آزمون سنجش میزان تسلط به زبان آلمانی

وثیقه خروج از کشور

آزمون بین المللی سنجش میزان تسلط به زبان آلمانی ( تستداف (TestDaF) )

آزمون زبان آلمانی برای داوطلبان خارج از آلمان است که قصد تحصیل در آلمان را دارند و یا نیاز به ارائه مدرکی دال بر تسلط به زبان آلمانی دارند.

این آزمون به صورت متمرکز در مرکز انستیتو تست داف واقع در شهر هاگن آلمان طراحی و تصحیح می گردد و در ۸۰ کشور جهان بطور هم زمان در مراکز رسمی و مجاز برای این آزمون برگذار می شود. تمامی شرکت کنندگان در این آزمون به پرسش های یکسان پاسخ می دهند که این پاسخ ها توسط افراد دوره دیده مورد ارزشیابی و تصحیح قرار می گیرد.

نتایج آزمون به سطح های زیر دسته بندی می شود:

  • سطح تست داف ۵ (TDN 5)
  • سطح تست داف ۴ (TDN 4)
  • سطح تست داف ۳ (TDN 3)

برای پذیرش در یک مرکز آموزش عالی آلمان چه سطحی مورد نیاز است؟

 در صورتی که شما در هر بخش امتحانی سطح تست داف ۴ (TDN 4) را کسب نمایید، در عمل مانعی بر سر راه ورود به دانشگاه نخواهید داشت.

اگر مهارت های شما در سطح تست داف ۵ (TDN 5) باشد معلومات زبان آلمانی شما حتی بیش از آن چیزی خواهد بود که از شما انتظار می رود.

در بعضی مراکز آموزش عالی آلمان و برخی رشته های خاص کسب سطوحی پایین تر از تست داف ۴ (TDN 4) نیز برای ورود به دانشگاه کافی است. ضوابط پذیرش دانشجو را هر مرکزی بطور مستقل و انحصاری تعیین می نماید، لذا الزامی است پیش از درخواست پذیرش درباره سطح مورد نیاز در دانشگاه مربوطه اطلاعات لازم را کسب نمایید. پاره ای از مراکز آموزش عالی اینگونه اطلاعات را در سایت اینترنتی خود اعلام می دارند.

لینک وب سایت

لینک دانلود راهنمای سطح های زبان آلمانی

پیشنهاد مطالعه: پرداخت ارزی با مستر کارت | هزینه ارزیابی مدرک پرستاری | پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان