مقایسه شرایط تحصیل در آلمان و اتریش

مقایسه شرایط تحصیل در آلمان و اتریش
5/5 - (1 امتیاز)

مقایسه شرایط تحصیل در آلمان و اتریش

  • هزینه تحصیل اتریش و آلمان

دانشگاه های رایگان در اتریش: 

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، برای دانشگاه های دولتی در اتریش، بایستی در حدود ۳۶۳,۳۶ تا ۷۲۶,۷۲ یورو در هر ترم را برای شهریه، همراه با ۱۹,۲۰ یورو برای عضویت در اتحادیه دانشجویان (ÖH-Beitrag) و هزینه بیمه حوادث دانشجویی پرداخت نمایند.

دانشگاه های رایگان در آلمان: 

در آلمان نیز تمام دانشگاه های آلمان به جز بادن – وورتمبرگ، هیچ شهریه ای را برای دوره های کارشناسی و دوره های کارشناسی ارشد از دانشجویان از جمله دانشجویان بین المللی دریافت نمی کنند و در برخی از ایالت ها، دانشگاه ها سهم ترمی در حدود ۳۰۰  یورو بابت خدمات رفاهی و اداری دریافت می کنند.

در حال حاضر ایالت فدرال بادن – وورتمبرگ شهریه ای را برای برنامه های را برای هر ترم ۱,۵۰۰ یورو، برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا را وضع کرده است. تحصیل در دکتری در دانشگاه های آلمان در اصل رایگان است و آن ها باید در هر ترم حدود ۱۵۰ ۲۰۰ یورو را نیز به دانشگاه پرداخت کنند.

  • مقایسه سیستم آموزشی آلمان و اتریش

سیستم آموزش عالی در آلمان:

بخش آموزش عالی آلمان تا حدودی در سطح فدرال است، اما عمدتاً در سطح ایالتی تنظیم می شود. در آلمان، آموزش در سه نوع موسسه آموزش عالی شامل دانشگاه ها (Universitäten) ، دانشگاه های علوم کاربردی (Fachhochschulen)، دانشگاه های هنر – موسیقی (Kunst – und Musikhochschulen) تقسیم می شود.

سیستم آموزش در اتریش: 

دانشگاه های اتریش از لحاظ ساختار و معماری تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. در چند سال گذشته، سیستم آموزش در اتریش طبق روال بولونیا سیستم مدرک سه دوره ای اروپا را معرفی کرده است.

  • زبان تحصیل در اتریش و آلمان

زبان آلمانی، زبان رسمی آلمان و زبان اصلی آموزش در دانشگاه ها و کالج های این کشور می باشد. تنها تعداد کمی از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. بنابراین برای تحصیل در آلمان باید مهارت زبان آلمانی شما اثبات شود. برای تحصیل در برخی از دانشگاه ها سطح (B2) مهارت زبان آلمانی نیاز است.

برای تحصیل در اکثر دانشگاه های اتریش، باید تا حدودی به زبان آلمانی مسلط بود، زیرا بسیاری از رشته ها، به خصوص رشته های کارشناسی، حداقل تا حدودی به زبان آلمانی تدریس می شوند. برای تحصیل در رشته های انگلیسی، باید مهارت شما در زبان انگلیسی ثابت شود. آزمون های اثبات مهارت زبان آلمانی شامل آزمون   DSH، آزمون TestDaF ، آزمون  GDS، آزمون  DSD است.

تعداد رشته های انگلیسی زبان به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های آلمان در حال افزایش است. اگر دانشجوی غیر انگلیسی زبان هستید، باید مهارت زبان خود را با شرکت در آزمون (TOEFL) یا (IELTS) ثابت کنید.

  • مقایسه شرایط تحصیل در آلمان و اتریش

برای درخواست تحصیل در اتریش، باید فرم درخواست و مدارک لازم را به دانشگاه، دانشگاه علوم کاربردی (Fachhochschule / UAS) یا رشته (UAS) ارسال کرد. درخواست های ارسال شده توسط مقامات اتریشی به موسسات آموزشی ارسال خواهند شد. آخرین مهلت درخواست به دانشگاه های اتریش برای تمام مدارک در ترم زمستان باید تا ۱ سپتامبر و برای ترم تابستان تا ۱ فوریه برای دانشگاه ارسال شوند که این تاریخ غیر قابل تمدید است.  دانشجویان برای برخی رشته ها مانند رشته های دانشگاه پزشکی، دانشگاه های هنر و رشته های (UAS) باید در آزمون ورودی شرکت کنند.

در آلمان نیز برای اکثر رشته ها، می توان مستقیما به اداره بین المللی دانشگاه درخواست داد. همچنین می توان از وب سایت (www.uni-assist.de) که یک پرتال پذیرش متمرکز برای دانشجویان بین المللی است و توسط موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) اداره می شود، استفاده کرد، اما باید توجه داشت که تمام دانشگاه ها از این خدمات استفاده نمی کنند.

در بسیاری از دانشگاه های آلمان امکان پذیرش دو بار در سال (ترم زمستان یا تابستان) وجود دارد. به طور کلی، درخواست های مربوط به ثبت نام در ترم زمستان باید تا ۱۵ جولای و درخواست های مربوط به ثبت نام در ترم تابستان تا ۱۵ ژانویه ارسال شوند.

  • شرایط پس از تحصیل در آلمان و اتریش

آلمان دارای بزرگترین اقتصاد اروپا و چهارمین کشور بزرگ جهان است و به همین دلیل به مکانی ایده آل برای شروع کار تبدیل شده است. وب سایت های متعددی نیز وجود دارند که مشاغل مختلف را آگهی می کنند. می توان هزاران شغل را در آلمان از طریق (EURES)، پورتال مشاغل اروپا جستجو کرد.

میانگین زمان برای یافتن کار پس از فارغ التحصیلی به رشته و مدارک تحصیلی بستگی دارد. مشاغل با بیشترین تقاضا شامل پزشکان خدمات درمانی، مهندسین و متخصصان فناوری اطلاعات می شود.

در بازار کار در اتریش به فارغ التحصیلان ماهر، بسیار نیاز است. گرچه بسیاری از مردم در اتریش به زبان انگلیسی صحبت می کنند، اما باید در نظر داشت که زبان رسمی در این کشور آلمانی است و برای کار باید مهارت زبانی شما به خوبی اثبات شود. در اوقات فراغت و تعطیلات، کارهای زیادی می توانید انجام داد.

بورسیه Justus & Louise van Effen هلند | معرفی وب سایت برای ساخت CV و رزومه | بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاه رادبود هلند

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان