تجربه آزادسازی مدارک تحصیلی | آزاد کردن مدرک با کاریابی

تجربه آزادسازی مدرک تحصیلی

عناوین مقاله:

تجربه آزادسازی مدرک تحصیلی

لغو تعهد خدمت از طریق عدم کاریابی

با سلام به دوستان مجموعه همیارپروژه نوین

تجربه آزادسازی مدرک تحصیلی | بنده در تاریخ خرداد ۹۸ مقطع ارشدم را دفاع کردم و فارغ التحصیل شدم و به علت آشنا نبودن با فرآیند آزاد سازی قبل از اتمام پایان خدمت و دریافت مدرک موقت، در حدود تیر ماه در دفتر کاریابی ثبت نام کردم.

در ادامه بعد از اینکه کارت پایان خدمتم در تاریخ خرداد ماه ۹۷ صادر شد یک ماه بعد به دانشگاه مراجعه کردم و گواهی موقت مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را پس از آزاد سازی به کاریابی تحویل دادم.

بعد از گذشت یک سال از بازه زمانی اتمام خدمت سربازی در خرداد ماه سال ۹۸ به ادامه مسیر آزاد سازی مدارک پرداختم و دفتر کاریابی که ثبت نام کرده بودم نامه ای صادر کرد که در آن ثبت شده بود که در تاریخ مهر ۹۶ در کاریابی ثبت نام کرده ام.

دوستان توجه کنند که با این نامه به دانشگاه مراجعه نکنند و مدارک با این نامه آزاد نمی شود و حتما تاریخ ثبت نام در کاریابی بعد از صدور مدرک موقت و کارت پایان خدمت باید باشد. در مورد بنده هر تلاشی کردم تا کاریابی نامه من را اصلاح کند، به نتیجه ای منجر نشد و به ناچار با مراجعه به اداره کار استان، از کاریابی مورد نظر شکایت کردم که کاریابی ضمن دریافت مدرک، تاریخ ثبت نام من را بروزرسانی نکرده است.

اداره کار استان جواب من را دادند که اولا کاریابی تخلف کرده است که بار اول شما را بدون مدارک ثبت نام کرده است. سپس با دادن یک نامه به کاریابی مراجعه کردم و تاریخ ثبت نام اصلاح شد.

در ادامه از طریق اداره کار برای دانشگاه نامه ای دریافت کردم. بعد از آپلود مدارک در سامانه سجاد، تایید لغو تعهد کارشناسی به مدت ۱۰ روز طول کشید. اما برای مدرک مقطع کارشناسی ارشدم به صورت حضوری به سازمان امور دانشجویان واقع در میدان فردوسی مراجعه کردم و بعد از دو روز البته پس از تایید آموزش دانشگاه،تایید شد.

تجربه آزادسازی مدرک تحصیلی


☑️ پیشنهاد مطالعه: تحصیل در استرالیا


آزادسازی رایگان مدرک با کاریابی

تجربه آزادسازی مدرک تحصیلی | چند نکته ای که برای آزاد سازی مدرک از طریق عدم کاریابی خیلی مهم است به این صورت است که:

  • تاریخ ثبت نام در دفتر کاریابی باید حتما بعد از صدور کارت پایان خدمت و صدور مدرک موقت باشد.
  • حداکثر تا ۶ ماه بعد از فارغ التحصیلی باید در کاریابی ثبت نام کرده باشید.
  • در زمانی که به دفاتر کاریابی مراجعه می کنید بار نخست بیان کنید که قصد شما آزادسازی مدرک است و دیگر دنبال کار نباشند.
  • دوستانی که دارای بیمه هستند و یا سابقه دارند، در صورتی می توانند از طریق عدم کاریابی استفاده کنند که در سازمانی که در آن مشغول به کار بودند و بیمه صادر می شد از دانشگاه تحصیلی شما استعلام نگرفته باشد و نامه استعلام در پرونده موجود نباشد.
  • در صورت عجله برای دریافت مدارک، برای تایید و لغو تعهد خدمت حضوری به سازمان امور دانشجویان مراجعه کنید.
  • برای آزاد سازی مدارک بالاتر نیازی نیست که به ترتیب مقاطع تحصیلی جلو بروید و اول کارشناسی را آزاد کنید و بعد از لغو تعهد به سراغ مقطع ارشد بروید. بنابراین می توانید ارشد را هم بعد از کارشناسی درخواست بدهید و در قسمتی که مستندات لغو تعهد مدرک قبلی رو می خواهد، تصویری از کد پیگیری خود را فرستاده و در توضیحات ذکر کنید که پرونده در دست بررسی است.
  • کد صحت وقتی لازم می باشد که می خواهید ترجمه های مدارک شما، مهر وزارت دادگستری و امورخارجه هم داشته باشد. البته برای بعضی کشورها مانند کانادا، استرالیا، انگلیس و آمریکا نیازی نیست.

مقالات مفید: نرخ پذیرش دانشگاه ها | فاند تحصیلی برای اپلای | تاثیر مقاله در اپلای


تجربه آزادسازی مدرک تحصیلی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان