تاثیر مقاله در اپلای | تاثیر مقاله در گرفتن بورسیه تحصیلی

تاثیر مقاله در اپلای

تاثیر مقاله در اپلای

دریافت کمک هزینه و فاند تحصیلی به فاکتورهای گوناگونی نظیر معدل، تعداد و اعتبار مقالات و نمرات آزمون های زبان دارد. در مقاطع تحصیلی مختلف به علت متفاوت بودن منایع لازم برای تامین بودجه بورسیه های تحصیلی، شرایط دریافت متفاوتی دارند.

آن دسته از افرادی که دانشجوی سال آخر کارشناسی هستند و یا به تازگی تحصیلات خود را در این مقطع به اتمام رسانیده اند، از شانس بسیار بالایی برای کسب پذیرش و در صورت موجود فاند، بدون داشتن مقاله را دارند. دلیل این امر این است که اساتید و یا کمیته پذیرش درک می‌کنند که این دسته از افراد فرصت و توانایی کافی را برای این کار نداشته‌اند. از این رو کسب معدل و نمرات زبان بالا کمک بسیاری به این دسته از افراد خواهد کرد.

حال آن دسته از افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده اند، با داشتن معدل و نمرات زبان خوب، شانس پذیرش و فاند بدون داشتن مقاله را دارند. ذکر این نکته مهم است که نباید مقطع ارشد زمان زیادی طول کشیده باشد و یا از فارغ‌التحصیلی زمان زیادی گذشته باشد؛ زیرا ممکن است انتظار کارهای تحقیقاتی را داشته باشند. با این‌ حال همواره این شانس وجود دارد که بدون داشتن مقاله در مقاطع ارشد و دکتری، بتوان از دانشگاه‌های امریکا و کانادا پذیرش و فاند گرفت.

 برای اخذ پذیرش و فاند تعداد مقالات مهم‌تر است یا اعتبار آن‌ها؟

  • با وجود اینکه مقالات بیشتر، شانس پذیرش را افزایش می‌دهند اما باید به خاطر داشت که اعتبار مجلات از اهمیت بسیاری برخوردار است. به طور مثال به‌جای اینکه چندین مقاله در مجله های با ایمپکت فکتور پایین (که احتمالاً ارجاعات زیادی نخواهند خورد) به چاپ برسانید، منتشر کردن یک یا دو مقالهٔ تأثیرگذار با ایمپکت فکتور بسیار بیشتر تاثیر می گذارد. اولا هیچ استادی از یک دانشجوی ارشد انتظار منتشر کردن ۳ یا چهار مقاله را ندارد. ثانیا یک دانشجوی دکتری در آمریکا در طول دوران تحصیل خود به‌طور متوسط سه تا پنج مقاله در ژورنال‌های معتبر در سال چاپ می‌کند.
  • موارد مهم مقالات که در اخذ پذیرش و بورسیه مؤثر هستند شامل تعداد سایتیشن (citation) و ایمپکت فکتور مجله می باشد.
  • هرچه از زمان انتشار مقاله بگذرد تعداد بیشتری ارجاع خواهد داشت و این موضوع اعتبار مقاله را بالا می برد و بالطبع تأثیر آن در اخذ بورسیه را افزایش می‌دهد.

لندینگ فی کانادا | اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا | پرداخت اپلیکیشن فی | پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان