نگارش کورس دیسکریپشن

نگارش کورس دیسکریپشن

Course Description

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, docx, zip, rar.
    اگر فایل آماده ای ندارید مشکلی وجود نخواهد داشت زیرا کارشناس با شما هماهنگی های لازم را انجام خواهد داد و اطلاعات لازم دریافت خواهد شد.

شرح دورس یا Course Description

کورس دیسکریپشن چیست؟

کورس دیسکریپشن همان شرح دروس یا سرفصل دروس است که در ایران توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین می شود و در اختیار دانشگاه ها قرار می گیرد. دانشگاه های خارجی برای درک بهتر دانشجویانی که قصد جذب آن را دارند که در ایران چی دروسی را سپری کرده اند، از انها درخواست course description ( کورس دیسکریپشن ) می کنند. در این صورت از متقاضی درخواست course description می کنند. بنابراین متقاضی می تواند یا از وزارت علوم کورس دیسکریپشن درخواست کند که سرفصل منطبق با سال تحصیلی را به وی تحویل دهند یا می تواند از دانشگاه خود درخواست کورس دیسکریپشن کند. در بعضی از دانشگاه های اروپایی و  دانشگاه های استرالیا زمانی که برای اپلای و مهاجرت تحصیلی اقدام می کنید، یکی از مدارکی که لازم است تا ارسال نمایید، ، شرح دروس یا Course Description است.

کورس دیسکریپشن عبارت است از نام دروس دوره کارشناسی، تعداد واحدهای هر درس و شرح مطالب و سرفصل‌هایی که در آن درس ارائه می شود که به زبان انگلیسی باید تهیه شود.

بیشتر دانشگاه ها به غیر از دانشگاه های ایران در وبسایت های مربوط به خود برای هر رشته ای  کورس دیسکریپشن را دارند. اما از آنجایی که در دانشگاه های ایران شاید نتوانید یک تشابه بین دروسی را که در ایران سپری کرده اید و دروس در کشور مقصد پیدا کنید بهترین راه این است که خود شما شروع به نگارش آن کنید.

علاوه بر این، یکی دیگر کاربردهای کورس دیسکریپشن، برای تشکیل پرونده دانشجویی در کنسولگری‌ها یا اپلیکیشن فرم می باشد. که بایستی یا انگلیسی ترجمه گردد. منظور از شرح دروس لیست تمامی دروس گذرانده شده در مقطع قبلی به همراه تعداد واحد و توضیح مختصر در رابطه با آن درس می باشد.

نکته مهم قبل از تهیه شرح دروس این است که در ابتدا فهرست دروس کارشناسی رشته خود را با فهرست دروس کارشناسی همان رشته در کشور مقصد مقایسه کنید و با توجه به آن توضیحات هر درس را بنویسید. البته نیاز به توضیح مفصل راجب هر درس نمی باشد و تنها در حد ۳ الی ۴ سطر توضیح کافی است و اینکه شرح دروس نیازی به تایید سفارت و همچنین تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ندارد.


توسط
تومان