انگیزه نامه برای سفارت | SOP برای سفارت

نگارش انگیزه نامه
5/5 - (1 امتیاز)

انگیزه نامه برای سفارت و ویزا

انگیزه نامه برای سفارت | انگیزه نامه سفارت کانادا |بسیاری از دانشجویان و متقاضیان می دانند که یکی از مهمترین نامه ها و مدارک مورد نیاز برای اکثر دانشگاه های جهان ارائه انگیزه نامه یا sop  است که برای توصیف توانایی شما برای کاندیدا شدن در یک موقعیت خاص مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً به رزومه شما پیوست می شود.

انگیزه نامه خوب و استاندارد می تواند تعیین کننده اصلی نتیجه درخواست شما باشد زیرا کارشناس و آفیسر مربوطه بر اساس آن می تواند به توانایی ها و انگیزه های متقاضی پی ببرد. اما انگیزه نامه صرفا برای دانشگاه ها و کالج ها ارسال نمی شود و بسیاری از کشور های دنیا نیز برای اعطای ویزا به شخص درخواست انگیزه نامه دارند تا بر این اساس در رابطه با سونوشت درخواست شما تصمیم گیری شود.

☑️ پیشنهاد مطالعه: 0 تا 100 تحصیل در استرالیا

بسیاری از سفارتخانه ها مانند سفارت های کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا و … از متقاضی خود انگیزه نامه می خواهند. دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد که از قبیل سنجش متقاضی ویزای موقت و اطمینان از بازگشت متقاضی پس از دوره تحصیلی به کشور خود می باشد. این انگیزه نامه ها توسط آفسیر بررسی می شود و دقیقا مانند انگیزه نامه های دانشگاهی در روند اخذ ویزا تاثیر مهمی دارد.

نحوه نگارش انگیزه نامه برای سفارت و ویزا با انگیزه نامه برای دانشگاه متفاوت است. تفاوت اصلی هم در نگاه بررسی کننده ها و داورانی است که انگیزه نامه ها مطالعه می کنند. انگیزه نامه برای دانشگاه بیشتر درمورد سابقه و تجربیات تحصیلی متقاضی و اهداف تحصیلی، درباره اینکه چرا رشته و دانشگاه هدف را انتخاب کردید صحبت می کند.

انگیزه نامه برای سفارت کمی متفاوت تر باید نوشته شود و بر روی نکات متفاوت تری باید تمرکز شود. می توان بخشی از Sop خود را به موارد بالا اختصاص داد. اما بخش عمده آن باید سوال هایی را که افسیر می خواهد بداند پاسخ داده شود. بطوریکه باید سعی شود پاسخ این سوال ها در متن انگیزه نامه گنجانده شود. این سوال ها عبارتند از :

 • اینکه چرا کشور خود و دانشگاه های کشور خود را برای ادامه تحصیل انتخاب نکرده اید؟
 • چرا دانشگاه هدف در کشور مورد نظر، درخواست شما بوده است؟
 • هدف شما از گرفتن مدرک چیست و بعد از فارغ التحصیلی می خواهید چه کارکنید؟
 • مدرک مربوطه چه کمکی به آینده شما خواهد کرد؟

انگیزه نامه برای سفارت

انگیزه نامه سفارت کانادا | انگیزه نامه برای سفارت


نکات لازم برای نگارش انگیزه نامه ی سفارت

 1. در متن خود از بازگشت به کشور خود بعد از تحصیل حتما سخن بگویید.
 2. به هیچ عنوان از کشور خود بد گویی نکیند.
 3. همیشه دلایل منطقی و به دور از احساس بیان کنید. صرفا به این دلیل که اعضای خانواد در کشور مقصد سکونت دارند به عنوان دلیل رفتن به آنجا استفاده نکنید.
 4. تعداد پاراگراف ها را محدود نگه داشته و متن دارای مقدمه و نتیجه گیری داشته باشد.
 5. هر موضوع را فقط در یک پاراگراف بیان کنید.
 6. بعد از Dear Sir/Madam دلیل نگارش نامه خود را بنویسید.
 7. بازگو کردن سوابق تحصیلی و کاری خود.
 8. دلیل تحصیل در رشته مربوطه
 9. دلیل انتخاب کشور مقصد
 10. ذکر برنامه های آینده
 11. جمع بندی و تشکر نهایی

برای نگارش انگیزه نامه و sop برای دریافت ویزا و انگیزه نامه برای سفارت می توانید از کارشناسان مجموعه همیارپروژه نوین یاری بگیرید. کارشناسان همیارپروژه در زمینه نگارش انواع نامه های مکاتباتی مورد نیاز برای ارائه به سفارت تمامی کشور های جهان تجربه داشته و می توانند انگیزه نامه استاندارد و منحصر به فرد در اختیار شما قرار دهند تا شانس شمارا برای دریافت ویزا افزایش دهند.

نگارش انگیزه نامه برای سفارت


مقاله مرتبط: پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کاناداپرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک | پرداخت سویس فی


انگیزه نامه برای سفارت | نگارش انگیزه نامه استاندارد برای سفارت | انگیزه نامه برای سفارت استرالیا | انگیزه نامه برای سفارت ایتالیا | نگارش انگیزه نامه برای سفارت کانادا | انگیزه نامه سفارت کانادا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان