تفاوت دانشگاه های دولتی و خصوصی در کانادا

دانشگاه های دولتی و خصوصی در کانادا

تفاوت دانشگاه های دولتی و خصوصی در کانادا

همانند دانشگاه‌های آمریکا در سایر نقاط جهان دانشگاه به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. با این حال تفاوت چشمگیری از لحاظ آموزش و آکادمیک ندارند. معمولا دانشگاه‌های دولتی توسط دولت حمایت مالی می شود در حالیکه دانشگاه‌های خصوصی از راه شهریه های دانشجوی و حمایت ها کمک‌های مالی انجمن ها و خیریه‌ها حمایت مالی می شوند.

از آنجایی که دانشگاه های دولتی توسط دولت و ایالت های منطقه حمایت مالی می شوند، شهریه به نسبت کمتری در مقایسه با سایر دانشگاه های دریافت می کنند. دانشگاه های دولتی و خصوصی همواره ارائه دهنده دوره هایی در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند. علاوه بر این تنوع اقلیمی دانشجویی در این نوع دانشگاه به دلیل دانشجویان زیاد فراهم می باشد. اما چون دانشگاه های خصوصی شهریه بیشتری در مقایسه با دانشگاه های دولتی می گیرند، از تعداد دانشجویان کمتر و تنوع اقلیمی کمتری برخوردار هستند. از این رو فرصت تعامل با اساتید بسیار بالاست و در کلاس‌های کوچکتر دروس تدریس می شوند ارائه می‌شود.

دانشگاه‌های دولتی برای دانشجویان مقیم و بومی شهریه کمتری را وضع کرده اند؛ اما میزان شهریه در دو دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی تفاوت زیادی ندارد. اما تعداد پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های دولتی از دانشگاه خصوصی بیشتر می باشد. به دلیل پشتیبانی موسسات خیریه از دانشگاه‌های خصوصی شرایط بورسیه و حمایت مالی به گونه ای است که در دانشگاه‌های خصوصی بورسیه ها و کمک هزینه های مالی بیشتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی به دانشجویان ارائه می شود. با وجود تفاوت‌های اندک این دو گروه، شباهت‌های بسیاری در شرط پذیرش آن‌ها وجود دارد. برای برخی رشته‌ها در هر دوی این دانشگاه‌ها شرط معدل آخرین مدرک تحصیلی و شرط سن وجود دارد.

مشهورترین دانشگاه‌های دولتی کانادا

  • University of Toronto
  • McGill University
  • University of British Columbia
  • University of Alberta
  • Université de Montréal

مشهورترین دانشگاه‌های خصوصی کانادا

Fairleigh Dickinson University (branch)

New York Institute of Technology (branch)

Quest University

Niagara University (branch)

Trinity Western University

تفاوت Resume و CV | معدل GPA | انواع کمک‌ هزینه های تحصیلی | فهرست اصطلاحات رایج در فرایند اپلای

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان