معرفی دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ HKUST

دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ

دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ

دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ | دانشگاه هنگ کنگ که با نام اختصاری HKUST نیز شناخته می شود، در حقیقت دارای رنکینگ ۳۷ در بین دانشگاهای برتر جهان و رنکینگ ۳ در بین دانشگاهای برتر آسیا در سال ۲۰۱۸ براساس امار QS به حساب می آید.

این دانشگاه در رتبه بندی های مختلف، همیشه جزو موسسات آموزش عالی برتر بوده است. به طوریکه HKUST در رتبه بندی فهرست ۲۰۱۷ Times Higher Education سومین دانشگاه برتر بین المللی بود. علاوه بر آن در همین فهرست رتبه سوم دانشگاه بین المللی در حوزه چشم انداز بین المللی، هفتمین دانشگاه از لحاظ همکاری های بین المللی را به خود اختصاص داد.


مقالات مفید: معرفی سایت فاند تحصیلی اتریش | سوالات متداول ویزای تحصیلی و کاری همسر برای کشور کانادا


مشخصات دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ

  • همچنین در فهرست دانشگاه های برتر جهان در ۶ رشته جزو ۱۰ دانشگاه برتر جهان است و از لحاظ تراکم برنامه های تحصیلی دوسال متوالی رتبه نخست را به دست آورده است.

دانشکده مهندسی این دانشگاه بر اساس رتبه بندی QS در بین ۱۵ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.
علاوه برآن در فهرست Times Higher Education در سال ۲۰۱۷ در رشته های مهندسی و فناوری، هنر و علوم انسانی و پزشکی رتبه نخست را داشتند.
از سوی دیگر در رده بندی اکونومیست نیز برنامه MBA این دانشگاه بهترین برنامه در آسیا عنوان شد.

  • در حال حاظر این دانشگاه بیش از ۱۴۰۰۰ دانشجو از ۷۰ کشور دارا می باشد.
    دانشگاهHKUST با بیشترین بودجه تحقیقاتی یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی دنیاست.
  • طبق شاخص Essential Science Indicators موسسه تامسون رویترز، ۱۱۱ نفر از استادان این دانشگاه جزو یک درصد دانشمندان شاخص Essential Science Indicators موسسه تامسون رویترز هستند.
    این دانشگاه با بیش از ۳۴۰ دانشگاه در ۴۳ کشور دنیا مرتبط است.
  • این دانشگاه بودجه عملیاتی کلانی در اختیار دارد که سطوح بالای دولتی آن را تامین می کنند. در سال ۲۰۱۳/۲۰۱۲ میلادی مرکز Research Grants Council (RGC) بودجه کامل تحقیقاتی معادل ۱۰۸۸ میلیون دلار هنگ کنگی را به این دانشگاه پرداخت کرد که بیشترین بودجه اختصاص یافته میان دانشگاه های هنگ کنگ است.
    جالب آنکه استادان HKU نیز بالاترین دستمزدها را در جهان دریافت می کردند که البته در سال های اخیر دستمزد آنان کاش یافته است.

در حال حاضر دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ دارای ۱۰ دانشکده آکادمیک است که بخش های تحقیقات و آموزش رشته های حسابداری و بازرگانی، پزشکی، دندانپزشکی، آموزش، حقوق، زبان، علوم سیاسی و علم اجتماعی آن قدرتمند هستند.

دوره کارشناسی در دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ  ۴ ساله است اما برنامه های مربوط به پرستاری و پزشکی نیازمند دو سال آموزش اضافی هستند. در این دانشگاه دستورات و آموزش به زبان انگلیسی انجام می شود. حتی مسئولان HKU انگلیسی را به عنوان زبان مورد استفاده در پردیس دانشگاه اعلام کرده اند.

همچنین از سال ۲۰۱۲ میلادی دانشجویان محلی نیز باید کلاس های آکادمیک زبان انگلیسی و چینی را به عنوان دروس اضافی بگذرانند. اما دانشجویانی که زبان مادری آنها به غیر از چینی باشد و دانشجویانی که در برنامه درسی ثانویه خود زبان چینی نخوانده اند، از ملزومات آموزش این زبان معاف هستند.

مدرک زبان مورد احتیاج دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ تافل با حداقل ۸۰ و آیلتس ۶ می باشد.

لینک وب سایت دانشگاه: ورود


مقالات مفید: معرفی سایت فاندیاب و بورسیه های دولتی | معرفی سایت کاریابی و فاندیاب هلند | راهنمای سایت کورسرا Coursera


 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان