مقایسه اهمیت دانشگاه و معدل در رزومه جهت اپلای

مقایسه اهمیت دانشگاه و معدل در رزومه جهت اپلای | اهمیت دانشگاه و معدل در رزومه
5/5 - (1 امتیاز)

در فرایند اپلای نوع و اسم دانشگاهی که تحصیل کرده‌ایم مهمتر است یا معدل؟

اهمیت دانشگاه و معدل در رزومه | همواره یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از متقاضیان را مشغول می کند این است که برای اینکه شانس اخذ پذیرش همراه با فاند را داشته باشند حتما باید در دانشگاه‌های معتبر ایران مانند دانشگاه شریف، تهران و … تحصیل کرده باشند یا خیر؟ و آیا افرادی که در دانشگا‌ه‌های آزاد، پیام‌نور، غیر انتفاعی و غیره که تحصیل کرده‌اند می‌توانند اپلای کنند و فاند تحصیلی را دریافت کنند؟

شاید یکی از دلایل اهمیت کنکور و تلاش دانش آموزان در قبولی در دانشگاه های برتر ایران دریافت پذیرش تحصیلی و اپلای در موقعیت های بهتر است.در این مقاله به اهمیت دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید و نقش کلیدی رزومه در پذیرش تحصیلی میپردازیم.

اهمیت دانشگاه و معدل در رزومه

اهمیت دانشگاه و معدل در رزومه | به طور کلی مواردی که بر روی اعتبار علمی و رنکینگ دانشگاه ها تاثیر دارد امکانات و تجهزات دانشگاهی و اساتید و هیات علمی ان است. شاد رنکینگ دانشگاه داخلی بر روی پذیرش شما تاثیر داشته باشد اما بخش مهمی که دانشگاه های خارجی به آن توجه می کنند معذل بالا و رزومه آکادمیک قوی شماست.

به طور کلی به غیر از چند دانشگاه سراسرى در تهران بواسطه برند دانشگاهی که دارد ممکن است به افراد در دریافت پذیرش و فاند کمک کند و برای دیگر دانشگاه ها تفاوت چندانى در این فرایند وجود ندارد. درست است که اعتبار دانشگاه های سراسری می تواند در دریافت بورسیه و اخذ پذیرش تاثیر داشته باشد اما این تفکر صحیح نیست که دانشجویان دانشگاه آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور و … قادر به اخذ بورسیه و پذیرش تحصیلی با فاند نیستند.

دلیل تاثیر مثبت دانشگاه هاى سراسرى تهران هم بیشتر به خاطر این است که تعداد بسیارى از اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها در خارج از کشور تحصیل کرده اند و یا در دوره هایی مانند فرصت های مطالعاتی یا کنفرانس های بین المللی شرکت کرده اند، به همین سبب اساتید خارجی به جهت این نوع همکاری ها با نام دانشگاه ها آشنایی دارند.


اهمیت دانشگاه و معدل در رزومه


فارغ از اینکه در کدام دانشگاه ایران تحصیل کرده‌اید، رزومه تحصیلی همواره شانس اخذ پذیرش همراه با فاند را برای متقاضیان تعیین می‌کند. رزومه قوی یک دانشجو می تواند شامل سوابق علمی و حرفه ای شخص باشد برای مثال می توان به موارد مهمی از قبیل معدل، مقالاتی که در مجله ‌های معتبر چاپ کرده‌اید، سابقه کاری و تدریس، نمرات آزمون‌های زبان، GRE و … اشاره کرد.

بناباین متقاضیانی که در یک دانشگاه معمولی تحصیل کرده‌اند و از معدل خوبی برخوردار هستند اصلا نباید از اپلای وگرفتن فاند ناامید شوند چرا که معدل بالا یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین موارد در فرایند اخذ پذیرش برای به حساب می‌آید و با معدل خوب می توان به اخذ پذیرش و فاند امیدوار بود. از این رو می توان گفت رزومه و سوابق علمی خوب و بالا می تواند تاثیر مثبتی بر روی روند اخذ پذیرش شما داشته باشد پس تلاش کنید تا رزومه قوی و موثری را تهیه کنید و در آزمون‌های زبان، GRE و … نمرات بالا کسب کنید.

اهمیت دانشگاه و معدل در رزومه |علاوه بر دارا بودن رزومه قوی و توانایی های علمی و حرفه ای بالا نحوه ارائه و نگارش یک رزومه تحصیلی اکادمیک هم بسیار اهمیت دارد. کارشناسان مجموعه همیارپروژه نوین در زمینه نگارش نامه های مکاتباتی از جمله نگارش رزومه آکادمیک خدمات ارائه می دهند. برای درخواست نگارش رزومه دانشگاهی و cv  می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

نگارش رزومه آکادمیک


مقاله مرتبط: معدل GPA | انواع کمک‌ هزینه های تحصیلی | فهرست اصطلاحات رایج در فرایند اپلای


اهمیت دانشگاه و معدل در رزومه | مقایسه اهمیت دانشگاه و معدل در رزومه جهت اپلای

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان