فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

اعلام معتبر ترین گذرنامه ها در سال ۲۰۲۰

معتبرترین گذرنامه‌ها

اعلام معتبرترین گذرنامه‌ها در سال ۲۰۲۰

معتبر ترین گذرنامه ها | تازه‌ترین رده‌بندی اعلام شده برای گذرنامه کشورهای جهان که بر پایه شاخص هِنلی و در آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی انجام شده، نشان می‌دهد که ژاپن مانند سال گذشته دارای قدرتمندترین گذرنامه‌های جهان است. در این بین برخلاف نیمه دوم سال ۲۰۱۹، گذرنامه ایران با افزایش اعتبار مواجه شده است. چهار کشوری که برترین پاسپورت های جهان را دارند عبارتند از:

۱- ژاپن

۲- سنگاپور

۳- کره جنوبی و آلمان

۴- فنلاند و ایتالیا

معتبر ترین گذرنامه ها | نتایج این رده‌بندی نشان می‌دهد که دارندگان گذرنامه کشور ژاپن می‌توانند بدون اخذ ویزا به ۱۹۱ کشور جهان سفر کنند. این در حالی بود که در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی دارندگان گذرنامه ژاپن و سنگاپور می توانستند آزادانه به ۱۸۹ کشور سفر کنند و از این نظر به طور مشترک در جایگاه نخست جهان قرار داشتند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره رایگان تحصیل در استرالیا

ارزش گذرنامه سنگاپور و …

گذرنامه سنگاپور در آغاز سال ۲۰۲۰ با وجود دارای مجوز سفر بدون روادید به ۱۹۰ کشور جهان به جایگاه دوم سقوط کرده است. رتبه سوم قدرتمندترین گذرنامه‌های جهان به طور مشترک به کره‌جنوبی و آلمان تعلق گرفته و ایتالیا و فنلاند نیز جایگاه چهارم را همزمان تصاحب کرده‌اند. این فهرست همچنان تا رتبه هشتم در انحصار اروپایی‌ها از جمله اسپانیا، لوکزامبورگ، دانمارک، سوئد، فرانسه، سوئیس، پرتغال، هلند، ایرلند، اتریش است.

ارزش گذرنامه آمریکا و بریتانیا

معتبر ترین گذرنامه ها | کشور های آمریکا و بریتانیا در این فهرست در رتبه هشتم قرار دارند و دارندگان گذرنامه آنها قادرند به ۱۸۴ کشور جهان بدون نیاز به اخذ روادید سفر کنند. در مقابل دارندگان گذرنامه چین تنها می‌توانند به ۷۱ کشور بدون روادید سفر کنند، این گذرنامه در رتبه ۷۲ جهان قرار دارد. در میان کشورهای مهاجر پذیر، قدرت گذرنامه هر سه کشور نیوزیلند، استرالیا و کانادا با یکدیگر برابر است در رتبه نهم قرار دارند.

گذرنامه امارات عربی متحده

در بین کشورهای موجود در خاور میانه، گذرنامه امارات عربی متحده با قرار گرفتن در رتبه ۱۸ جهان، قدرتمندترین در خاورمیانه است و دارندگان این گذرنامه می‌توانند آزادانه به ۱۷۱ کشور سفر کنند. گذرنامه ایران نیز با ۳ پله صعود در مقایسه با نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی در رتبه ۹۸ جهان قرار دارد است و به ۴۱ کشور جهان بدون روادید می توان سفر کرد.

انتهای این رده‌بندی که متعلق به کم قدرت‌ترین یا بی‌اعتبارترین گذرنامه‌های جهان است مانند سال ۲۰۱۹ متعلق به کشور های افغانستان با کسب رتبه ۱۰۷ و پاکستان و عراق در جایگاه ۱۰۴ و ۱۰۶ می باشد.

لینک مرجع خبر معتبر ترین گذرنامه ها: ورود


مقالات مفید: دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا | ویزای دانشجویی نیوزیلند | نمره آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان