هزینه کانادا برای تحصیل و زندگی

هزینه کانادا برای تحصیل
5/5 - (1 امتیاز)

هزینه تحصیل و زندگی در سه شهر بزرگ کانادا

کشور کانادا به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و دانشگاه‌های مطرح مانند دانشگاه واترلو، تورنتو، بریتیش کلمبیا و دانشگاه مک گیل گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل است. برای انتخاب مقصد برای تحصیل باید تمامی فاکتورها را در نظر گرفت که داشتن دیدی در مورد هزینه های زندگی نیز یکی از این موارد می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا به دانشگاه و شهر مورد نظر بستگی دارد اما متوسط شهریه سالانه برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی در حدود ۲۷۰۰۰ ، در تحصیلات تکمیلی در حدود ۱۶۰۰۰ دلار و در کالج‌های در محدوده ۸۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار در سال است. این در حالی است که بخش عمده‌ای از هزینه زندگی مربوط به اجاره‌ مسکن است.

هزینه کانادا برای تحصیل و زندگی

۱-  هزینه های زندگی در ونکوور

شهر ونکوور به عنوان شهر ساحلی و بندری در کانادا شناخته می شود که در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد و سومین کلان شهر کشور کانادا محسوب می گردد. شهر ونکوور به عنوان شهری گران در کانادا شناخته می شود، خصوصاً هزینه های مسکن در این شهر بسیار بالا می باشد بطوریکه برای یک نفر در حدود ۱۱۵۱ دلار می باشد.

همچنین اجاره یک آپارتمان مبله در یک منطقه گران در ونکوور ماهیانه تا ۲۷۰۰ دلار متغیر است.علاوه بر این، هزینه خوار و بار نزدیک به ۲۶۰ دلار و اینترنت ۵۵ دلار و قبوض برابر ۱۰۰ دلار در ماهیانه تخمین زده می شود. البته این موارد قطعا به سبک زندگی افراد بستگی دارد.

۲- هزینه های زندگی در تورنتو

شهر تورنتو مرکز استان آنتاریو می باشد و در جنوب این استان قرار گرفته است و از نظر جمعیتی، پرجمعیت ترین شهر کانادا می باشد و در حدود ۶ میلیون نفر جمعیت دارد. هزینه های زندگی در تورنتو نسبتا بالاتر از سایر شهرهای کانادا می باشد، بطوریکه برای یک فرد مجرد در حدود ۱۳۲۶ دلار است.

یکی از گرانترین شهرهای کانادا برای اجاره مسکن شهر تورنتو می باشد که در سال ۲۰۱۹ میانگین هزینه اجاره آپارتمان تک خوابه در حدود ۲۲۹۰ دلار در ماه بوده است. همچنین آپارتمانی مبله در یک منطقه متوسط، در حدود ۲۰۰۰ دلار در ماه و در منطقه‌ای بالاتر برابر ۲۴۰۰ دلار در ماه دارای اجاره می‌باشد. سایر هزینه ها مانند هزینه‌ پرداخت قبوض در حدود ۱۰۰ دلار، اینترنت ۵۰ دلار و خوراک مبلغی نزدیک به ۲۵۰ دلار تخمین زده می شود شده است.

۳- هزینه های زندگی در مونترال

مونترال بزرگ ترین شهر استان کبک و دومین شهر بزرگ در کانادا می باشد که در شرق این کشور واقع شده است که در حدود ۸٫۱ میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رسمی مونترال، فرانسوی است؛ البته بیشتر افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند، به هردو زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند.

هزینه زندگی در مونترال، چندان بالا نیست. متوسط اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر مونترال حدود ۹۶۰ دلار است. استان کبک، اقتصادی‌ترین و مناسب‌ترین گزینه‌های اقامتی در کانادا می باشد، به عنوان نمونه هزینه اجاره یک آپارتمان دو خوابه در مونترال دومین شهر پرجمعیت کانادا برابر با ۷۹۱ دلار در ماه است که تقریبا نصف اجاره خانه در تورنتو محسوب می‌شود.

همچنین هزینه اجاره ماهیانه یک آپارتمان مبله در یک منطقه گران قیمت، در حدود ۱۶۰۰ دلار است و هزینه پرداخت قبوض معادل با ۶۵ دلار و هزینه اینترنت تقریبا ۴۳ دلار در ماه تخمین زده می شود که نسبت به شهرهای تورنتو و ونکوور پایین‌تر است.

محدودیت سنی برای اپلای و دریافت فاند و بورسیه | هزینه های تحصیل و زندگی در کشور هلند | اپلای برای رشته ای متفاوت در مقطع بالاتر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان