نگارش Teaching Statements یا بیانیه آموزشی

4.7/5 - (3 امتیاز)

عناوین مقاله:

مراحل نگارش بیانیه آموزشی در همیارپروژه

۱- ثبت سفارش اولیه با پر کردن فرم زیر (بدون پرداخت هزینه سفارشی ثبت خواهد شد)

۲- هماهنگی کارشناس با کاربر + پرداخت هزینه

۳- دریافت اطلاعات مورد نیاز و مشاوره اولیه مورد نیاز

۴- طراحی و نگارش -> تحویل (بر اساس پکیج انتخابی)

۵- در صورت نیاز دانشجو، ویرایش بر اساس قوانین و مقررات وب سایت همیارپروژه (ویرایش نمیتواند بیشتر از روزهای مشخص شده بعد از تحویل اولیه باشد)

۶- تحویل نهایی


سفارش نگارش Teaching Statement

سوالات متداول در پروسه نگارش Teaching Statement

شما در این بخش میتوانید بخش های مختلف و فعال مجموعه بهمراه سابقه نماد اعتماد الکترونیکی ما را بدون هیچ شکایتی بررسی کنید. وبسایت همیارپروژه نوین از سال 93 فعالیت مشاوره مهاجرت خود را آغاز کرده و تا به امروز به تعداد زیادی دانشجو کمک کرده تا بتوانند مسیر خود را ساده تر پیش ببرند.

 • موسسه رسمی مشاوره مهاجرت با شناسه ملی: 14011821805
 • لینک نماد اعتماد الکتریکی (بدون فیلتر شکن وارد شوید): ورود
 • لینک کانال تلگرام: ورود
 • لینک اینستاگرام: ورود
 • مدیریت گروه های هلند از طریق همیارپروژه در تلگرام: ورود

پاسخ: نمونه کتابچه های آماده شده مجموعه همیارپروژه را میتوانید در لینک های زیر مشاهده کنید.

 • کتابچه انگیزه نامه: ورود
 • کتابچه رزومه تحصیلی: ورود
 • کتابچه استادی پلن: ورود
 • کتابچه کاورلتر: ورود

پاسخ: در صورتی که بصورت فورس میخواهید نگارش انجام گیرد بصورت مستقیم به پشتیبان مجموعه همیارپروژه از طریق لینک زیر پیام داده و وضعیت را بررسی کنید:

 • راه ارتباطی با پشتیبان در تلگرام: ورود

جواب: شما در کل پروسه نگارش نامه با کارشناس در ارتباط خواهید بود. ضمنا شما حتی میتوانید قبل از استارت پروژه گروهتان را تشکیل دهید و سوالی اگر داشتید از کارشناس بپرسید تا خیالتان آسوده گردد.

نگارش Teaching Statements

نگارش Teaching Statements - بیانیه آموزشی

Teaching Statements یا بیانیه آموزشی در حال تبدیل شدن به بخشی متداول تر در زندگی آکادمیک، برای اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. دانشجویان فارغ التحصیل گزارش می دهند که کالج ها و دانشگاه ها اغلب از متقاضیان پست های هیات علمی Teaching Statements یا بیانیه آموزشی درخواست می کنند. اعضای هیئت علمی در تعداد فزاینده‌ای از مؤسسات باید با نزدیک شدن به دوره تصدی و ارتقاء، یک بیانیه آموزشی تهیه کنند. مربیان در همه سطوح متوجه می شوند که نوشتن بیانیه آنها به آنها کمک می کند تا به عنوان معلم رشد کنند، زیرا مستلزم صریح کردن دیدگاه های ضمنی آنها در مورد تدریس و یادگیری دانش آموزان و مقایسه آن دیدگاه ها با عمل تدریس واقعی است.

بیانیه آموزشی یا Teaching Statement چیست؟

بیانیه آموزشی یا Teaching Statement یک مقاله هدفمند و تأمل برانگیز در مورد اعتقادات و عملکردهای آموزشی نویسنده است. این یک روایت فردی است که نه تنها شامل باورهای فرد در مورد فرآیند آموزش و یادگیری است، بلکه نمونه های عینی از روش هایی را نیز در بر می گیرد که از طریق آنها این باورها را در کلاس به نمایش می گذارد. در بهترین حالت، یک بیانیه آموزشی تصویری واضح و منحصر به فرد از نویسنده به عنوان یک معلم ارائه می دهد و از اظهارات عمومی یا توخالی فلسفی در مورد تدریس اجتناب می کند.

بیانیه آموزشی را می توان برای اهداف شخصی، حرفه ای یا آموزشی استفاده کرد. در حالی که بیانیه آموزشی یا Teaching Statement در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از فرآیندهای استخدام و تصدی شغل هستند، همچنین تمرین‌ مؤثری برای کمک به فرد در مفهوم‌سازی واضح و منسجم رویکردها و تجربیات تدریس و یادگیری هستند.

بیانیه آموزشی شامل چه مواردی است؟

نگارش Teaching Statements یا بیانیه آموزشی می توانید به یکی یا همه موارد زیر اشاره کنید:

 • تصور شما از نحوه وقوع یادگیری
 • توضیحی در مورد اینکه چگونه تدریس شما یادگیری دانش آموزان را تسهیل می کند
 • بازتابی از این که چرا به این روش آموزش می دهید
 • اهدافی که برای خود و دانش آموزان خود دارید
 • چگونه آموزش شما باورها و اهداف شما را اجرایی می کند
 • چه چیزی برای شما، مدرکی بر یادگیری دانش‌آموز است
 • راه هایی که از طریق آنها یک محیط یادگیری فراگیر ایجاد می کنید
 • علایق شما در تکنیک ها، فعالیت ها و انواع یادگیری جدید

دستور العمل های عمومی نگارش Teaching Statements

 • بیانیه آموزشی خود را مختصر و مفید بنویسید. در حالی که بیانیه های آموزشی احتمالاً در سطح تصدی طولانی تر هستند (یعنی ۳-۵ صفحه یا بیشتر)، برای اهداف استخدام معمولاً ۱-۲ صفحه طول دارند.
 • در نگارش Teaching Statements از رویکرد روایتی و اول شخص استفاده کنید. این اجازه می دهد تا بیانیه آموزشی هم شخصی و هم انعکاسی باشد.
 • صمیمانه و منحصر به فرد باشید. از کلیشه‌ها، به‌ویژه کلیشه‌هایی که در مورد میزان اشتیاق شما به تدریس است، اجتناب کنید.
 • به جای انتزاعی، آن را خاص کنید. ایده های خود را در ۱-۲ مثال عینی، چه با تجربه و چه پیش بینی شده، پایه گذاری کنید. این به خواننده کمک می کند تا شما را در کلاس بهتر تجسم کند. تحقیقات خود را نادیده نگیرید. نحوه پیشرفت رشته خود را از طریق تدریس توضیح دهید.
 • از اصطلاحات فنی اجتناب کنید، زیرا ممکن است برای برخی از خوانندگان آزاردهنده باشد.
 • سعی کنید آنچه را که در رزومه تان است تکرار نکنید. بیانیه های آموزشی اسناد جامعی نیستند و باید برای تکمیل سایر مواد برای فرآیندهای استخدام یا تصدی استفاده شوند.
 • در نگارش Teaching Statements فروتن باشید. دانش آموزان را به شیوه ای مشتاقانه و نه تحقیرآمیز ذکر کنید و تمایل خود را برای یادگیری از دانش آموزان و همکاران خود نشان دهید.

پیشنهاد مطالعه: نگارش CV | نگارش توصیه نامه | نگارش کاورلتر


اگر تجربه تدریس زیادی نداشته باشم چه؟

بسیاری از کارآموزان پژوهش محور در طول دوره تحصیلات تکمیلی و دوره فوق دکتری خود دروسی را تدریس نکرده اند. آنها ممکن است به عنوان دستیار آموزشی خدمت کرده باشند یا سخنرانی های مهمان داشته باشند، اما مجبور نبودند برنامه های درسی، اهداف یادگیری، فعالیت ها و ارزیابی ها را توسعه دهند.

در حالی که برای یک کارآموز با حداقل تجربه تدریس غیرممکن به نظر می رسد که یک بیانیه آموزشی قانع کننده بسازد، این به سادگی درست نیست. اول،نکته ای که باید در نگارش Teaching Statements یا بیانیه آموزشی توجه کرد این است که بیانیه تدریس شما باید دانش آموز محور باشد (مانند تدریس شما!)، که به معنای تمرکز بر نتایج دانش آموزی است که می خواهید از طریق روش های تدریس خود به دست آورید.

علاوه بر این، احتمالاً بیش از آنچه فکر می کنید تجربه دارید. برای مثال، می‌توانید از تجربیات آموزشی/مربی که در دوره‌های تحصیلات تکمیلی یا پسا دکتری خود با آن مواجه شده‌اید، استفاده کنید. این احتمالاً شامل تجربیات خارج از کلاس می شود که کاملاً خوب است.

اگر در آزمایشگاه روی پروتکل‌ها یا روش‌های آزمایشی به دانش‌آموزان راهنمایی می‌کنید، آموزش انجام داده‌اید. اگر در زمینه توسعه یا ترویج مشارکت داشته اید، تدریس کرده اید. اگر به عنوان معلم از طریق یک برنامه عملی مانند گواهی آموزش و ارتباطات در مدرسه تحصیلات تکمیلی آموزش دیده اید، دانش مبتنی بر شواهد برای استفاده دارید. آن تجربیات را در بیانیه تدریس خود برجسته کنید.

کلید یک نگارش Teaching Statements یا بیانیه آموزشی مؤثر این است که تجارب تدریس/راهنمایی و آنچه از آنها آموخته‌اید را به روش‌های مشخص توصیف کنید. این ممکن است شامل چیزهایی هم باشد که یاد گرفتید انجام ندهید.

همچنین مهم است که به طور انتقادی در مورد تجربیات گذشته، حال و آینده خود در زمینه تدریس فکر کنید و توضیح دهید که چگونه در نهایت به عنوان یک مربی موثر در دانشگاهی که برای آن درخواست می دهید عمل خواهید کرد.


جهت سفارش نگارش Teaching Statements یا بیانیه آموزشی می توانید فرم زیر را تکمیل کرده تا نگارش بیانیه آموزشی شما بر اساس علایق و سابقه علمی و آموزشی شما به صورت منحصر به فرد توسط کارشناسان و متخصصان مجموعه همیارپروژه نوین انجام شود.

توسط
تومان