پنج کشور با تحصیل رایگان | پنج کشوری که شهریه دانشگاه در آنها رایگان است

پنج کشوری که شهریه دانشگاه در آنها رایگان است

در مسیر اپلای، اگر متقاضی موفق به پذیرش در دانشگاهی با فاند کامل نشود، باید ثبت نام در دانشگاه هایی که شهریه ندارند یا شهریه هایی کمی دارند و یا ویو کردن شهریه را در الویت قرار دهند. کشورهایی نظیر نروژ، اتریش، آلمان، فنلاند و سوئد انواع مختلفی از برنامه های رایگان یا کم درسی را برای شهریه های دانشگاه برای دانشجویان خارجی را ارائه می دهند.

دانشگاه های بدون شهریه در نروژ

به عنوان یک قاعده کلی، دانشگاه ها و موسسات دولتی دولتی نروژ شهریه های تحصیلی را برای همه دانشجویان از جمله دانشجویان بین المللی را در نظر نمی گیرند. این امر در همه سطوح، از جمله مطالعات مقطع کارشناسی، برنامه های کارشناسی ارشد و Ph.D. وجود دارد. با این حال، دانشجویان مجبور هستند که شد هزینه هر نیمسال به ۳۰۰-۶۰۰ کرون در هر ترم را پرداخت کنند.

توجه باید داشت که برخی از دانشگاه های دولتی و کالج های دانشگاهی ممکن استشهریه هایی را برای چند برنامه تخصصی که معمولا در سطح کارشناسی ارشد هستند، داشته باشند.

دانشگاه های بدون شهریه در اتریش

دانشجویانی که به غیر از اتحادیه اروپا قصد تحصیل در اتریش را دارند، باید مطلع باشند که دانشگاه های فدرال یا دولتی در اتریش، هزینه های تحصیل در هر ترم به مبلغ  ۳۶۳.۳۶ تا ۷۲۶٫۷۲ یورو به همراه هزینه ۱۹٫۲۰ یورو برای عضویت در اتحادیه دانشجویی “ÖH-Beitrag” و هزینه بیمه دانشجویی را دارند. اگر متقاضی شهروندی از کشور کمتر توسعه یافته باشد، ممکن است که از هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش معاف شود.

دانشگاه های بدون شهریه در آلمان

از اکتبر ۲۰۱۴، تمام دانشگاه های آلمان به استثنای بادن وورتمبرگ، شهریه های دانشگاهی را برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای همه دانشجویان بین المللی را در نظر نمی گیرند. اما در برخی از ایالت های فدرال، دانشگاه ها سهم ترم (حدود ۵۰ یورو) و / یا هزینه های اداری (حدود ۵۰ یورو) را مطالبه می کننند.

در حال حاضر، دولت فدرال بادن وورتمبرگ هزینه های تحصیلی برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد مبلغی حدود € ۱،۵۰۰ در هر ترم برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا دریافت می کنند. از سوی دیگر، تحصیلات دکترا در دانشگاه های آلمان به طور کلی رایگان است.

دانشگاه های بدون شهریه در فنلاند

در فنلاند شهریه های دانشگاه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و EEA از پاییز ۲۰۱۷ به بعد برای برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد آموزش منسوب شد. با این حال دانشگاه های فنلاند بورسیه هایی را برای دانشجویان به غیر از اتحادیه اروپا اراده می دهد تا هزینه های مقاطع کارشناسی و ارشد را بپوشاند. پذیرش در سطح دکتر صرف نظر از کشور مهاجر، بدون پرداخت هزینه تحصیلی باقی خواهد ماند.

دانشگاه های بدون شهریه در سوئدی

هزینه اپلیکیشن و شهریه های دانشگاه برای کسانی که شهروند یک کشور اتحادیه اروپا / EEA / Nordic یا سوئیس نیستند و در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند، اعمال می شود. اما مؤسسات سوئدی و تعداد قابل توجهی از دانشگاه ها، کمک هزینه تحصیلی کامل و جزئی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند.

در مقطع دکتری، بورسیه های PhD در سوئد معمولا توسط دانشگاه ها یا موسسات مالی خارجی ارائه می شود که علاوه بر پرداخت نکردن هزینه ، از حقوق ماهانه نیز متقاضی برخوردار خواهد شد.

مقاله پیشنهادی: تفاوت رزومه و CV | آشنایی با دانشگاه پرینستون آمریکا | دانشگاه استنفورد آمریکا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان