فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

آیا تحصیل در دانشگاه های خوب آمریکا امکان پذیر است؟

تحصیل در دانشگاه های خوب آمریکا
5/5 - (1 امتیاز)

 چه کسی می تواند در بهترین دانشگاه های آمریکا تحصیل کند؟

شهریه دانشگاه‌ها در آمریکا نسبت به ایالت و دانشگاه بسیار متفاوت است اما در بهترین دانشگاه‌های این کشور، شهریه مقطع کارشناسی حدودا از ۶۰ هزار دلار به بالا در سال  است. در حالیکه در دانشگاه‌هایی که از رتبه پایین تری برخوردار هستند، شهریه‌های کمتری دارند. اما در مقطع کارشناسی ارشد که ۲ ساله است، شهریه های این مقطع حدودا بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار در سال است. هزینه های تحصیل در مقطع دکتری ۴ ساله نیز سالانه در حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار می باشد.

اما اگر دانشجویی قصد داشته باشد تا در یکی از دانشگاه های مطرح مانند هاروارد تحصیل کند چقدر باید هزینه کند؟

شرط لازم برای تحصیل در دانشگاه های برتر آمریکا مانند هاروارد داشتن نمرات علمی بالا است، اما این شرط، همیشه شرط کافی نیست. همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید، مجموع هزینه تحصیل، هزینه زندگی و بیمه دانشجویان در مقطع کارشناسی در دانشگاهی مانند هاروارد برای سال ۲۰۲۰ تقریبا در حدود ۸۲ هزار دلار می باشد. بنابراین با احتساب تورم سالیانه، برای فارغ التحصیل شدن در مقطع کارشناسی بعد از ۴ سال از هاروارد در حدود ۳۵۰ هزار دلار هزینه دارد. این در حالی است که این هزینه برای مدرک دکتری در حدود ۳۰۰ هزار دلار است.

اما تقریبا هر ساله نیمی از دانشجویان هاروارد از کمک های مالی برخوردار می شوند که اکثر این کمک ها در مقطع دکتری است. البته متوسط این کمک هزینه ها در حدود ۱۲ هزار دلار است که بسیار کمتر از هزینه های یک دانشجو در هاروارد است. بنابراین برای بسیاری از افراد تحصیل در دانشگاهی مانند هاروارد به دلیل هزینه های بسیار زیاد به ویژه در مقطع کارشناسی امکان پذیر نمی باشد، مگر اینکه از خانواده ای ثروتمند برخوردار بود.

https://gsas.harvard.edu/admissions/tuition-fees

https://college.harvard.edu/financial-aid/how-aid-works

کلمه کلیدی: تحصیل در دانشگاه های خوب آمریکا

بهترین دوره های آنلاین تافل | ویزای دانشجویی انگلستان | مدارک لازم برای اپلای فرانسه | هزینه های تحصیل در نروژ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان