فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

تاثیر معدل کارشناسی برای اپلای | تاثیر معدل ارشد برای اپلای

وثیقه خروج از کشور

تاثیر معدل کارشناسی برای اپلای

یکی از الزامات مهم برای اخذ پذیرش، ریزنمرات و معدل مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد است که داشتن معدل پایین در دوره کارشناسی و میزان تاثیر منفی آن بر روی نتیجه اپلای، نگرانی هایی را برای متقاضیان ایجاد می کند.

تاثیر معدل کارشناسی برای اپلای

دلیل اهمیت معدل کارشناسی را می توان این طور ذکر کرد که به دلیل نحوه و شرایط ارزیابی تحصیلی در دوره کارشناسی و طولانی‌تر بودن نسبت به دوره کارشناسی‌ارشد است، معدل بالا در این دوره، نشان‌دهنده این است که فرد در رشته تحصیلی خود توانسته است یک کارشناس موفق باشد.

از طرفی چون میانگین معدل کارشناسی‌ ارشد معمولا برای متقاضیان اپلای بالاتر از میانگین معدل کارشناسی است، بنابراین با توجه به جمعیت آماری و رقابت برای دریافت پذیرش، اهمیت معدل به دوره کارشناسی کشیده می‌شود. از طرفی به دلیل عدم توجه و تصمیم گیری برای اپلای در دوره کارشناسی و نداشتن آشنایی با سیستم آموزشی دانشگاه ها بسیاری از افراد معدل پایینی را کسب می کنند که در آینده با این واقعیت تلخ مواجه می شوند.

اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید راه‌هایی برای جبران وجود دارد و ما در بسیاری از موارد شاهد بوده‌ایم که افرادی با معدل پایین در دوره کارشناسی موفق به دریافت پذیرش در بهترین دانشگاه ها شده‌اند که بستگی به فاکتورهای دیگری دارد. علاوه بر معدل کارشناسی، موارد زیاد دیگری وجود دارد که در بررسی پرونده شما مورد اهمیت قرار می‌گیرد.

  • رزومه علمی قوی
  • یک انگیزه‌ نامه (SOP) عالی
  • دریافت نمره‌های مناسب از آزمون‌های آیلتس و تافل و GRE
  • جلب نظر استادی که با آن مکاتبه می کنید

محدوده ی معدل مناسب

تعیین یک بازه برای معدل کارشناسی برای سطح بندی به هر دانشگاه یا فردی که می‌خواهد معدل متقاضی را ارزیابی کند بستگی دارد. ولی محدوده ای که رایج است بدین صورت است که معدل پایین‌تر از ۱۶ را در دوره کارشناسی معدل پایینی و معدل بالای ۱۷ برای این دوره را معدل بالا و مناسب دانست. البته بعظی از دانشگاها پایین تر از ۱۵ را معدل پایین به حساب می آورند.

تاثیر معدل ارشد برای اپلای

وضعیت معدل در دوره های کارشناسی ارشد به مراتب متفاوت با دوره‌ کارشناسی می‌باشد. محدوده این معدل ها نیز بستگی به دانشگاه دارد. ولی متوسط معدل در دوره های کارشناسی ارشد بالاتر از ۱۷ می باشد و یک معدل کارشناسی ارشد زیر ۱۷ نیز می‌تواند دردسر‌ساز شود. بنابراین معدل بالای ۱۷ در دوره کارشناسی ارشد به نوعی یک الزام محسوب می‌شود و دیگر یک مزیت رقابتی نیست.

برای ان دسته از افرادی که معدل ارشد پایینی دارند را نیز می‌توان با سایر مزیت‌ها پوشش داد. به خصوص داشتن یک رزومه علمی مناسب شامل مقالات علمی و ارتباط موثر با استاد و جلب نظر او، می‌تواند این ضعف را برطرف نماید.

پیشنهاد مطالعه: نوشتن کاورلتر | انواع ویزاهای دانشجویی آمریکا | بورسیه های موجود بلژیک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان