دوره های آوسبیلدونگ | آموزش‌های فنی حرفه‌ای در آلمان

آموزش‌های فنی حرفه‌ای در آلمان
5/5 - (1 امتیاز)

آموزش‌های فنی حرفه‌ای در آلمان

آموزش‌های فنی حرفه‌ای در آلمان | برای داشتن شغل و موقعیت شغلی مناسب در آلمان، رفتن به دانشگاه تنها شرط نمی باشد. شما می توانید با گذراندان دوره های مختلف آسبیلدونگ (آموزش‌های فنی حرفه‌ای) شغل مناسب و دلخواه خود را داشته باشید. در آلمان حدود ۳۵۰ رشته تحصیلی مختلف برای گذراندن آسبیلدونگ وجود دارد. هر دوره آموزشی تحصیلی در این رشته ها نظر به نوعیت و رشته های متفاوت بین یک تا سه سال طول می کشد.

دوره های آموزشی آسبیلدونگ معمولا به دو بخش عملی و نظری تقسیم شده اند. بخش نظری در یک مدرسه یا دانشگاه یا کالج سپری می شود و بخش عملی بسته به رشته تحصیلی، معمولا در شرکت‌ها و یا کارخانه و بیمارستان اجرا می شود. بعد از ختم دوره شما به عنوان شخص متخصص در همان رشته وارد بازار کار می شوید.

 

شولیشه آسبیلدونگ (Schulische Ausbildung)

در این نوع آسبیدونگ‌ها ساعات کار عملی کمتر از ساعات درسی است و بیشتر دوره تئوری دارد. این آسبیلدونگ ها بیشتر در رشته های پرستاری، بانک داری، فروشنده‌‌گی، طراحی، صنعت و در بخش های تجارت و مهندسی کاربرد دارند که در یک مدرسه تخصصی بنام Berufsfachschule یا Berufskolleg سپری می شود. این آسبیلدونگ‌ها معمولا بین یک تا سه سال زمان می برند و توسط مدارس دولتی و خصوصی ارائه می شود.

 

شرایط لازم برای انجام یک آسبیلدونگ

آشنایی با زبان آلمانی

سطح تحصیلات متقاضی

روش های یافتن آسبیلدونگ

در آلمان، افرادی‌که به دنبال کار یا آسبیلدونگ هستند، از طرف ادارات دولتی کمک و حمایت می شوند که اداره فدرال کار در این مورد در آلمان مسئول است. مراکز خدمات مشاوره برای مهاجران جوان Jugendmigrationsdiensts و بزرگسالان Migrationsberatungen für Erwachsene نیز در پیدا کردن آسبیلدونگ شما را کمک می کنند. علاوه بر این در وب‌سایت‌های زیر نیز می توانند کمک کننده باشند.

www.ausbildung.de

www.azubi.de

برای گذراندن یک دوره آوسبیلدونگ، باید در ابتدا آژانس کار آلمان تأییدیه ای مبنی بر عدم وجود یک شهروند آلمانی و یا شهروندی از اتحادیه اروپا برای گذارندن این دوره را صادر نماید، با این تأییدیه می‌توان برای درخواست روادید تحصیلی اقدام نمود.

لندینگ فی کانادا | اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا | پرداخت اپلیکیشن فی | پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان