فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

تحصیل پزشکی روسیه | پذیرش تحصیلی در کشور روسیه | هزینه تحصیل در روسیه

پزشکی روسیه

تحصیل پزشکی روسیه

تحصیل پزشکی روسیه | کشور روسیه یکی از بهترین گزینه ها جهت اپلای و ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد. به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی، شهریه های مناسب و ارزان و مسافت و فاصله زمانی کم این کشور با ایران باعث شده است که بسیاری از متقاضیان را به خود بکشاند.

برای علاقه مندان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی خبر مسرت بخش این است که تحصیل در رشته دندانپزشکی و پزشکی در روسیه بدون نیاز به کنکور و آزمون ورودی می باشد و از طرفی یکی از گزینه های محبوب و مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی می باشد.

دانشگاه های دندانپزشکی در روسیه و پزشکی روسیه از سطح علمی بسیار بالایی در جهان برخوردارند و مدارک آن ها در سراسر دنیا تایید شده می باشد. دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو و دانشگاه لمونوسف مسکو از بهترین های پزشکی دنیا در این حوزه قرار دارند.

تفاوت هزینه ها تحصیل در روسیه

هزینه های تحصیل رشته ی پزشکی در روسیه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، انگلستان و آمریکا و بسیاری از مکان های دیگر، کمتر است. با توجه به سیاست دولت روسیه در پرداخت یارانه هزینه تحصیل به دانشجویان خارجی ، تحصیل دانشجویان پزشکی در روسیه برای دانشجویان بین المللی بسیار مقرون به صرفه است. یکی دیگر از مزیت های تحصیل در روسیه این است که دانشجویانی که از یکی از دانشکده های پزشکی روسیه فارغ التحصیل می شوند، این شرایط را دارند تا بعد از طی کردن آزمون پزشکی ملی این کشور در هر جای جهان مشغول به کار شوند.

زبان تدریس تحصیل پزشکی

تحصیل در این رشته ها به زبان روسی است و به همین جهت باید متقاضیان تسلط لازم به زبان روسی را داشته باشند زیرا اغلب دروس به زبان روسی ارائه می شود. از این رو دانشگاه های روسیه دوره آموزش زبان روسی به نام پادفک را برگزار می کنند. دوره یادگیری پادفک معمولا دوره ای یک ساله است که البته برخی از دانشجویان این دوره را به صورت فشرده و طی مدت شش ماه به پایان می رسانند. هزینه ی دوره پادفک حدود ۴۰۰۰ تا۴۵۰۰ دلار می باشد.

دانشکده های پزشکی روسیه برای دانشجویان انگلیسی زبانی یک مسیر جایگزین برای تحقق رویاهایشان فراهم می کنند. به منظور سازگاری با تعداد روز افزون دانشجویان خارجی پزشکی در روسیه، بسیاری از دانشکده های پزشکی روسیه، دوره های خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند.

هزینه تحصیل در روسیه

دانشجویانی بین المللی که به صورت تمام وقت در روسیه تحصیل می کنند از امکاناتی مشابه با دانشجویان روسی برخوردار می باشند. یکی از این امکانات تخفیف شهریه دانشگاه می باشد که در آن بسیاری از دانشگاه ها، از دانشجویان ممتاز عنوان شهریه هیچ شهریه ای دریافت نمی کنند.

به طول کلی تحصیل در یک دانشگاه عادی در روسیه چیزی در حدود ۲۳۰۰ الی ۳۵۰۰ یورو در سال است که این مقدار می تواند در دانشگاه های دیگر بیشتر باشد. شهریه دوره های عمومی پزشکی هر یک از دانشگاه های روسیه متفاوت و بین ۳۵۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار در هر سال متغیر است.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت ارزی با مستر کارت | هزینه ارزیابی مدرک پرستاری | پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان