اهمیت آزمون GRE و زمان مناسب برای آمادگی آزمون GRE

اهمیت آزمون GRE

عناوین مقاله:

اهمیت آزمون GRE و زمان مناسب برای آمادگی آزمون GRE

اهمیت آزمون GRE | نمره آزمون GRE جزء مهمترین بخش های رزومه افراد برای اپلای محسوب می شود. همچنین برای متقاضیانی که چه از رزومه ی بسیار خوب و یا از رزومه متوسط برخوردار هستند، داشتن نمره ی بالا در این آزمون می تواند کمک بسیار زیادی در اخذ پذیرش تحصیلی و دریافت فاند کند. بنابراین نمره بالا در این آزمون علاوه بر ارتقا دادن رزومه افراد، و شانس اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر آمریکا و کانادا را به شدت افزایش می دهد.

در بحث تحلیل نمرات آزمون برای اپلای، با توجه به نمره GRE پذیرفته شدگان در دانشگاه های معتبر، خواهیم دید که میانگین نمره GRE پذیرفته شدگان در حدود ۳۲۰ است. به عنوان نمونه میانگین نمره افراد پذیرفته شده مقطع دکتری در رشته های مهندسی در دانشگاه UCLA در بخش وربال در حدود ۱۵۴ و در بخش کوانت در حدود ۱۶۵ می باشد. از این رو اخذ نمره بالاتر از ۳۲۰ می تواند شانس متقاضیان را در رقابت پذیرش افزایش دهد.

امتیاز دیگری که آزمون جی آر ای در رزومه تحصیلی ایجاد می کند و اهمیت آزمون GRE برای افرادی است که از معدل متوسطی برخوردار هستند. از آنجایی که مقایسه بین معدل دانشجویان از دانشگاه ها و کشور های مختلف به راحتی قابل انجام نیست و همچنین آزمون GRE یک آزمون استاندارد بین المللی است و نمره ی آن به راحتی قابل مقایسه و ارزیابی است؛ کمیته پذیرش به سراغ فاکتورهای دیگری در رزومه افراد مانند نمره آزمون جی آر ای مراجعه می کند. بنابر این افرادی که از معدل متوسطی برخوردار هستند و همچنین یک نمره عالی در حدود بالاتر از ۳۲۰ در آزمون GRE را دارند، موافقت اولیه را برای پذیرش در دانشگاه مربوطه را خواهند گرفت.

نکته مثبت در زمینه اهمیت آزمون GRE بدان دلیل است که افرادی که دیگر فرصت جبران معدل پایین خود را ندارند و یا مقاله در حال انتشار ندارند می توانند نمره آزمون GRE را با تمرین زیاد،بطور قابل توجهی بهبود ببخشند و در صورت صرف وقت و انرژی کافی، در زبازه زمانی ۶ الی ۷ ماهه نمره ی بالای ۳۲۰ کاملا دست یافتنی و شدنی می باشد. البته این امر به پیشینه زبانی افراد نیز بستگی دارد.

نکته دیگر این است که کسب نمره عالی به ویژه در قسمت وربال نیازمند صرف وقت نسبتا زیادی است. بنابراین برای افرادی که از سطح زبانی متوسط برخوردار باشند و آمادگی آزمون های زبان مانند IELTS و TOEFL را نیز داشته باشند، با صرف ۵ تا ۷ ماه می توانند به نمره های بالای ۳۲۰ دست پیدا کنند.

 بنابراین بهترین زمان برای شروع مطالعه و تمرین آزمون GRE از ماه های May و June می باشد. به این دلیل که نزدیکترین ددلاین برای دانشگاه های آمریکا از ۱ دسامبر شروع می شود.

 با نمره ۳۳۰ و ۳۲۰ آزمون GRE برای چه دانشگاه هایی می توان اپلای کرد:

 1. UCLA (Management PhD) :  ۳۲۹
 2. MIT (Aeronautics and Astronautics) :  ۳۲۹
 3. UT Austin (Economics) :  ۳۲۸
 4. Harvard (Chemistry) : 329
 5. Carnegie Mellon (Public Policy and Management PhD) :   ۳۳۰
 6. Stanford (Sociology PhD) :   ۳۲۹
 7. UT Austin (Finance) :   ۳۳۲
 8. Stanford (Statistics MS) :    ۳۳۱
 9. Harvard (Economics PhD) :    ۳۳۶
 10. UT Health San Antonio (Radiological Sciences) :    >330
 11. University of Michigan (Business PhD) :    ۳۲۵
 12. Rice (Bioengineering PhD) :   ۳۲۶
 13. UPenn (Political Science PhD) :   ۳۲۶
 14. NYU (Physics) :    ۳۲۵
 15. Duke (Public Policy Studies PhD) :   ۳۲۰
 16. UC Berkeley (Clinical Science) :    ۳۲۶
 17. Duke (Music PhD) :    ۳۲۰
 18. USC (Business Analytics MS) :    ۳۲۰
 19. University of Michigan (Civil and Environmental Engineering PhD) :    ۳۲۰
 20. University of Minnesota (Earth Sciences) :   ۳۱۸
 21. UT Austin (Clinical Psychology) :   ۳۲۰
 22. MIT (Chemical Engineering) :   ۳۲۵
 23. Harvard (Graduate School of Design) :   ۳۱۶
 24. Boston University (MBA) :   ۳۱۵
 25. Florida State University (Statistics) :   ۳۱۳

اهمیت آزمون GRE | بورسیه با هدف اطلاع رسانی جدیدترین بورسیه ها و بیان شرایط اپلایی و اخذ پذیرش تحصیلی پایه ریزی شده است. ثبت نام کالج و مشاوره اخذ پذیرش تحصیلی وابسته به رزومه شما پیشنهاد مطالعه: نگارش استادی پلن | ثبت نام آزمون GRE Subject
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان