انتخاب دانشگاه و دریافت بورسیه برای اپلای

پیدا کردن دانشگاه برای برای اپلای

انتخاب دانشگاه و دریافت بورسیه برای اپلای

بی‌شک مهم‌ترین و تأثیرگذارترین فاکتور در اپلای، انتخاب صحیح دانشگاه‌های هدف است. یکی از پرسش هایی که همواره پرسیده می‌شود این است که در رشته تخصصی من کدام کشور بهترین دانشگاه‌های دنیا را دارد. با توجه به رتبه بندی های ارائه شده توسط موسساتی نظیر QS و شانگهای و تایمز خواهیم دید که در ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا در اکثر رشته ها، امریکا بیشترین تعداد را دارد. علاوه بر امریکا، کشور های دیگری مانند کانادا، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، اتریش و کشورهای اسکاندیناوی جزء کشورهای بعدی برای اپلای همیشه مد نظر می باشد.

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره رایگان تحصیل در استرالیا

چه دانشگاه هایی را انتخاب کنیم تا شانس بالایی در گرفتن بورسیه داشته باشیم

بهترین راه برای انجام یک اپلای موفق و مؤثر انتخاب دانشگاه‌ها در کشورهای مختلف است. این بدان معنی است که خود را به یک شهر و یا یک کشور خاص محدود نکنیم. اگر هدف اصلی شما آمریکا است، بایستی حتما دانشگاه‌هایی در کانادا و اروپا را هم مدنظر قرار دهید تا در صورت عدم اخذ ویزا گزینه های دیگری را نیز پیش رو داشته باشید.

برای افزایش شانس پذیرش و فاند بایستی به دنبال دانشگاه هایی باشید که از توجه کمتری برخوردار باشند. این بدان معنی نیست که فقط دانشگاه هایی را انتخاب کنیم که از رنکینگ پایین تری برخوردار است. بطور مثال یک دانشگاه متوسط از لحاظ علمی در یک شهر بزرگ با امکانات زیاد، از توجه و اقبال عمومی بسیاری برخوردار است.

دلیل این است که دانشجویان غیر بومی چون از محیط جدید شناختی ندارند، تصور می کنند که شهر های بزرگ، همواره دارای شرایط زندگی بهتری هستند که این امر خلاف واقع است. بنابراین برای این که بتوانید شانس بالایی هم برای پذیرش و هم دریافت اسکالرشیپ داشته باشید بهتر است که به دنبال دانشگاه ها در شهر های کوچک دانشجویی باشید که از توجه و جذابیت کمتری برای عموم برخوردار است. به عنوان نمونه دانشگاه تاسمانیا (Tasmania) در هوبارت واقع در تاسمانی، ایالت نیو ساوت ولز در استرالیا گزینه بسیار مناسب تری نسبت به دانشگاه سیدنی است.

تمکن مالی دانشجویان برای سفارت ایتالیا | اهمیت تاریخچه سفر یا (travel history) برای اخذ ویزا | فاکتور های مهم برای افزایش دادن شانس اخذ بورسیه تحصیلی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان