ریمایندر به استاد چیست و چگونه باید ریمایندر زد؟ چگونه ایمیل ریمایندر بزنیم؟

ایمیل ریمایندر
5/5 - (3 امتیاز)

چطوری به استاد ریمایند بزنیم

زمانی که با استادی مکاتبه می کنید ممکن است در جواب ایمیلتان پاسخی دریافت نکنید در این مواقع باید ریمایندر بزنید یا همان نامه ی یادآوری برای استاد ارسال کنید. بعضاً لازم است یادآوری کنید که استاد پاسخ ایمیل آخرتان را بدهد و یا با استاد جلسه خواهید داشت و لازم است زمان جلسه را به ایشان اطلاع دهید. در این مواقع بهترین کار ارسال ایمیل ریمایندر است. ارسال ریمایندر قواعد خاص خود را دارد زبان نوشتار شما و استفاده از واژگان درست موجب می شود شما بهترین ریمایندر را ارسال کرده و نتیجه دلخواه را دریافت کنید.

از مهمترین ویژگی های یک ایمیل ریمایندر درست، دوستانه بودن آن است و باید به دور از عباراتی باشد که نارضایتی شما را نشان دهد.

چگونه باید ریمایندر فرستاد؟

در قدم اول برای ریمایندر زدن باید ایمیل قبلی که برای استاد ارسال کرده اید را “Reply” کنید و در این قسمت متن مورد نظر خود را بیان کنید. زمانی که قصد دارید عنوان ایمیل خود را تغییر دهید باید از “Edit Subject” استفاده کنید. همچنین زمانی که عنوان خود را در ریپلای ایمیل قبلی تغییر داده اید، می‌توانید از عنوان “Kind Reminder” استفاده نمایید.

متن ریمایندر باید شامل بخشی باشد که نشان دهد شما از اینکه مخاطب ایمیلتان فردی پر مشغله و درگیر فعالیت های دانشگاهی و آکادمیک است، مطلعید. باید در این متن به طور مختصر اشاره کنید که دلیل اهمیت پاسخ ایمیل مخاطبتان چیست و هدفتان از ارسال ایمیل چیست و چه چیزی از مخاطب می خواهید.

چند نکته به منظور ایمیل به استاد

 • از نگارش متون طولانی در ایمیل اولیه و ریمایندر بپرهیزید و سعی کنید متن ایمیل ارسالیتان بیش از ۲۰۰-۳۰۰ کلمه نشود.
 • بهترین زمان برای ارسال ایمیل به اساتید روز های کاری هفته است.
 • مرسوم است که در ایمیل اولیه، فایل CV خود را ضمیمه کنید.
 • برای خطاب کردن استاد در ایمیل از عبارت “نام خانوادگی استاد + .Dr” استفاده کنید.
 • در متن ایمیلتان می توانید با استفاده از قابلیت های Bold یا Underline توجه استاد را به نکات کلیدی و یا زمینه های پژوهشی خود جلب کنید.

قواعد ارسال ریمایندر به اساتید

 • از آنجایی که ایمیل های زیادی برای اساتید از سوی متقاضیان زیادی ارسال می شود طبیعتا ممکن است در همان ایمیل اول پاسخی دریافت نکنید و احتمال دریافت پاسخ در این مواقع کم است. به همین دلیل بهترین کار در این مواقع این است که با برنامه و به طور منظم مکاتبه با استاد مورد نظر را پیش ببرید.
 • یکی از روش‌های برنامه ریزی مکاتبات با اساتید این است که در مرحله اول فایل اکسلی را آماده کنید و تاریخ و زمان ارسال ایمیل به هر استاد را در آن یادداشت کرده و در مواقعی که پاسخی از اساتید دریافت نکردید پس از سپری شدن یک بازه زمانی مشخص که در ادامه توضیح خواهیم داد ریمایندر را ارسال کرده و فقط به اول عنوان (Subject) یک Rem اضافه نمایید.
 • یکی دیگر از روش های ارسال ریمایندر این است که ابتدا یک متن برای ایمیل ریمایندر خود بنویسید،پس از آن و بعد از متن ریمایندر، ایمیل اولیه خود را که فرستاده بودید بنویسید.

بهترین زمان برای ایمیل ریمایندر چه زمانی است؟

نمی توان گفت قاعده کلی و دقیقی برای بازه زمانی ارسال ریمایندر ها وجود دارد اما غالبا در صورتی که هیچگونه پاسخی از استاد دریافت نکردید در بازه زمانی ۷ تا ۱۴ روز بعد از ارسال اولین ایمیلتان ریمایندر بزنید و نامه یادآوری خود را ارسال کنید. نکته ی قابل توجه در ارتباط با ریمایندر زدن این است که بهتر است در ساعات مختلف روز های متفاوت هفته ریمایندر بزنید تا در این صورت شانس بیشتری داشته باشید که استاد ایمیلتان را ببیند.

پرداخت هزینه یونی اسیست | ثبت نام آزمون دولینگو | خرید بلیط پروازهای خارجی | رزرو هتل خارجی

تعداد ایمیل ریمایندر تا چند مورد می‌تواند باشد؟

تعداد ایمیل ریمایندر که برای یادآوری به اساتید ارسال می کنید کاملا بسته به مخاطبتان دارد. به طوری که بسیاری از اساتید از اینکه شما پیگیر هستید استقبال می کنند اما در مقابل برخی از اساتید نیز از اصرار بیش از حد و ارسال ایمیل های متعدد خوششان نمی آید و بعضاً عصبانی می شوند.

پیشنهاد ما به شما این است که تمام وقت و انرژی خود را صرف ارسال ایمیل به تعدادی استاد خاص نکنید و اساتید دیگری را مد نظر داشته باشید. به این معنی که پس از ۳ یا ۴ ریمایندر که برای استادی ارسال کردید و پاسخی دریافت نکردید بهتر است استاد دیگری را به عنوان گزینه ی بعدی انتخاب کنید و ارسال ایمیل به ایشان را شروع کنید. البته به طور کلی از ارسال ریمایندر به استادی که پاسختان را نداد صرف نظر نکنید بلکه در کنار بقیه اساتید نیم نگاهی هم به آنها داشته باشید.

برای نمونه به ریمایندر های زیر توجه کنید.

Dear Dr./Professor …,

I understand you are extremely busy, but I was wondering if you have had time to read my email, sent on … I would appreciate it if you could inform me about your opinion regarding my application.
Thank you in advance.

Best regards,
Name (and Surname)

———————————————–

Dear Dr./Professor.

I apologize for disturbing you again, and I was wondering if you have had time to read my email, sent on …. As I mentioned in the previous email, …, and now, I am seeking a PhD/Master position. I would appreciate it if you could inform me about your opinion regarding my application.

Thank you in advance.
Best wishes,
Name (and Surname)

بورسیه DAAD | هزینه تحصیل ارشد در کانادا | اپلای سوئد

دیدگاه کاربران
 • ساناز 17 آگوست 2021 / 09:04

  خیلی خوب بود. شما کارهای پذیرش هم انجام میدهید؟

  • قاسم هاشمی 17 آگوست 2021 / 16:17

   سلام
   برای مشاوره پذیرش میتونیم در خدمتتون باشیم
   لینک مشاوره اپلای: وارد شوید

 • zohreh 18 آگوست 2021 / 21:50

  کاربردی بود ولی واقعا همون طور که گفتید این کار کار حساسی هست!

  • قاسم هاشمی 19 آگوست 2021 / 04:32

   بله
   حساس است و سرنوشت ساز

 • لاله 18 آگوست 2021 / 23:59

  متاسفانه خیلی از اساتید عصبانی میشن

  • قاسم هاشمی 19 آگوست 2021 / 04:27

   در هر حال باید پیگیر بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان