فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

نگارش Motivation Letter برای اپلای

نگارش Motivation Letter
5/5 - (1 امتیاز)

عناوین مقاله:

مراحل نگارش Motivation Letter در همیارپروژه

1- ثبت سفارش اولیه با پر کردن فرم زیر (بدون پرداخت هزینه سفارشی ثبت خواهد شد) 2- هماهنگی کارشناس با کاربر و ایجاد اشتراک و گروه کارشناسان 3- پرداخت هزینه + دریافت اطلاعات مورد نیاز و مشاوره اولیه مورد نیاز 4- طراحی و نگارش -> تحویل (زمان بر اساس انتخاب پکیج) 5- در صورت نیاز دانشجو، ویرایش بر اساس قوانین و مقررات وب سایت همیارپروژه (ویرایش نمیتواند بیشتر از روزهای مشخص شده بعد از تحویل اولیه باشد) 6- تحویل نهایی

ثبت سفارش نگارش Motivation Letter

سوالات متداول در پروسه نگارش Motivation Letter

شما در این بخش میتوانید بخش های مختلف و فعال مجموعه بهمراه سابقه نماد اعتماد الکترونیکی ما را بدون هیچ شکایتی بررسی کنید. وبسایت همیارپروژه نوین از سال 93 فعالیت مشاوره مهاجرت خود را آغاز کرده و تا به امروز به تعداد زیادی دانشجو کمک کرده تا بتوانند مسیر خود را ساده تر پیش ببرند.

 • موسسه رسمی مشاوره مهاجرت با شناسه ملی: 14011821805
 • لینک نماد اعتماد الکتریکی (بدون فیلتر شکن وارد شوید): ورود
 • لینک کانال تلگرام: ورود
 • لینک اینستاگرام: ورود
 • مدیریت گروه های هلند از طریق همیارپروژه در تلگرام: ورود

پاسخ: نمونه کتابچه های آماده شده مجموعه همیارپروژه را میتوانید در لینک های زیر مشاهده کنید.

 • کتابچه انگیزه نامه: ورود
 • کتابچه رزومه تحصیلی: ورود
 • کتابچه استادی پلن: ورود
 • کتابچه کاورلتر: ورود

پاسخ: در صورتی که بصورت فورس میخواهید نگارش انجام گیرد بصورت مستقیم به پشتیبان مجموعه همیارپروژه از طریق لینک زیر پیام داده و وضعیت را بررسی کنید:

 • راه ارتباطی با پشتیبان در تلگرام: ورود

جواب: شما در کل پروسه نگارش نامه با کارشناس در ارتباط خواهید بود. ضمنا شما حتی میتوانید قبل از استارت پروژه گروهتان را تشکیل دهید و سوالی اگر داشتید از کارشناس بپرسید تا خیالتان آسوده گردد.

 • پاسخ: شما کاملا با کارشناس در ارتباط خواهید بود و متن پیام با هماهنگی شما و شرایط مورد نظرتان نگارش میگردد. شما در این مسیر متوجه خواهید شد که امکان کپی بودن وجود نخواهد داشت.
نگارش Motivation Letter

راهنمای نگارش Motivation Letter برای اپلای

نکات اساسی در نگارش Motivation Letter:

نگارش Motivation Letter | رزومه شما نشان دهنده صلاحیت ها، دستاوردها و همچنین نقاط قوت و ضعف شماست. درخواست صرفاً از طریق رزومه ممکن است منعکس کننده اطلاعات عمومی آکادمیک و حرفه ای در مورد شما باشد، اما همچنین می تواند به عنوان فقدان بازنمایی تأثیرگذار از انگیزه و تعهدی که دارید دیده شود. اینجاست که یک انگیزه نامه به کمک می آید زیرا معمولاً توسط مؤسسات دانشگاهی و همچنین سازمان ها از متقاضیان درخواست می شود.

از طریق یک نامه انگیزشی یا Motivation Letter، می توانید به طور قانع کننده ای شوق، اشتیاق و تلاش خود را در مورد اینکه چگونه دوره رویایی شما می تواند مسیر شغلی شما را به همراه مزایایی که می خواهید به ارمغان بیاورید به موسسه یا سازمان (چه به عنوان یک دانشجو یا یک کارمند) روشن کند، منتقل کنید.

انگیزه نامه سندی است که جزئیات مهارت های حرفه ای و دلایل درخواست برای دوره تحصیلی، بورسیه تحصیلی یا شغل داوطلبانه را نشان می دهد. این نامه همراه با درخواست و مدارک پشتیبان شما، مانند ریز نمرات یا رزومه است. انگیزه نامه گاهی اوقات “بیانیه هدف” یا “نامه انگیزشی” نامیده می شود.

نگارش Motivation Letter توضیح می دهد که چرا شما کاندیدای عالی برای یک برنامه / موقعیت خاص هستید. معمولاً یک سند یک صفحه ای است که در کنار رزومه شما ضمیمه می شود. معمولاً ۴ هدف وجود دارد که برای آنها لازم است پیش نویس آن انجام شود:

 • برای پذیرش: اگر برای ثبت نام در یک برنامه آموزشی برای هر مقطعی (کارشناسی یا کارشناسی ارشد) برای یک دانشگاه یا کالج درخواست می دهید.
 • برای آموزش / کارآموزی: اگر می خواهید در یک سازمان به یک دوره کارآموزی تمام وقت بپردازید.
 • برای استخدام: زمانی که می خواهید برای پروفایل شغلی در یک سازمان درخواست دهید.
 • برای مشاغل در بخش اجتماعی به ویژه سازمان های غیردولتی: سازمان های غیر انتفاعی به طور کلی خواستار انگیزه نامه برای تجزیه و تحلیل علایق و مقاصد متقاضیان شغل هستند.

تفاوت Cover Letter و Motivation Letter :

هر مدرکی که یک دانشگاه یا استخدام کننده درخواست می کند هدف خاصی را دنبال می کند. اغلب، نامزدها بین این دو سند – Cover Letter و Motivation Letter – اشتباه گرفته می شوند. مهم است که به خاطر داشته باشید که هدف از یک کاورلتر برجسته کردن برخی از اطلاعات خاص ذکر شده در رزومه شما و تطبیق آن با الزامات شغلی و همچنین مشخصات شرکت است. به بیان ساده، یک نامه پوششی بیشتر یک نامه مقدماتی برای رزومه شما به مرجع استخدام است.

در حالی که Motivation Letter عمدتاً به این دلیل استفاده می شود که چگونه علایق، انگیزه ها و آرزوهای شما با برنامه تحصیلی مورد نظر یا مشخصات شغلی مورد نظر شما مطابقت دارد. همه سازمان‌های نخبه در جستجوی افرادی هستند که ثابت کنند برای شرکت دارایی هستند. بنابراین، باید هدف و هیجان شما را با استفاده از ویژگی کلیدی به عنوان انگیزه شما ارائه دهد. در حالت ایده‌آل، انگیزه نامه باید فقط در ۱ صفحه باشد که در آن باید خود را معرفی کنید، مدارک و دستاوردهای خود را شرح دهید و علایق خود را مطابق با دوره/موقعیتی که دارید برجسته کنید.

Cover Letter معمولاً توسط شرکت‌ها، کارفرمایان و استخدام‌کنندگان استفاده می‌شود، برخلاف Motivation Letter که توسط دفاتر پذیرش دانشگاه، مؤسسات آموزشی و دوره‌های کارآموزی استفاده می‌شوند. هر دو نامه در نظر گرفته شده اند تا به استخدام کننده یا مسئول آموزشی اطلاع دهند که چرا شما کاندیدای عالی هستید و به نامزدها اجازه می دهد در مورد انگیزه، علایق، سرگرمی ها، دستاوردها و آینده شغلی/آکادمیک خود توضیح کامل دهند.

نگارش Motivation Letter برای پذیرش در دانشگاه می تواند گاهی اوقات برای برخی از متقاضیان دشوار و چالش برانگیز باشد، که اغلب در این فکر هستند که نامه چگونه باید باشد، چه چیزی باید داشته باشد، و چگونه هماهنگ کنندگان را متقاعد کنند که آنها افراد مناسبی هستند. مجموعه همیارپروژه نوین با کمک کارشناسان و متخصصان حوزه اپلای و نگارش نامه های مکاتباتی در زمینه اپلای و مهاجرت تحصیلی تمامی نگرانی ها در این زمینه را بر طرف کرده و به صورت تخصصی و منحصر به فرد برای هر متقاضی به نگارش Motivation Letter می پردازند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان