دوره های زبان انگلیسی در سوئد

انگیزه نامه برای تحصیلات تکمیلی

دوره های زبان انگلیسی در سوئد

کشور سوئد سومین کشور جهان از لحاظ رفاه اجتماعی می باشد که هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی برای ادامه تحصیل سوئد را مقصد خود برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می کنند. برای مهاجرت به سوئد روشهای مختلفی وجود دارد از جمله دریافت ویزای تحصیلی، ویزای کاری، یا ویزای سرمایه گذاری و …… . برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به اروپا دارند همواره این سوال مطرح می باشد که آیا بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی می توان به یکی از کشورهای اروپایی به خصوص کشورهای حوزه شینگن برای تحصیل یا کار و یا …. مهاجرت کرد ؟

شرایط مهم جهت ادامه تحصیل در سوئد

یکی از شرایط مهم جهت ادامه تحصیل در سوئد داشتن مدرک زبان مانند مدرک آیلتس ( ۶٫۵ و بالاتر ) و یا تافل (بالاتر از ۸۵) می باشد، که اخذ این مدارک در ایران می تواند با صرف زمان و انرژی و هزینه بالا همراه باشد و این در حالی است که کشور سوئد با برگزاری دوره های زبان انگلیسی در دانشگاه ها این امکان را برای دانشجویان فراهم می سازد تا با ثبت نام دراین دروه ها، ویزای تحصیلی دریافت کنند .

دوره زبان انگلیسی در سوئد یکی از راحترین راه های ورود به کشور سوئد بدون مدرک زبان می باشد بطوریکه دوره زبان انگلیسی در سوئد یکی از پرطرفدارترین دوره ها در اروپا می باشد. هدف دور های زبان در سوئد آمادگی برای ورود به مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری می باشد. در واقع این دوره زبان، راه حل تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان است.

مزایای شرکت در دوره های زبان سوئد

 1. این دوره از دوره های دانشگاهی می باشد و مربوط به موسسه یا کالج نمی باشد.
 2. هنگامی که در دوره ی زبان انگلیسی در حال تحصیل هستید، دانشجو محسوب می شوید و ویزای تحصیلی به شما تعلق می گیرد که در نتیجه شرایط ادامه تحصیل را بسیار راحت خواهد کرد.
 3. ویزای همراه نیز به خانواده ارائه می شود.
 4. فرزندان متقاضی که بین سنین ۴ تا ۱۷ سال باشند از تحصیل رایگان برخوردار خواهند شد.
 5. از مزایای دیگر این دوره این است که دانشجویان علاوه بر دوره زبان انگلیسی در سوئد، می توانند برای دوره ی زبان انگلیسی در هلند نیز اقدام نمایند که شرط پذیرش آن داشتن مدرک کارشناسی و نمره ۵ آیلتس آکادمیک می باشد. با این نمره متقاضی می بایست یک سال دوره ی زبان انگلیسی را در هلند طی کند. اگر نمره آیلتس متقاضی ۵٫۵ باشد این دوره تنها در یک ترم به پایان خواهد رسید.
 6. متقاضیان دوره های زبان در سوئد می توانند همسر و فرزندانشان را به عنوان ویزای همراه با خود داشته باشند و در این صورت از تحصیل رایگان برای همسرشان بعد از گذراندن یک ترم و همچنین از تحصیل رایگان برای فرزندانشان بهره مند شوند.
 7. همسر دانشجو بصورت ۲۰ساعت در هفته اجازه کار دارد و این افراد به مراتب راحت تر از سایرین می توانند از دانشگاههای سوئد پذیرش تحصیلی اخذ کنند.

دوره ها به دو دسته تقسیم می شوند

 1. دوره ترمی که برای ورود به این دوره نمره آیلتس ۵٫۵ مورد نیاز است. شهریه دوره زبان در سوئد برای این دوره ۸۵۰۰۰ کرون است که این شهریه شامل هزینه دانشگاه و هزینه خوابگاه و هزینه خوراک می باشد.
 2. دوره سالیانه که برای ورود به این دوره نمره آیلتس ۵ مورد نیاز است. این دوره زبان در سوئد ۱۵۰۰۰۰ کرون بوده که این شهریه شامل هزینه خوابگاه، خوراک و شهریه می باشد.

شرایط و مدارک لازم برای دوره های زبان در سوئد

 1. دوره زبان در سوئد از شش ماه الی هیجده ماه می باشد که برای ورود به دورهای زبان انگلیسی در سوئد داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامی می باشد.
 2. بعضی از دانشگاه های سوئد از متقاضیان دوره های زبان انگلیسی در سوئد نمره آیلتس ۵ را درخواست می کنند.
 3. درسال دوبار می توان برای پذیرش دوره زبان اقدام کرد که در تاریخ های سپتامبر و ژانویه می باشد.
 4. ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات (دیپلم، پیش‌دانشگاهی و دانشگاه) به زبان انگلیسی یا به زبان سوئدی
 5. تصویر صفحه اول پاسپورت
 6. تصویر مدرک زبان انگلیسی در صورت لزوم دانشگاه مربوطه

مقاله مرتبط: سایت های یافتن خانه در هلند | اجاره خانه در ایتالیا | اپلای در دانشگاه های هلند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان