فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

راهنمای مهاجرت به کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

روشها راهنمای مهاجرت به کانادا

روش Express Entry

این روش برای متقاضیان با سن بین ۲۰ تا ۲۹ سال بهترین گزینه است. با این حال تا قبل از ۳۵ سالگی نیز شانس برای پذیرش وجود دارد. از طرفی هر چقدر سن زیادتر شود و به سمت ۳۵ سالگی برسد، نیاز به نمره ی آیلتس و فرانسه ی بالاتر و همچنین مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا ویا داشتن بستگان درجه یک مانند خواهر یا برادر بیشتر می شود.

روش Skilled Trade

در این روش نیازی به نمره ی زبان بالانمی باشد ولی در مشاغل خاص و محدودی بایستی حداقل سرپرست بوده و یکسال سابقه ی کار تمام وقت متقاضی داشته باشد. همچنین نکته ی مورد نیاز، داشتن پیشنهاد شغلی حداقل یکسال تمام وقت می باشد.

روش Canadian Experience Class

این روش مختص افردای است که حداقل در سه سال گذشته یکسال تمام وقت در کانادا کار کرده اند. دانشجویانی که نیز فارغ التحصیل می شوند بعدر از فارغ التحصیلی می توانند به مدت سه سال با داشتن کار در کانادا اقامت کسب کنند و برای این برنامه اقدام کنند.

روشهای استانی Nominee Provincial Programs

این روش بسته به هر استان متفاوت است و در اکثر موارد نیاز به پیشنهاد شغلی دارد. معمولا تا سن ۴۹ سالگی امکان اقدام وجود دارد ولی بعد از ۳۹ سالگی بسیاری از امتیازهای سن را متقاضی از دست خواهد داد. علاوه بر این معمولا با آیلتس ۶ و داشتن سابقه ی کاری مناسب امکان رسیدن به امتیاز مورد نظر وجود دارد. با این وجود محدودیت زیادی در تعداد پرونده وجود دارد.

روش Start up

این روش برای کسانی است که ایده های ناب و کاربردی دارند که ارزش سرمایه گذاری و درآمدر زایی دارد و به تایید موسسات منتخبی که کانادا مشخص کرده است رسده باشد و اگر ایده و طرح متقاضی مورد تایید قرار گیرد دعوتنامه ارسال خواهد شد.

روش Self-Emplyed

این روش مختص ورزشکاران، هنرمندان و کشاورزان حرفه ای هست. یکی از شرایط این است که معمولا بایستی عنوانهایی در سطح جهانی یا آسیایی و یا کشوری متقاضی داشته باشد. در صورتیکه متقاضی حداقل ۲ سال پیاپی برای خود کار کرده باشد و درآمد مناسب داشته باشد با داشتن دیپلم و آیلتس ۵ به امتیاز مورد نظر خواهد رسید. همچنین بایستی برای اثبات حرفه ای بودن طرح، حرفه ای برای آینده و ورود به کانادا ارائه داد تا در نهایت مورد قبول آفیسر قرار گیرد.

مهاجرت کانادا با روش سرمایه گذاری

در این روش برای فدرال چیزی حدود یک میلیون و نیم دلار سرمایه نیاز دارد ولی برای استانهای دیگر شرایط مختلفی وجود دارد که در برخی از آنهادر حد ۲۲۰ تا ۳۰۰ هزار دلار هم قابل قبول است.

مهاجرت کانادا با روش خویشاوندی

در این روش اگر خویشاوند فرد متقاضی در کانادا حضور داشته باشد که فامیل نزدیکی در کانادا نداشته باشد و همچنین هیچ فردی که دارای رابطه خونی که توانایی اسپانسر شدن در کشور مبدا را نداشته باشد، میتواند اسپانسر شما شود.

روش Caregivers

این روش نیاز به سابقه ی کار کانادایی به عنوان مراقب و پرستار بجه یا افرادی که نیاز جدی پزشکی به مراقبت دارند می باشد و متقاضی حداقل ۲ سال سابقه و لایسنس لازم رو داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی از دلایلی که این روش نسبت به برنامه‌های مهاجرتی کانادا طرفداران بیشتری دارد، مدت کوتاه آن برای اخذ اقامت کانادا است. قوانین مهاجرتی کانادا به گونه ای طراحی شده است که کسانی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا را دارند با شرایط اسان‌تری نسبت به سایر برنامه های مهاجرتی کانادا رو به رو هستند. به این نکته توجه کنید که اگر فرد متقاضی با شخصی در آینده قرار است ازدواج کند و‌ هیچگونه رابطه زناشویی بین آنها نیست، واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیست.

شرایطی که فرد اسپانسر باید دارا باشد

  • شهروند کشور کانادا باشد و یا دارای اقامت دائم کانادا باشد.
  • اسپانسر باید حداقل دارای ۱۸ سال سن باشد
  • فرد اسپانسر باید حداقل ۳ سال توانایی گذران زندگی خود و همسر خود را داشته باشد .

مهاجرت به کانادا با روش دانشجویی

یکی از راه های مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است. در این روش داشتن پذیرش از دانشگاهی در کانادا و داشتن تمکن مالی و زبان مورد نظر از الزامات اساسی است.

مقاله مرتبط: بهترین منابع آزمون تافل | آزمون کالج های آلمان | فاند دانشجوی دکتری سوئد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان