کار دانشجویی در استرالیا | کار همزان با تحصیل در استرالیا

کار دانشجویی در استرالیا
5/5 - (1 امتیاز)

کار همزان با تحصیل در استرالیا

کار دانشجویی در استرالیا | زمانی که برای دانشجویان ویزایشان صادر می شود، به صورت خودکار برای وی و همسر وی اجازه کار همزمان با ویزا صادر می شود و احتیاجی به درخواست مجدد برای دریافت اجازه کار نیست. شرایط دانشجویانی که تصمیم به کار با ویزای دانشجویی دارند با سایر افرادی که مشغول به کار هستند یکسان می باشد.

برای آگاهی از شرایط این موضوع متقاضیان می توانید از وب سایت رسمی اداره کار منصفانه شرایط دقیق خود را مشاهده نمایند و همچنین از طریق این لینک حداقل حقوق خود را محاسبه کنند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: تحصیل در استرالیا

حداکثر زمان اجازه کار دانشجو با ویزای دانشجویی در استرالیا

دانشجویان با ویزای تحصیلی اجازه دارند تا سقف ۴۰ ساعت در هر دو هفته کار کنند. در ایام امتحانات نیز این شرایط برقرار است. در اوقات تعطیلات، بخصوص در تعطیلات میان ترم و یا بعد از امتحانات پایان ترم، افراد می توانند به تعداد ساعت نامحدود کار کنند.

آن دسته از افرادی که دوره تحصیلی خود را در دانشگاه ها به اتمام رسانیده اند و از مهلت ویزای همچنان برخوردار هستند، می توان تا سقف ۴۰ ساعت در دو هفته کار کنند. اگر متقاضی مشغول به کاری شود که قسمتی از دوره تحصیلی وی باشد در هنگام محاسبه زمان های محجاز برای کار دانشجویی، جزء ۴۰ ساعت در  ۲ هفته محسوب نمی شود.  علاوه بر این کارهای داوطلبانه نیز جز ساعات کاری مجاز محسوب نمی شود.

کار دانشجویی در استرالیا

کار دانشجویی در استرالیا

منظور از ۴۰ ساعت در  دو هفته چیست؟

بازه دو هفته ای یا fortnight به مدت ۱۴ روز می باشد که هر دوشنبه شروع می شود و دو هفته بعد یکشنبه به اتمام می رسد و دوره بعدی آغاز می شود. از این رو بایستی ۴۰ ساعت خود را در این دو هفته تنظیم کرد که بیشتر یا کمتر از مقدار نباشد.

کار داوطلبانه

کار داوطلبانه جزء بازه زمانی محدود ۴۰ ساعت مجاز در هر دو هفته محاسبه نمی شود. البته بایستی که این کار برای جامعه مفیدی باشد و برای سازمان هایی باشد که سود مالی ندارند و کاملا به صورت داوطلبانه باشد و برای آن هیچ حقوقی از جمله پول نقدی دریافت نگردیده باشد.

اگر کار داوطلبی به گونه ای باشد که به جای دانشجوی یک شخص بومی استرالیا می توانسته آن کار را انجام دهد و برای آن حقوق دریافت کند، در این صورت این کار برای وی به عنوان کار در ساعات کاری حساب می شود و زمان آن از ۴۰ ساعت مجاز شما کم خواهد شد.

اجازه کار همسر دانشجو در استرالیا

اجازه کار همسر دانشجو در استرالیا این گونه است که همسر بعد از شروع دوره دانشجویی شریک خود، می تواند هر دو هفته حداکثر ۴۰ ساعت مشغول به کار شود. اگر همسر متقاضی کار، دانشجوی ارشد یا دکتری باشد، به محض شروع دوره ی دانشجویی وی در استرالیا، شریک وی می تواند به مدت نامحدود مشغول به کار شود.

کد مالیاتی

متقاضیان حتما بایستی قبل از شروع به کار کد مالیاتی دریافت نمایند که برای دریافت کد مالیاتی می توانند از طریق Australian Tax Office اقدام نمایند.

کار دانشجویی در استرالیا

نگارش انگیزه نامه یا SOP | مدارس کانادا و هزینه های تحصیل در آن | بهترین مدارس برای دانش آموزان بین المللی کانادا | نحوه پیدا کردن استاد و دانشگاه برای اپلای

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان