تفاوت تحصیل ارشد در آمریکا و اروپا

تفاوت تحصیل ارشد در آمریکا و اروپا
5/5 - (1 امتیاز)

۷ تفاوت بین تحصیل کارشناسی ارشد در ایالات متحده و اروپا

تفاوت تحصیل ارشد در آمریکا و اروپا | دلیل اصلی که مردم تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خود را در خارج از کشور انتخاب می کنند این است که تجربه جدیدی را از طریق تحصیل کسب کرده است. همراه با سبک زندگی جدید دانشگاهی، زندگی در یک کشور دیگر و وارد شدن در یک فرهنگ متفاوت، این دسته از افراد را را وادار می کند تا با محیط جدید خود سازگار تر شود از این رو تجربیات بالایی را کسب می کند. در ادامه ۷ تفاوت برتر برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در اروپا و ایالات متحده را بیان خواهیم کرد.

۱- فرآیند پذیرش 

پذیرش در دانشگاه های آمریکا

اپلای در دانشگاه های ایالات متحده نسبت به بیشتر موسسات اروپایی نیاز به تلاش بیشتری از طرف دانشجویان دارد. آنها معمولا اسناد و پیش نیازهای بیشتری را از متقاضیان طلب می کنند و خواهان مدارک بیشتری در طی مراحل درخواست می کنند. بطوریکه حتی یک دوره Coursera طراحی شده است تا به شما کمک کند چه چیزی برای موفقیت در فرایند پذیرش دانشگاه آمریکایی لازم است.

پذیرش در دانشگاه های اروپا

دانشگاه های اروپایی معمولاً برای اپلای مستندات کمتری را طلب می کنند. بعضی از دانشگاه ها روند پذیرش را به قدری ساده می کنند که همه متقاضیان به عنوان مثال بدون مصاحبه رسمی هم می توانند در برنامه های تحصیلی شرکت کنند.

۲- شهریه تحصیلی 

مقدار پولی که باید برای تحصیل در خارج از کشور هزینه کنید، اغلب عامل تاثیر گذار در انتخاب دانشگاه است. دانشگاه های ایالات متحده معمولا به دلیل شهریه های بسیار بالا مشهور هستند. ایالات متحده یکی از محبوب ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور است، با این حال یکی از گران ترین آنها  نیز می باشد. هزینه های شهریه برای دانشجویان بین المللی معمولا در محدوده ۵۰۰۰ تا ۵۰ هزار دلار در سال است. به عنوان مثال میانگین هزینه سالانه شهریه در موسسات آمریکایی در سال ۲۰۱۶ در حدود ۳۳٫۲۱۵ دلار تخمین زده شد.

در مورد دانشگاه های اروپا، دو عامل اساسی وجود دارد که در تعیین هزینه نهایی مدرک کارشناسی ارشد نقش دارند:

  • شهروند اتحادیه اروپا بودن
  • کشور محل تحصیل

بزرگترین مزیت دانشگاه های اروپا نسبت به موسسات ایالات متحده، توزیع قیمت و تنوع شهریه است. شما می توانید دانشگاه هایی را پیدا کنید که حتی شهریه نداشته باشند، مانند دانشگاه های اتریش یا دانمارک. یا می توانید برنامه کارشناسی ارشد را با هزینه ای بسیار بالاتر، به عنوان مثال در انگلستان انتخاب کنید.

تفاوت تحصیل ارشد در آمریکا و اروپا

۳- زندگی در پردیس در مقابل زندگی در شهر 

زندگی دانشجویی در ایالات متحده بیشتر در محور پردیس ها دانشگاهی می چرخد و همه چیز در محوطه دانشگاه تمرکز دارد. کلیه فعالیت های ورزشی، امکانات دانشگاه، برنامه های درسی طوری تنظیم شده اند تا دانشجویان برای گذراندن دوره ها در نزدیک آنها باشند. پس وقتی برای یک دانشگاه آمریکا اپلای می کنید، باید توجه بیشتری به نوع فرهنگ دانشگاهی که و پردیس محل سکونت خود داشته باشید.

در اروپا، اگرچه دانشگاه ها برای تأمین نیازهای دانشجویی ساخته می شوند، لزوما تنها یا بهترین کانون برای فعالیت های دانشجویی نیستند. شهرهایی که دانشگاه ها در آن واقع شده اند، تنوع بیشتری را برای دانشجویان ارائه می دهند. پردیس های دانشگاه ها در اروپا بیشتر بر روی تجربه دانشگاهی و حمایت از برنامه های فوق برنامه تمرکز دارند. اگر قصد دارید تا در دانشگاه های اتحادیه اروپا تحصیل کنید، باید این نکته را در نظر بگیرید که آیا شهری که قرار است به آنجا سفر و یا اقامت کنید هم ارتعاش با شما است. آیا محیط آنجا را دوست دارید و آیا از فرصت هایی که شهر برای ارائه دارد هیجان زده هستید؟

در ایالات متحده، در زندگی دانشگاهی بیشتر بر روی روابط و ایجاد ارتباط و تجارب غیر رسمی تمرکز می شود. این نیز به دلیل موقعیت مکانی دانشگاه است، معمولاً به جای اینکه بخشی از یک شهر باشد، به خود اکتفا می کند.

در اروپا، همه چیز بصورت تجربه کلی از مکان های مختلف است. از این رو پیدا کردن پردیسی نزدیک یا در داخل شهر برای کسب تجارب در بین دانشجویان رایج تر است.

۴- رویکرد یادگیری و تعامل با اساتید

دانشگاه های آمریکا بر روابط و حمایت از دانشجویان تمرکز می کنند، در حالی که نهادهای اروپایی محلی برای اندیشه و تفکرها هستند. دوره ها در ایالات متحده برای تقویت سبک یادگیری ساخته شده اند. این بدان معناست که دانشجویان در دانشگاه های امریکا به یادگیری و تبادل اطلاعات بیشتری را با استاد خود نسبت به همتایان خود در دانشگاه های اروپا  دارند. استادان همچنین ساعات اداری بیشتری را به دانشجویان اختصاص می دهند تا در انجام تکالیف و مطالب درسی به آنها کمک کنند.

در اروپا، دانشگاه ها از شیوه یادگیری منحصزبفرد استفاده می کنند. یعنی دوره هایی ارائه می دهند که جمعاً صدها دانشجو را در یکجا جمع می کنند و سخنرانی هایی به صورت آنلاین برگزار می کنند و در نهایت امتحان هاتی را در پایان دوره انجام می دهند.

بطور کلی رویکر ارتباط با اساتید در امریکا بصورت حمایت از دانشجو می باشد اما در اروپا مستقل بار اوردن دانشجو می باشد.

تفاوت تحصیل ارشد در آمریکا و اروپا

مشاوره اخذ ویزا | تاثیر لینکدین در اپلای | لندینگ فی کانادا | اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا | اجاره خانه در ایتالیا

۵- ساختار دوره 

هنگامی که در دانشگاه آمریکایی ثبت نام می کنید، احتمال اینکه دوره های شما بر اساس یک رشته و یک گرایش ساخته شود بسیار زیاد است. دانشجویان مقطع کارشناسی و ارشد در امریکا یک رشته به عنوان رشته اصلی دارند که در ان تحصیل می کنند. در کنار این رشته تخصصی دانشجویان می توانند در یک رشته تخصصی تکمیلی دیگر ثبت نام کنند تا در کنار علوم مربوط به رشته خود به علوم مرتبط دیگر نیز بپردازند تا مهارتهایی فراتر از تخصص خود داشته باشد.

اما دانشگاه های اروپایی تمایل دارند تا رویکرد سنتی تری نسبت به ساختار دوره خود داشته باشند. کارشناسی ارشد در اکثر موسسات اروپایی دارای یک لیست از پیش تعریف شده از دوره های اجباری است که فرد باید آنها را طی کند.

از سال ۲۰۱۸ ، دانشگاه های اروپایی بیشتری را پیدا خواهید کرد، به ویژه در انگلستان، که برنامه های خود را به سبک ایالات متحده تبدیل کرده اند و براساس رشته اصلی و رشته تکمیلی دانشجو پذیرش می کنند.

۶- امتحانات توزیع شده در سراسر سال در مقابل همه چیز در پایان

بیشتر دانشگاه ها در اروپا در هر دوره دارای یک امتحان اصلی هستند که معمولاً درمورد نمره نهایی برای آن دوره تصمیم می گیرند. امتحانات معمولاً بین ۱٫۵ تا ۳ ساعت طول می کشد و در پایان ترم برگزار می شود. این نوع امتحانات سعی می کنند دانش شما را از مواد درسی به صورت یکسان ارزیابی کنند.

در مقایسه، در مؤسسات آمریکایی یک دانشجو معمولاً در طول ترم دارای چندین امتحان برای کسب نمره دارد، از جمله آزمونها، پروژه های فردی و گروهی، ارائه ها و آزمون ها.  این رویکرد حمایتی به استاد اجازه می دهد تا به موقع به دانشجویان بازخورد دهد.

۷- لذت بردناز  پردیس خود در مقابل سفر در اتحادیه اروپا

یکی از بزرگترین جنبه های تحصیل در اروپا، آزادی رفتن به همه جای محبوب این قاره است. از یک پیاده در پاریس، امتحان کردن غذاها و نوشیدنی های سنتی اروپای شرقی، مشاهده جشنواره های رقص بلژیک و یا به یک روستای معمولی آلمانی بروید و از ارتفاعات کوههای اتریش ، ایتالیا یا سوئیس لذت ببرید. هیچ فعالیتی وجود ندارد که نتوانید در طول تحصیلات خود در اروپا دنبال نکنید!

اما در امریکا چنین تنوعی را مشاهده نخواهید کرد.

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کاناداپرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک | پرداخت سویس فی | پرداخت هزینه کنفرانس خارجی

تفاوت تحصیل ارشد در آمریکا و اروپا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان