جایزه و وام تحصیلی به عنوان کمک هزینه های تحصیلی

جایزه و وام تحصیلی

انواع کمک هزینه تحصیلی

دریافت جایزه و وام تحصیلی  برای کاهش هزینه های تحصیل در کشور های مختلف ارائه می شود که برای دریافت هر یک از آنها باید دارای شرایط خاصی باشید که در این مقاله به آن اشاره می شود.

جایزه (Awards)

جایزه و وام تحصیلی  | بورس (Awards) به معنی جایزه یا پاداش است. این دسته همه نوع جایزه را شامل می شود و هیچ حد و محدوده ای ندارد ولی معمولا مبالغ ابن جایزه ها زیاد نیست و نمی تواند هزینه دانشگاه را تامین کند.

اصولا این جایزه ها را به صورت مبلغ نقدی پرداخت می کنند و به حساب خود شما واریز می کنند (برعکس وام و بورسیه که به حساب دانشگاه ریخته می شود). به عنوان مثال جایزه مربوط به برگزاری مسابقات یا موارد دیگر. گاهی هم این جوایز نقدی نمی باشد مانند کوپن خرید کتاب، بلیط سفر، کوپن برای شرکت در یک دوره تخصصی، هزینه سفر و ورودی برای ارائه paper در یک conference/workshop و مواردی دیگر. معمولا این جوایز را تنها یک بار به هر فردی تعلق می گیرد.


مقالات مرتبط: بورسیه تحصیلی اسکالرشیپ | تفاوت ریزنمرات رسمی و غیررسمی | دوره پادفک چیست


وام تحصیلی (Loan)

جایزه و وام تحصیلی  | وام تحصیلی (Loan) به این صورت است که از بانک یا یک مرکز خصوصی، وامی مستقیما به حساب دانشگاه پرداخت میشود که تنها برای پرداخت شهریه و هزینه های دانشگاه است. معمولا دانشجویان خارجی برای دریافت اینگونه وام ها باید یک ضامن مقیم داشته باشند در واقع باید فردی که ساکن آن کشور است همراه آنها تعهدنامه را امضا کند.

وام های تحصیلی معمولا از طرف بانک ها و موسسات مالی به دانشجویان ارائه می شود و نرخ بهره این گونه وام ها بسیار پایین است و معمولا شرایط پرداخت مانند شروع بازپرداخت پس از فارغ التحصیلی و یا پس از پیدا کردن شغل دارد.

مهمترین شرط دریافت وام داشتن سابقه اعتباری (Credit) است و معمولا دریافت وام برای دانشجویان بین المللی از جمله ایرانیان به دلیل نداشتن کردیت کشور محل تحصیل بسیار دشوار می باشد.

دانشجویان بین المللی در صورت داشتن ضامن با یک کردیت اسکور می تواند از وی به عنوان ضامن استفاده نمایند.

از طرفی توجه باید داشت که دریافت وام دانشجویی به سختی به دانشجویان خارجی تعلق می گیرد به نوعی باید شهروندی کشوری که مشغول به تحصیل هستید را داشته باشید.


مقالات مرتبط: پذیرش مشروط دانشگاه های آمریکا | شرایط پذیرش ارشد در آلمان | سایت های یافتن خانه در هلند


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان