فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

کار دانشجویی در کشور آمریکا

وثیقه خروج از کشور

کار دانشجویی در کشور آمریکا

 • شرایط کاردانشجویی در کشور آمریکا چگونه است؟
 • ساعات کاری مجاز برای دانشجویان در آمریکا چطور است؟
 • حقوق و مزایای کار دانشجویی چه مقدار است؟

قوانین ایالات متحده به دانشجویان خارجی اجازه می دهد تا همزمان با تحصیل خود مشغول به کار شوند. بنابراین دانشجویان خارجی که در دانشگاه های معتبر آمریکایی تحصیل میکنند و با ویزای تحصیلی وارد ایالات متحده می شوند شرایط کار قانونی ضمن تحصیل را دارند و میتواند در داخل دانشگاه و یا بیرون دانشگاه مشغول به کار شوند.

دانشجویان برای کار در دانشگاه محل تحصیل خود مستلزم دریافت اجازه کار از اداره مهاجرت کشورآمریکا نمی باشند اما برای کار در خارج از دانشگاه، نیاز به دریافت اجازه کار هستند که این کار می تواند همزمان با تحصیل یا بعداز فارغ التحصیلی باشد.

ساعت مجاز برای دانشجویان در حال تحصیل تنها هفته ای ۲۰ ساعت در هفته می باشد. اما دانشجویان زمان تعطیلات رسمی ومیان ترمی من جمله کریسمس، تابستان و عید ایستر اجازه دارند تا هفته ای چهل ساعت به کار بپردازند که البته انجام این کارها قبل از گرفتن مدرک تحصیلی بیشتر جنبه کارآموزی دارند.

دانشجویان رشته های مربوط به علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات اجازه دارند تا یک سال پس از فارغ التحصیلی مجوز کارشان را تمدید کنند که مراحل تمدید مجوز شرایط خاص خود را دارد . مجوز فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری موجود می باشد. مجوز کاری که صادر میشود ۱۲ ماه اعتبار دارد و به دانشجویان کارتی به نام Employment Authorization Card داده میشود.

راه های دریافت مجوز کاری Employment Authorization Card

 1. فرد متقاضی نامه پذیرش خود را از دانشگاه گرفته باشد
 2. دانشجوی متقاضی فرم مربوط به کار را پر کرده باشد
 3. مبلغ مربوط به صدور مجوز کار را پرداحت کرده باشد
 4. کلیه مدارک لازم را برای اخذ مجوز را به اداره مهاجرت کشور آمریکا ارسال کنند.
 5. در مرحله آخر کارت مجوز کار برای فرد متقاضی ارسال میشود.

باید توجه داشت که فردی که کار دانشجویی انجام میدهد حتما باید متناسب با رشته تخصصی اش باشد. همچنین باید از طریق ویزای تحصیلی F1 اقدام کرده باشد و ویزا های ویزای M یا J مورد تایید نمی باشند.

آن دسته از دانشجویانی که قصد کار بعد از تحصیل را دارند باید سه ماه قبل از فارغ التحصیلی برای مجوز اقدام کنند. مجوز کار دانشجویی در ایالات متحده امریکا به دو بخش OPT و CPT تقسیم می شود. که باید قبل از اقدام برای مجوز کار بامسئولان دانشگاه صحبت کند.

دانشجویانی که مجوز CPT دارند این امکان را دارند که واحد دانشگاهی هم از دانشگاه اخذ کنند که این مجوز بیشتر برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بالا کاربرد دارد. باید توجه داشت که همه مراحل اخذ کارت مجوز کار دانشجویی از طریق پست صورت میگیرد و احتیاجی به حضور شخصی فرد متقاضی در اداره مهاجرت نیست. از طرفی دانشگاه محل تحصیل فرد متقاضی باید برای دانشجو توصیه نامه تنظیم نماید و دانشجویان میتوانندپس از فارغ التحصیلی در محل کارآموزیشان به طور تمام وقت کارکنند.

مزیت های کارآموزی همزمان با تحصیل در آمریکا

 1. دانشجو میتواند برای مخارج تحصیلی خود در آمد کسب کند
 2. دانشجو میتواند با کار دانشجویی تجربه ومهارت کسب کند.
 3. کار دانشجویی باعث قوی شدن رزومه کاری دانشجو میشود.
 4. فرد دانشجو میتواند از طریق را های دیگر اقامت در ایالات متحده امریکا برای اخذ شهروندی اقدام نماید.
 5. کار دانشجویی علاوه بر مزایای فوق باعث هدفمند شدن واستقلال دانشجو نیز میشود.

پیشنهاد مطالعه: نگارش CV | نگارش توصیه نامه | نگارش کاورلتر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان