فاند دکتری TA و RA دانشجویان در آمریکا

فاند دکتری TA
5/5 - (1 امتیاز)

عناوین مقاله:

فاند دکتری TA و RA برای دانشجویان در آمریکا مراحل نگارش تراول پلن در همیارپروژه

فاند دکتری TA و RA دانشجویان در آمریکا  | همواره همه دانشگاه ها از توانایی مالی خوبی برخوردار نیستند و حتی بعضی از اساتید هم پروژه هایی با پشتوانه مالی بسیار خوبی ندارند تا از دانشجویان به خوبی حمایت کنند. میزان حقوقی که مستقیما به دانشجو پرداخت می شود به دانشگاه، استاد و شهر محل تحصیل بستگی خواهد داشت.

حقوق و درآمدی که یک دانشجوی دکتری به صورت فول فاند در یکی از دانشگاهای آمریکا می تواند دریافت کند بعد از کسر مالیات معمولا در حدود ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار است که البته به دانشگاه و ایالت محل تحصیل بستگی دارد. بسته به ایالت محل زندگی در حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد به عنوان مالیات از این حقوق کم خواهد شد.

فاندی که به دانشجویان تعلق می گیرد به دو بخش تقسیم می شود

 • هزینه تحصیل

هزینه تحصیل شامل هزینه ثبت نام ترم، ثبت نام دروس، بیمه و غیره که مستقیم از طرف دپارتمان یا استاد مربوطه به حساب دانشگاه واریز می شود.

 • هزینه زندگی (stipend)

این قسمت از کمک هزینه برای یک زندگی دانشجویی به حساب بانکی خود دانشجو واریز می شود که به صورت هفتگی یا دو هفته یکبار و یا ماهانه می باشد.


فاند دکتری TA


میزان حقوق و مزایای دانشجویان از طریق TA و RA

فاند دکتری TA و RA دانشجویان در آمریکا | دانشجویان دکتری از لحاظ فاند معمولا به دو گروه تقسیم می شوند:

 • دانشجویی که بصورت دستیار استاد یا TA است و در فعالیت هایی نظیر تصحیح برگه و تمرینات و حل تمرین و کلیه امور کلاس که به استاد کمک می کند شرکت می کند.
 • دانشجوی دستیار پژوهشی یا RA که در آزمایشگاه استاد بر روی یه موضوع تحقیقی کار می کند.

ویژگی فاندهای TA و RA در دانشگاه های آمریکا

فاند دکتری TA و RA دانشجویان در آمریکا  | فاند RA چون طرفداران بسیاری دارد از ابتدا امکان دریافت آن خیلی سخت می باشد. زیرا در زمان اپلای، اغلب اساتید حاضر به دادن RA نمی باشند. زیرا در وحله اول می خواهند از پشتکار و استعداد دانشجو مطلع شوند تا وضعیت تحصیل وی را بررسی کنند و بعد به دادن RA بپردازند. علاوه بر این چون  دانشجویان در سال اول تحصیل خود بایستی زمان زیادی را بابت پشت سر گذاشتن دروس صرف کنند، دیگر زمانی باقی نمی ماند تا در آزمایشگاه ها برروی کارهای تحقیقاتی فعالیت کنند. بنابراین اگر در ابتدای مرحله پذیرش استادی RA به شما پیشنهاد نداد نباید نا امید شوید.

 • درآمدی که یک دانشجو از طریق فاند دکتری TA و RA دانشجویان در آمریکا می تواند دریافت کند به غیر از موارد جزئی تقریبا یکسان است.
 • اکثر دانشجویان دکتری، در ابتدا می توانند به صورت TA پذیرش بگیرند و بعد از ورود به دانشگاه، از نیم سال دوم یا سوم به بعد با پیدا کردن یک استاد راهنما در یکی از پروژه های تحقیقاتی وی مشغول به کار می شوند و عملا فاند آنها از TA به RA  تغییر می کند.
 • در بعضی از دانشگاه ها، حقوق دانشجوی RA کمتر از TA است. همانطور که گفته شد اگرچه هر دو به یک میزان حقوق به عنوان هزینه زندگی یا stipend دریافت می کنند، اما دانشجویی که فاند RA دریافت کرده است باید هزینه بیمه و برخی هزینه های ثبت نام ترم را خود دانشجو باید پرداخت کند.
 • حداکثر زمان ممکن برای TA بودن به دپارتمان مربوطه بستگی دارد. بعضی از دانشکده ها فقط تا دو سال به دانشجوها فاند TA می دهند.
 • از آنجایی که مبالغی که در روز اول از طرف استاد یا دانشکده به عنوان فاند در نامه پذیرش اعلام می شود، فقط برای ۹ ماه از سال است. بنابراین باید برای فاند سه ماهه تابستان اقدام کرد. برای این فاند بایستی دوباره از دپارتمان خود درخواست TA داشته باشید و یا از استاد خود درخواست RA داشته باشید.
 • حقوقی که دانشجویان از طریق TR ویا RA دریافت می کنند تقریبا هر دوهفته یکبار به آنها پرداخت می شود.
 • اولین حقوق به احتمال زیاد به صورت یک چک پرداخت می شود و از پرداخت دوم به بعد، مستقیما به حساب بانکی واریز می شود.

مقالات مهم: نگارش انگیزه نامه یا SOP


فاند دکتری TA و RA دانشجویان در آمریکا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان