فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

شهریه تحصیل در هلند | شهریه های دانشگاه ها در هلند

شهریه تحصیل در هلند

شهریه تحصیل در هلند

شهریه تحصیل در هلند | دوره های تحصیلی مختلف با طیف گسترده ای از رشته های گوناگون، در دانشگاه های هلند ارائه می شوند که دانشجویان می تواند برای ادامه تحصیل در هرکدام از آن ها اقدام نماید. در این بین، دانشجویانی که برای ادامه ی تحصیلات دانشگاهی به این کشور مهاجرت تحصیلی می کنند یکی از مسائل مهمی که باید در نظر داشته باشند، هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه های هلند می باشد تا براساس آن بتواند برای پرداخت این هزینه در طی سال های تحصیلی، برنامه ریزی کنند. هزینه ای که باید برای تحصیل در دانشگاه های این کشور پرداخت می شود، بسته به نوع دانشگاه، رشته ی تحصیلی و تابعیت فرد دانشجو، متغیر است. بطور کلی در هلند شهریه های دانشگاه تقریبا پایین می باشد.

شهریه تحصیل در هلند

شهریه دانشگاه برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA

شهریه های قانونی مبلغ مشخصی است که توسط دولت هلند برای همه دانشگاه ها تعیین شده است. بیشتر دانشجویان هلند و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید این نوع هزینه را برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد بپردازند.

شهریه سالانه دانشجویانی که اقامت کشور هایی که در EEA ، سوئیس هستند،با مبلغ ۲،۰۶۰ یورو برای سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ و با ۲٫۰۸۷ یورو برای سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ شروع می شود. با این حال دولت هلند شهریه دانشجویان سال اولی برای تحصیلات عالی را تقریبا به نصف کاهش داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های کاهش یافته به www.g qeverment.nl مراجعه نمایید.

شهریه دانشگاه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA

شهریه های سازمانی توسط خود دانشگاه تعیین می شود و برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA اعمال می شود. این شهریه بستگی به تخصص و سایر شرایط دارد. به طور متوسط ​​، شهریه سازمانی برای دانشجویان دارای تابعیت دیگر کشور ها، متوسط شهریه برنامه های کارشناسی بین ۶۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو و برای برنامه کارشناسی ارشد بین ۸۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ یورو است.

تفاوت رزومه و CV | آشنایی با دانشگاه پرینستون آمریکا | دانشگاه استنفورد آمریکا | دانشگاه هاروارد آمریکا

شهریه تحصیل در هلند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان