فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

نمره آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا | نمره آیلتس لازم برای مهاجرت استرالیا

نمره آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

نمرات آزمون های زبان برای مهاجرت به استرالیا

آزمون های معتبر زبان انگلیسی توسط اداره مهاجرت استرالیا

آزمونهای زبان انگلیسی زیر را مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا می باشند:

اداره مهاجرت استرالیا اعلام نمود که تمامی مدارک زبان انگلیسی همانند PTE، CAE و TOEFL iBT را به جای نمره آیلتس می‌پذیرد. در کنار این آزمون ها، معیار سنجش زبان انگلیسی مهاجران برای استرالیا آزمون IELTS می باشد. از این رو برای مهاجرت ضروری است تا حد نصاب نمره لازم را کسب کنید.

آزمون آیلتس در هر دو حالت جنرال و آکادمیک مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا می باشد. آزمون های تافل اینترنتی و آزمون PTE نیز مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا می باشد. برای رشته های پزشکی و رشته های مرتبط، آزمون OET نیز مورد قبول می باشد. علاوه بر این از سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت استرالیا آزمون های کمبریج را به فهرست آزمون های زبان اضافه کرد.

☑️ پیشنهاد مطالعه: تحصیل در استرالیا

تاثیر نمره آیلتس در مهاجرت به استرالیا

آزمون آیلتس در دو نوع آکاردمیک و جنرال برگزار می شود. آزمون آیلتس آکادمیک به منظور سنجش توانمندی متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. در حالیکه آزمون آیلتس جنرال، توانمندی متقاضیان برای استغال در کشورهایی نظیر استرالیا، کانادا و .. و همچنین مهارت‌های عمومی ضروری برای روابط کاری و اجتماعی را مورد سنجش قرار می دهد. بنابراین متقاضیان برای تحصیل در استرالیا بایستی آزمون آیلتس آکادمیک و متقاضیان ویزاهای کاری و مهاجرتی نمره آزمون آیلتس جنرال را مد نظر خود قرار دهند.

فرآیند مهاجرت به استرالیا، بر مبنای کسب حداقل امتیاز برای هر نوع ویزا است. انواع ویزاهایی مهاجرتی به استرالیا به عنوان Subclass بیان می شوند و برای هریک نیز حد نصابی از نمرات کسب کرد. برای کسب اطلاعات دقیق و بروز شده و معتبر در مورد انواع ویزاهای استرالیا و حداقل امتیازهای مورد نیاز برای هریک که توسط دولت استرالیا اعلام شده، بایستی به وب سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا مراجعه کنید.

نمره زبان مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

IELTS: هفت برای هر چهار تست.

OET: برای هر چهار بخش نمره B

TOEFL iBT: شنیداری و ریدینگ= ۲۴ | رایتینگ= ۲۷ | اسپیکینگ= ۲۳

PTE Academic: برای هر چهار بخش نمره ۶۵

OET: برای هر چهار بخش نمره ۱۸۵

لندینگ فی کانادا | اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا | پرداخت اپلیکیشن فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان