میانگین فاند دانشجوی دکتری سوئد | حقوق دانشجوی پسادکتری در سوئد

فاند دانشجوی دکتری سوئد

حقوق و درآمد دانشجوی دکتری و پسادکتری در سوئد

دانشگاه های سوئد، مانند سایر کشورهای نوردیک، برنامه های بین المللی زیادی دارند که دانشجویان را از سراسر جهان به خود جلب می کنند. هیچ شخصی نمی تواند منکر این شود که سوئد کشوری عالی برای کار و تحصیل است. کارمندان سوئدی بهترین مزایای اوقات فراغت، مراقبت های بهداشتی، بازنشستگی و امنیت شغلی در جهان را دارند.

این را با چندین دانشگاه عالی رتبه ترکیب کنید و به راحتی می توان فهمید که چرا سوئد مقصد مورد علاقه دانشگاهیان است. کلیه آمار حقوق و دستمزد در این مقاله به کرون سوئد (SEK) است. مالیات های سوئد براساس جایی است که شما زندگی می کنید و حدود ۳۰ درصد از میزان درآمد شما می باشد.

 

حقوق ناخالص دانشجوی دکتری و پسادکتری در سوئد

دانشجویی که در سمت دکتری مشغول به تحصیل است، در زبان سوئدی doktorand شناخته می شود. برای تکمیل مقطع دکتری در سوئد به طور متوسط ​​چهار سال زمان نیاز است. هر دانشگاه حقوق و دستمزد دکتری خود را در یک توافق جمعی محلی تنظیم می کند. این بدان معنی است که حقوق پایه و مقیاس حقوق و دستمزد همراه بین دانشگاه ها متفاوت خواهد بود.

  • به عنوان مثال در مؤسسه Karolinska، حقوق دانشجویان دکتری از ۲۶۳۰۰ تا ۲۸٫۳۰۰ کرون در ماه متغیر است.
  • در مؤسسه فناوری سلطنتی KTH، حداقل حقوق دکتری ۲۹۲۰۰ کرون و حداکثر ۳۴۰۰۰ کرون در ماه بوده است.
  • در دانشگاه اوپسالا، حقوق دانشجویان دکتری از ۲۶۱۰۰ به ۳۱٫۵۰۰ کرون در هر ماه در سال متغیر است.

طبق اعلام SACO، سازمان مرکزی دانشگاهیان سوئد در حال حاضر، حقوق شروع دانشجو در مقطع دکتری ۲۶۴۰۰ کرون سوئدی (SEK) در هر ماه است که در هر سال رشد می کند و تا ۳۱۴۰۰ SEK در هر ماه قابل افزایش است.

پس از کسب مدرک دکترای خود، اکثر محققان به انجام یک دوره پسادکتری می پردازند. در سوئد، افرادی که مشغول به دوره پسادکتری می شوند، یا می توانند در یک دوره تحصیلی یا بورسیه تحصیلی مشغول به کار شوند و یا با دانشگاه خود قرارداد کاری ببندند. حقوق ناخالص در مقطع پسادکتری یک مقدار ثابت نیست و می توان توسط میزبان، رئیس بخش، مورد موافقت شود.

حقوق ناخالص در پسادکتری از ۳۰۰۰۰ SEK در هر ماه شروع می شود و می تواند تا ۳۵۰۰۰ SEK در هر ماه برسد. براساس SACO متوسط ​​حقوق برای یک پسادکتری در سوئد تقریبا در حدود ۳۵۰۰۰۰ کرون در ماه تخمین زده می شود. به عنوان مثال درآمد یک پسداک در موسسه Karolinska بطور متوسط ​​۳۲٫۵۰۰ کرون در ماه برآورد می شود، در حالی که حقوق متوسط ​​در موسسه فناوری KTH در حدود ۳۵۸۰۰ کرون در ماه می باشد.

فاند دانشجوی دکتری سوئد

 

حقوق خالص دانشجویان دکتری و پسادکتری در سوئد

حقوق خالص یک دانشجوی دکتری یا پسادکتری، مانند همه افراد دیگر در سوئد، به عوامل مختلفی از قبیل محل زندگی، سن یا وضعیت تأهل و ازدواج وابسته است و از ۱۷۰۰۰ SEK تا ۲۴۰۰۰ SEK می تواند متغیر باشد.
حقوق خالص در پسادکتری از ۲۳۰۰۰ SEK تا ۲۷۰۰۰ SEK در هر ماه (به ترتیب ماهانه ۳۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ SEK) شروع می شود. در اینجا پیوندی به وب سایت محاسبه مالیات وجود دارد.

توجه داشته باشید که مشابه کشورهای دیگر، کمک هزینه تحصیلی و بورسیه تحصیلی نیز در سوئد وجود دارد اما ارزش آنها متفاوت به نوع و منبع بودجه بستگی دارد. به عنوان یک قاعده کلی، دارنده بورسیه تحصیلی دکتری یا پسادکتری باید تقریباً همان حقوق یک شخص شغلی را دریافت کند.

ویزای تحصیلی آمریکا | موثرترین رزومه تحصیلی | سایت معرفی بورسیه در آلمان | استادی پلن چیست؟

فاند دانشجوی دکتری سوئد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان