (11 امتیاز)

عناوین مقاله:

مراحل نگارش SOP آموزشی در همیارپروژه

1- ثبت سفارش اولیه با پر کردن فرم زیر (بدون پرداخت هزینه سفارشی ثبت خواهد شد)

2- هماهنگی کارشناس با کاربر و ایجاد اشتراک و گروه کارشناسان

3- پرداخت هزینه + دریافت اطلاعات مورد نیاز و مشاوره اولیه مورد نیاز

4- طراحی و نگارش -> تحویل (زمان بر اساس انتخاب پکیج)

5- در صورت نیاز دانشجو، ویرایش بر اساس قوانین و مقررات وب سایت همیارپروژه (ویرایش نمیتواند بیشتر از روزهای مشخص شده بعد از تحویل اولیه باشد)

6- تحویل نهایی

ثبت درخواست نگارش SOP تخصصی

سوالات متداول در پروسه نگارش SOP

شما در این بخش میتوانید بخش های مختلف و فعال مجموعه بهمراه سابقه نماد اعتماد الکترونیکی ما را بدون هیچ شکایتی بررسی کنید. وبسایت همیارپروژه نوین از سال 93 فعالیت مشاوره مهاجرت خود را آغاز کرده و تا به امروز به تعداد زیادی دانشجو کمک کرده تا بتوانند مسیر خود را ساده تر پیش ببرند.

 • موسسه رسمی مشاوره مهاجرت با شناسه ملی: 14011821805
 • لینک نماد اعتماد الکتریکی (بدون فیلتر شکن وارد شوید): ورود
 • لینک کانال تلگرام: ورود
 • لینک اینستاگرام: ورود
 • مدیریت گروه های هلند از طریق همیارپروژه در تلگرام: ورود

پاسخ: نمونه کتابچه های آماده شده مجموعه همیارپروژه را میتوانید در لینک های زیر مشاهده کنید.

 • کتابچه انگیزه نامه: ورود
 • کتابچه رزومه تحصیلی: ورود
 • کتابچه استادی پلن: ورود
 • کتابچه کاورلتر: ورود

پاسخ: در صورتی که بصورت فورس میخواهید نگارش انجام گیرد بصورت مستقیم به پشتیبان مجموعه همیارپروژه از طریق لینک زیر پیام داده و وضعیت را بررسی کنید:

 • راه ارتباطی با پشتیبان در تلگرام: ورود

جواب: شما در کل پروسه نگارش نامه با کارشناس در ارتباط خواهید بود. ضمنا شما حتی میتوانید قبل از استارت پروژه گروهتان را تشکیل دهید و سوالی اگر داشتید از کارشناس بپرسید تا خیالتان آسوده گردد.

 • پاسخ: شما کاملا با کارشناس در ارتباط خواهید بود و متن پیام با هماهنگی شما و شرایط مورد نظرتان نگارش میگردد. شما در این مسیر متوجه خواهید شد که امکان کپی بودن وجود نخواهد داشت.

نظر کاربران در نگارش انگیزه نامه استاندارد در همیارپروژه

آقای ارحمی
آقای ارحمینگارش SOP - پذیرش دانشگاه میزوری آمریکا
بیشتر بخوانید
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان خوبم. در این مدتی که نامه های مختلفی برو برای نگارش و در نهایت اپلبیکیشن فی برای پرداخت و ... رو با هم پیش رفتیم و همراهیم کردید با حوصلی و دقت تمام مراحل انجام شد و من از تیم خوب و محترمتون متشکرم.
خانم فدائی
خانم فدائینگارش SOP - پذیرش دانشگاه UCLA آمریکا
بیشتر بخوانید
چیزی که خیلی به چشم میاد همیشه آنلاین بودن پشتیبان های همیارپروژه هست که برای من که در زمان استرس زایی از اپلای بودم خیالمو راحت میکرده. ضمنا ساختار نگارش نامه هاتون هم برای من خوب و شفاف بود که به دوستانم مجموعه شمارو پیشنهاد کردم. تشکر
آقای دانش
آقای دانشنگارش SOP - پذیرش دانشگاه دالهازی کانادا
بیشتر بخوانید
ممنون از اینکه حتی برای سوالات بعدیم هم در گروه پشتیبانی بهم کمک کردید و برای من جالب بود که میشد روش حساب کرد. قبل از شما با مجموعه ای کار کردم که برای هر سوال فقط مبناشون گرفتن هزینه بود. شمارو دوستم معرفی کرده که ازش ممنونم.
جناب فلاح
جناب فلاحنگارش SOP - پذیرش دانشگاه توئنته هلند
بیشتر بخوانید
من شمارو از گروه فرصت های شغلی هلند شناختم و خیلی راضی بودم. سرعت خدمات دهی خوب مهمترین چیزی بود که خیالمو راحت میکرد. نمیگم در نگارش تخصصی عالی بودید ولی استاندراد و منحصربه فرد برای من نگارش شده. تشکر
آقای سلامی
آقای سلامینگارش SOP - پذیرش دانشگاه توئنته هلند
بیشتر بخوانید
من شمارو از گروه فرصت های شغلی هلند شناختم و خیلی راضی بودم. سرعت خدمات دهی خوب مهمترین چیزی بود که خیالمو راحت میکرد. نمیگم در نگارش تخصصی عالی بودید ولی استاندراد و منحصربه فرد برای من نگارش شده. تشکر
خانم قائدی
خانم قائدینگارش SOP - پذیرش دانشگاه آمستردام هلند
بیشتر بخوانید
ممنون از گروه خوبتون. تمام مراحل بدرستی و بدون استرس پیش رفت چون من فقط 3 روز به ددلاینم مونده بود و جناب هاشمی با حداقل زمان کارمو پیگیری شخصی کردند و همیشه در یادم میمونه. تشکر از شما و همراهی خوبتون
قبل
بعدی
نگارش SOP

نگارش SOP یا انگیزه نامه

نگارش SOP: عبارت SOP مخفف Statement of Purpose می باشد. به معنای انگیزه‌نامه است. که گاهی اوقات با عناوینی مختلف دیگری مانند کاورلتر (Cover Letter) و یا Letter of Intent نیز بیان می شود.

بطور کلی  انگیزه نامه یا SOP  متداول ترین سند برای پذیرش و اپلای و مهاجرت تحصیلی است. با این وجود ممکن است که برای برخی از شما این سوال مطرح شود که چرا با توجه به ارائه مدارک و مستندات لازم به دانشگاه، کمیته‌ پذیرش به انگیزه‌نامه اهمیت می دهد؟

بیانیه هدف یک مقاله گسترده است که توسط دانشگاه های خارج از کشور در طول فرآیند درخواست مورد نیاز است. SOP یک مقاله است که هدف از درخواست برای یک دوره خاص برای یک دانشگاه خاص را بیان می کند.

این مقاله شامل صحبت در مورد اینکه شما چه کسی هستید، چه کسی می خواهید شوید و چقدر آماده هستید تا یک دوره خاص را در یک موسسه دنبال کنید، است. این سند به دنبال درک زندگی نامزد، انگیزه ها و اهداف مسیر شغلی انتخاب شده است.

انگیزه نامه یک الزام استاندارد برای پذیرش در دانشگاه ها و مقاطع تحصیلات تکمیلی است. SOP ابزاری برای کمیته های پذیرش دانشگاه است. تا دانش، تجربه، انگیزه، بلوغ فکری و آمادگی شما را برای ادامه تحصیل در موسسه مربوطه را ارزیابی کنند.

انگیزه نامه یک فاکتور اساسی در فرآیند پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. از این رو انگیزه نامه نگارش SOP می تواند بدون در نظر گرفتن سایر مدارک تحصیلی متقاضیان، در پذیرفته یا رد شدن تاثیر مستقیم بگذارد.

پیشنهاد مطالعه: نگارش استادی پلن

چگونه انگیزه نامه استاندارد بنویسیم؟

برای اینکه بتوانید یک انگیزه نامه مناسب و استاندارد بنویسید باید به مجموعه ای از نکات مهم توجه کنید و از دستورالعمل هایی پیروی کنید. همواره حتی نگارش SOP با نوشتن یک انشاء انگلیسی اشتباه گرفته می شود و اکثر افرادی که اصلا اطلاعی از ساختار انگیزه نامه ندارند؛  هرآنچه را که به ذهنشان می رسد را بر روی کاغذ پیاده می کنند.

در کنار این افراد، دسته ای دیگر وجود دارند که با جستجو در اینترنت، رو به سوی کپی از انگیزه نامه های موجود میاورند و انگیزه نامه های آماده را پیدا می کنند و با مقداری تغییر، آن را برای دانشگاه مقصد ارسال می کنند.

به طور کلی کپی از SOP ها و انگیزه نامه هایی که در اینترنت موجود است حتی بسیار کم و جزئی پیامدی به جز ریجکت شدن و رد درخواست شما نخواهد داشت. زیرا این کار سرقت ادبی است و همه ی دانشگاه ها به هیچ وجه سرقت ادبی را قبول نکرده و شما را وارد لیست سیاه خود می‌کنند و دیگر نمی‌توانید به این دانشگاه درخواست خود را بفرستید.

اما برای اینکه انگیزه نامه ی شما بسیار تاثیرگذارتر باشد باید نمونه اصلی باشد. و فقط برای خود متقاضی باشد. و از هیچ تمپلت و یا کپی دیگران استفاده نشود. زیرا کمیته پذیرش دانشگاه با مطالعه ی انگیزه نامه های بسیار در طی سالیان زیاد، متوجه کپی بودن متن می شوند و این مساله شانس شما را از بین خواهد برد.

هیچ فرمت ثابتی از SOP برای یک کشور وجود ندارد. با این حال، یک دانشگاه خاص ممکن است دستورالعملی را به شما ارائه دهد که بر اساس آن ممکن است لازم باشد SOP خود را بنویسید.

نگارش SOP

تاثیر یک انگیزه نامه قوی در اپلای

در وحله اول انگیزه‌نامه به هیئت کمیته پذیرش کمک می‌کند تا به وضعیت فعلی شما، علایق و برنامه‌های آینده و فاکتورهای تاثیر‌گذار بر حرفه شما درک بهتری داشته باشند. بنابراین در قدم اول نگارش انگیزه نامه بایستی اهداف تحصیلی خود را نشان دهید. اما به روشی جذاب و داستان گونه. یک SOP استاندارد توانایی‌ها، تجربیات و انگیزه متقاضی را برای تحصیل در رشته و همچنین دانشگاه مطلوب مورد نظر باید نشان دهد. علاوه براین متن انگیزه نامه باید طوری نوشته شود که به سوال هایی نظیر سوالات زیر پاسخ دهد.

 1. دلیل انتخاب  رشته  و دانشگاه مورد نظر چیست؟
 2. چرا قصد دارید آینده خود را صرف رشته مورد نظر کنید؟
 3. چرا باید شما به جای دیگری انتخاب شوید و شایستگی انتخاب شما چیست؟

بنابراین برای پاسخ دادن به اینگونه سوالات تلاش کنید که دلایل اصلی را پیدا کنید. بهترین و تاثیرگذارترین جواب را برای نگارش مهیا سازید. و نگارش SOP را به درستی انجام دهید. پس تلاش‌ کنید که با آشنایی دقیق از نقاط قوت خود، توانایی‌های خود را به کمیته بررسی نشان دهید.

مهمترین نکات نگارش انگیزه نامه

 1. در نگارش SOP استاندارد نباید ایرادات نگارشی و گرامری و هجی وجود داشته باشد
 2. نوشتار شما باید قوی، واضح و مختصر باشد
 3. از کلیشه ای نوشتن و بیانی تکراری خودداری کنید
 4. از بیانی بیش از حد غیر رسمی دوری کنید و متنی مثبت و مطمئن بنویسید
 5. هنگام نوشتن از فونت Times New Roman و اندازه 12 یا فونت های استاندارد دیگر استفاده کنید
 6. به فرمت درخواستی دانشگاه برای نگارش انگیزه نامه دقت کنید.

مقاله پیشنهادی: مشاوره اپلای

بایدها و نبایدهای نگارش بیانیه هدف (SOP):

باید ها:

لحن مثبت خود را در سراسر نگارش SOP حفظ کنید.

خودتان باشید

با یک پاراگراف مقدماتی شگفت انگیز شروع کنید. اولین برداشت همیشه بهترین برداشت است، و همین امر در مورد SOP شما نیز صدق می کند!

ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن دانشگاه را که بیش از همه شما را جذب کرده است، در نگارش SOP خود ذکر کنید.

دقیق باشید. عبارات پیچیده و کلمات فانتزی بخشی از نگارش SOP قوی نیستند.

پاراگراف های خود را به یکدیگر متصل کنید

پیش نویس خود را حداقل 3 بار مرور کنید تا اشتباهات املایی، نقطه گذاری یا گرامری که ممکن است در آن رخ داده باشد را بررسی کنید.

آن را توسط اعضای هیأت علمی و همتایان خود بررسی کنید و از آنها بپرسید که آیا آنها احساس می کنند که نشان دهنده دقیق شخصیت شماست.

نباید ها:

اطلاعات غیر ضروری را در نگارش SOP ارائه نکنید.

از اتفاقات و تجربیاتی که در گذشته داشته اید شکایت نکنید. در عوض، به آنها بگویید چگونه توانستید با آن موقعیت ها مقابله کنید.

احساساتی و شلخته نباشید.

در مورد زندگی شبانه یا جاذبه های توریستی شهری که دانشگاه در آن مستقر است سخن نگویید. شما برای تحصیلات عالی به آنجا خواهید رفت و نه به عنوان یک توریست.

کلماتی مانند “شکست عصبی”، “افسردگی” و سایر موضوعات بحث برانگیز را وارد نکنید.

زمان زیادی را صرف نوشتن در مورد اهداف و آرزوهای آینده خود نکنید. در مورد تجربیات گذشته خود نیز صحبت کنید.

نوشتن sop با همیارپروژه نوین

با این تفاسیر که خدمت شما دوستان عرض کردیم، اگر هم قصد دارید تا انگیزه نامه خود را خودتان شخصا بنویسید، حتما از یک فرد متخصص بخواهید که آن را مورد بررسی قرار دهد و ایرادات آن را بگیرد. اما پیشنهاد ما این است که برای صرفه جویی در زمان خود برای سایر اقدامات لازم برای اپلای، نگارش انگیزه نامه را به یک فرد متخصص بسپارید.

یکی از خدمات ما نوشتن انگیزه نامه با توجه به رزومه شما و به صورت شخصی سازی شده و منحصر به فرد و به دور از هر گونه کپی برداری است.  تیم نویسندگان حرفه ای ما می دانند که چه چیزی باید در SOP گنجانده شود تا افسر ویزا را تحت تاثیر قرار دهد. با ترکیب تخصص و بینش خود در این زمینه، می‌توانیم به شما این اطمینان را بدهیم که هنگام نوشتن یک SOP برای ویزای دانشجویی و اپلای، با ما همکاری خوبی خواهید داشت.

باور ما این است که موفقیت شما، اعتبار ما را رقم میزند. بنابراین اگر تمایل داشتید تا نوشتن انگیزه نامه را به کارشناسان با تجربه ما بسپارید کافی است که در این صفحه سفارش خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

پیشنهاد مطالعه: نگارش کاورلتر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان