فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

انواع بورس تحصیلی | انواع بورس تحصیلی

انواع بورس تحصیلی

در واقع بر اساس فعالیت انجام شده ویا عدم انجام آن در کنار تحصیل، بورس ها تقسیم بندی شده است.

این کمک هزینه ها در اکثر موارد به متقاضیان مقطع دکترا تعلق میگیرد و شانس کمتری برای گرفتن بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد. بعضی از این کمک هزینه ها در ازای انجام کار تحقیقاتی یا تدریس در کنار تحصیل به دانشجو پرداخت شده و بعضی دیگر(Award) نیازی به انجام فعالیت نداشته و به دانشجویان ممتاز تعلق می گیرد.

وقتی شما از دانشگاهی در مقطع دکترا بورس می گیرید، معمولا تعهدی به انجام کار ندارید و می بایست فعالیت های تحقیقی و تدریسی (کمک استادی) انجام دهید. به همین خاطر، پس از انجام کار می توانید مدرک را گرفته و دانشگاه را ترک کنید.

نکته ای که باید به آن اشاره کرد شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آن کشور است که متقاضی قصد تحصیل در آن را دارد. در خصوص تفاوت بین نحوه تامین مالی در آمریکای شمالی در قیاس با اروپا، دانشگاهای اروپایی تعداد فاند کمتری به دلیل کم بودن منابع دارند ولی از نظر مقدار مبالغ بالاتری را نسبت به آمریکای شمالی دارند.

در کشورهای آمریکا و کانادا تعداد فاندها به دلیل بالا بودن منابع مالی دانشگاه بیشتر است ولی از نظر مقدار، مبلغ کمتری پرداخت می کنند. با این حال متقاضی شانس بیشتری را برای دریافت آن دارد.

مقالات مرتبط: هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان | یونی اسیست | هزینه کانادا برای تحصیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان