فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

تغییر شرایط ویزای انگلستان: افزایش میزان حداقل حقوق برای درخواست ویزای کار

تغییر شرایط ویزای انگلستان

عناوین مقاله:

تغییر شرایط ویزای انگلستان: نکات کلیدی در یک نگاه

تغییر شرایط ویزای انگلستان | دولت بریتانیا از بسته ای از اقدامات برای کاهش تعداد افرادی که به بریتانیا می آیند رونمایی کرده است. وزیر کشور بریتانیا جیمز کلورلی گفت این تغییرات که قرار است از بهار آینده اعمال شود، بزرگترین کاهش را در مهاجرت خالص ایجاد خواهد کرد. بر اساس آمار های موجود مهاجرت خالص – تفاوت بین تعداد افرادی که برای زندگی در بریتانیا می آیند و کسانی که بریتانیا را ترک می کنند – به رکورد 745000 نفر در سال گذشته رسید.

شرایط ویزای کاری انگلستان

با توجه به اینکه حداقل حقوق برای ویزای کاری انگلستان افزایش می یابد، برای واجد شرایط بودن در دریافت ویزای کاری بریتانیا، پیشنهاد شغلی شما باید حداقل حقوق مورد نیاز را داشته باشد. در حال حاضر میزان این مبلغ 26200 پوند در سال، 10.75 پوند در ساعت یا “نرخ ادامه دار” برای شغل شما است. از بهار آینده، این مبلغ به 38700 پوند در سال افزایش خواهد یافت.

با این حال، کارکنان بهداشتی و مراقبتی – که تقریباً نیمی از افراد دارای ویزای کار را تشکیل می دهند – از این افزایش معاف خواهند بود. افرادی که دارای مقیاس های حقوق ملی هستند، مانند معلمان نیز معاف خواهند شد. رصدخانه مهاجرت می گوید که تأثیر اصلی تغییر شرایط ویزای انگلستان احتمالاً روی مشاغل با مهارت متوسط مانند قصابی یا سرآشپز است، جایی که دستمزد کمتر از 30000 پوند است.

☑️ پیشنهاد مطالعه: راهنمای گرفتن وقت سفارت انگلستان 

حداقل درآمد مورد نیاز برای ویزای خانواده انگلستان

حداقل درآمد مورد نیاز برای شهروندان بریتانیایی که می خواهند یکی از اعضای خانواده یا شریک خارجی خود را برای زندگی با خود در بریتانیا بیاورند، از 18600 پوند به 38700 پوند در سال افزایش می یابد. در سال منتهی به ژوئن 2023، حدود 70000 نفر با ویزای خانوادگی به بریتانیا آمدند. از آنجایی که این تغییر شرایط ویزای انگلستان بر افرادی که درآمد کمتری دارند تأثیر می گذارد، تأثیر بیشتری بر گروه هایی خواهد داشت که تمایل به درآمد کمتری دارند، مانند زنان، افراد جوان و کسانی که در خارج از لندن و جنوب شرق انگلستان زندگی می کنند.

ویزای کادر درمان انگلستان

بر اساس تغییر شرایط ویزای انگلستان کارکنان بهداشتی و درمانی در خارج از کشور دیگر نمی توانند همسر یا فرزندان خود را با خود به بریتانیا بیاورند. داده های وزارت خانه نشان می دهد که کادر درمان بیشتر از افرادی که ویزای کاری دیگر دارند، اعضای خانواده به آنها ملحق می شوند. در سال منتهی به سپتامبر، بیش از 101000 ویزا برای کارکنان مراقبتی صادر شد که تخمین زده می شود 120000 ویزا به افراد تحت تکفل مرتبط اعطا شود.

شرکت‌های مراقبتی نگران هستند که ممنوعیت افراد تحت تکفل باعث شود که از آمدن کارکنان بخش درمان و مراقبت که احتمال استخدام آنها وجود داشت به بریتانیا جلوگیری کند و کمبود کارکنان را بیشتر کند. اما دولت می گوید که معتقد است هنوز تقاضای زیادی از سوی کارمندان خارج از کشور برای نقش های مراقبتی در بریتانیا وجود خواهد داشت، حتی اگر افراد نتوانند اعضای خانواده را با خود همراه کنند.

افزایش هزینه خدمات درمانی

بر اساس تغییر شرایط ویزای انگلستان هزینه خدمات درمانی افزایش خواهد یافت. هزینه ای که دارندگان ویزا باید برای استفاده از NHS بپردازند – که به عنوان هزینه اضافی بهداشتی مهاجرت شناخته می شود – از 624 پوند به 1035 پوند افزایش می یابد. برخی از معافیت ها وجود دارد، به عنوان مثال کارکنان بهداشتی و درمانی مجبور به پرداخت هزینه نیستند و برای دانش آموزان و زیر 18 سال نرخ کاهش یافته است.

☑️ پیشنهاد مطالعه: هزینه ارزیابی مدرک پرستاری

بررسی ویزای تحصیلی دانشجویان

تغییر شرایط ویزای انگلستان | ویزای فارغ التحصیلی به افراد اجازه می دهد تا حداقل دو سال پس از گذراندن موفقیت آمیز دوره در انگلستان در کشور بمانند. دولت بازنگری در این مسیر ویزا را برای جلوگیری از آنچه «سوءاستفاده» از این سیستم نامیده می شود، آغاز کرده است. بیش از 98000 ویزا فارغ التحصیل در سال منتهی به ژوئن اعطا شد.

دولت قبلاً برنامه‌هایی را برای محدود کردن تعداد دانش‌آموزانی که می‌توانند اعضای خانواده خود را با خود به بریتانیا بیاورند، اعلام کرده است. این تغییرات که از ژانویه اجرایی می شود، حق دانشجویان بین المللی را برای آوردن افراد تحت تکفل حذف می کند مگر اینکه در دوره های تحقیقاتی کارشناسی ارشد باشند. همچنین دانشجویان دیگر اجازه نخواهند داشت قبل از اتمام تحصیل خود ویزایشان را به ویزای کاری تغییر دهند.

منبع خبر: لینک

☑️ پیشنهاد مطالعه: اقامت پس از تحصیل در انگلستان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان