فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

انتقال واحد به دانشگاه های استرالیا

انتقال واحد به دانشگاه های استرالیا

انتقال واحد گذرانده شده در خارج از استرالیا به دانشگاه های استرالیا

در سیستم آموزشی استرالیا دانشجویانی که سابقه تحصیلی قبلی دارند و واحد های مشابه ای را با موفقیت پشت سر گذرانده اند می توانند از این واحد ها برای دوره بعدی استفاده کنند. نظام آموزشی استرالیا از سیستمی برخوردار است که می تواند واحد های طی شده از سایر کشور ها را شناسایی کرده و در صورت نیاز با انتقال آنها موافقت کند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: تحصیل در استرالیا

این سیستم از طریق اداره مرکزی تشخیص مهارت های دانشجو (NOOSR) انجام می گیرد. البته با توجه به صلاحدید دانشگاه، تطبیق یا همان انتقال واحد در مقاطع مختلفی نظیر فنی و حرفه ای، کارشناسی و مقاطع بالاتر امکان پذیر خواهد بود. در ادامه تفاوت بین انتقال واحد با معافیت از واحد را توضیح خواهیم داد:

معافیت از واحد (Exemption)

معافیت از واحد بدین معنا است که دانشجو دارای دلیل قانع کننده ای است که درس مربوطه را در دانشگاه پاس نمی کنید. بنابراین اگر از درسی معافیت گرفته شود، ممکن است لازم شود تا درسی به جای آن بگذارنید تا کمبود واحد های طی شده نداشته باشید.

انتقال واحد (Credit transfer)

برای دانشجویانی که قبلا واحد های مشترکی را طی کرده اند، این امکان فراهم است که بعضی از واحد هایی را که قبلا پاس کرده اند را بتوانند به عنوان جایگزین به دوره خود انتقال دهند تا دیگر نیاز به وقت گذاشتن برای آنها نداشته باشند. در برخی از رشته ها ممکن است سابقه کار قبلی نیز به جای واحد پذیرفته شود. بنابراین اگر دانشگاهی با انتقال واحد موافقت کند، دیگر نیازی به برداشتن واحد جایگزین نمی باشد.

انتقال واحد به دانشگاه های استرالیا

چطور برای معافیت از واحد یا انتقال واحد اقدام کنم

موارد مختلفی می تواند نشان دهنده این باشد که شما قبلا واحدی را پاس کرده اید تا بتوانید از واحدی معافیت بگیرید. برای مثال ریز نمرات و در برخی رشته ها سابقه کاری و رزومه می تواند جزء این مدارک باشد. بنابراین وقتی که برروی دوره مورد نظر و دانشگاه تصمیم خود را قطعی کردید با دانشگاه مربوطه ارتباط برقرار کنید تا از جزییات این روش مطلع شوید. البته بعضی دانشگاه ها معمولا فهرستی از دانشگاه های دیگر که واحد های آنها را برای جا به جایی قبول دارند در وب سایت خود اعلام می کنند.

اجاره خانه در آلمان | خوابگاه های دانشجویی در استرالیا | دوره های آنلاین آمادگی آیلتس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان