فاند تحصیلی برای اپلای و ادامه تحصیل در خارج

انواع رتبه بندی دانشگاها

فاند تحصیلی برای اپلای

برای ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا، استرالیا و برخی کشورهای آسیایی همانند سنگاپور می توانید با دو روش هزینه های زندگی و تحصیل را تامین کنید.

هزینه تحصیل شامل شهریه دانشگاه و بیمه است که البته فرد در دانشگاه های دولتی نیازی به پرداخت شهریه ندارد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان است و کشورهایی همانند آلمان اخیرا هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی را برداشتند.

در مقطع دکترا فردی که موفق به دریافت فاند کامل تحصیلی می شود علاوه بر اینکه شهریه ای پرداخت نمی کند مبلغی نیز بابت تحصیل در مقطع دکترا در آن دانشگاه به ایشان اهدا می شود و نوعی جایزه تحصیلی به حساب می آید و نیازی به ثبت درخواست خود حین فرایند اخذ پذیرش نیست و در صورت داشتن شرایط، بطور خودکار به آنها تعلق خواهد گرفت. اما در مقطع کارشناسی ارشد تنها با داشتن رزومه تحصیلی عالی و سطح زبان خارجی بالا، موفق به دریافت جایزه تحصیلی می گردید که آن هم شامل کل هزینه شهریه دانشگاه نمی شود.

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره رایگان تحصیل در استرالیا

توجه داشته باشید که در اکثر دانشگاه های اروپایی، کانادا و آمریکا، مقطع تحصیلات تکمیلی یک برنامه تحصیلی و نه یک رشته تحصیلی به حساب می آید و دانشجو در ازای کمکی که در زمینه های پژوهشی و یا تدریس به استاد خود می کند مبلغی را به عنوان دستیار پژوهش (RA) و یا دستیار تدریس (TA) دریافت می کند که این البته جدای از جایزه تحصیلی به حساب می آید.

دانشگاه های اروپایی شهریه ای نمی گیرند( یا بسیار اندک) ولی فاند هم نمی دهند. اما دانشگاه های آمریکا، استرالیا، انگلیس و کانادا شهریه می گیرند و فاند هم می دهند. پس اگر برای ادامه تحصیل به اروپا میروید تنها باید به فکر هزینه زندگی باشید.

از آنجا که گرفتن فاند،جزئیات و انواع مختلفی در دانشگاه های مختلف دارد، لازم است برای کسب اطلاعات دقیق به بخش Fund دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید. چرا که مقدار فاند و نوع آن و شرایط دریافت آن از دانشگاهی به دانشگاه دیگر حتی در یک کشور، متفاوت است و در این مورد نمی توانید به تجربه دوستانتان در دانشگاه های دیگر تکیه کنید.

در انتها لازم به ذکر است که سازمان های متعددی حمایت های مالی بابت پژوهش و تحصیل می پردازند که در صورت عدم دریافت جایزه تحصیلی و یا دستیار پژوهشی و یا تدریس می توانید از این سازمان ها برای تهیه هزینه مخارج اقدام کنید.

سایت کاریابی هلند | سایت های یافتن خانه در هلند | اجاره خانه در ایتالیا | اپلای در دانشگاه های هلند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان