فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

مزایای تحصیل در کانادا | چرا تحصیل در کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

در چندین سال گذشته کانادا به یکی از بهترین مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است به طوری که هر ساله تقریبا ۴۰۰ هزار نفر از متقاضیان بین المللی برای تحصیل به کانادا می روند.

کیفیت سیستم آموزشی

یکی از دلایل اصلی انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی، کیفیت بالای سیستم آموزشی در آن می باشد. اعتبار مدارک تحصیلی در کانادا به حدی است که با مدرک های صادر شده توسط کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا، استرالیا و انگلستان برابری می کند و در رتبه بندی جدید موسسه اعتبارسنجی QS سه دانشگاه کانادایی جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان می باشند. علاوه بر این وجود موسسات آموزشی متعدد در سطوح دانشگاه، دبیرستان یا کالج و مدارس فنی و حرفه ای در ، انتخاب گزینه های متفاوت و مناسب را برای تحصیل آسان کرده است.

☑️ پیشنهاد مطالعه: 0 تا 100 تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل و زندگی مناسب در کانادا

غالبا دانشجویان بین المللی هزینه‌ های تحصیلی بیشتری در مقایسه با دانشجویان داخلی می پردازند. شهریه دانشجویان بین المللی حدود ۱۲ هزار تا ۲۰ هزار دلار در سال می باشد در حالی که برای دانشجویان کانادایی رقمی معادل ۳ تا ۵ هزار دلار خواهد بود. بر اساس مقایسات آماری صورت گرفته، هزینه های تحصیل در کانادا به صورت میانگین پایین تر از کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا ،استرالیا، نیوزیلند و انگلستان می باشد.

همچنین علاوه بر پرداخت هزینه تحصیل، دانشجویان بین المللی با هزینه های دیگری همچون اجاره بهای مسکن و هزینه های روزانه زندگی نیز مواجه هستند. هزینه های زندگی در کانادا به طور قابل توجهی در مقایسه با برخی مقاصد دیگر برای دانشجویان بین المللی کمتر است.

اجازه همزمان کار با تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در کانادا مجاز هستند تا به مدت ۲۰ ساعت در هفته در روزهای عادی و به مدت ۳۰ ساعت در هفته در تعطیلات اشتغال به کار داشته باشند. بسیاری از دانشجویان بین المللی در حین تحصیل نیاز به مجوز کار ندارند به ویژه اگر کار آنان در محوطه دانشگاه یا بعضی اوقات در خارج از دانشگاه باشد. اجازه تحصیل است که نشان می دهد آیا متقاضی مجاز به کار در محوطه دانشگاه است.

امکان مهاجرت به کانادا

معمولا زمانی که افراد برای تحصیل به یک کشور دیگر می روند پس از فارغ التحصیل شدن باید به زادگاه خود بازگردند. کشور کانادا از این نظر تفاوت هایی داشته و برنامه های گوناگونی را برای تشویق دانشجویان بین المللی به ماندن و کسب اقامت دائم پس از تحصیل فراهم نموده است.

گزینه هایی از قبیل کار پس از فارغ التحصیلی اجازه می دهد که فارغ التحصیلان با مجوز کار و تا زمانی که بتوانند درآمد کافی برای گذراندن زندگی خود به دست آورند، در کانادا بمانند. از طرفی اکثر استان های کانادا دارای برنامه های مهاجرت استانی برای متقاضیانی هستند که تجربه تحصیل و یا کار در استان را دارند.

امنیت در کانادا

یکی دیگری از دلایلی که دانشجویان کانادا را مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند فراهم بودن امنیت شخصی برای آنهاست. از آنجایی که کانادا دارای دولتی دموکراتیک است که حقوق و آزادی‌های اساسی ساکنان آن توسط منشور حقوق و آزادی های کانادا مورد حمایت قرار می گیرند، بنابراین قوانین کانادا این اطمینان را می دهد که همه افراد بدون توجه به ملیت، نژاد، رنگ پوست، مذهب و زبان مادری در مقابل تبعیض محافظت می شوند.

ارائه آموزش عالی زبان در کانادا

کانادا یک کشور دو زبانه است؛ هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی در سراسر کشور صحبت می شود. آموزش این زبان ها بخش مهمی از برنامه آموزشی کانادا می باشد، بنابراین شما می توانید همزمان با تحصیل مهارت زبانی خود را بهبود بخشد.

مقالات مفید: اجاره خانه در آلمان | خوابگاه های دانشجویی در استرالیا | دوره های آنلاین آمادگی آیلتس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان