فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

تفاوت دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در آمریکا

تفاوت دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در آمریکا
5/5 - (1 امتیاز)

عناوین مقاله:

دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در آمریکا

وقتی نوبت به انتخاب دانشگاه برتر ایالات متحده برای اپلای می رسد، بعید است که در ابتدا به این نکته توجه کنید که آیا یک مؤسسه خاص به صورت خصوصی  اداره می شود و یا عمومی. در آمریکا غالبا سه نوع دانشگاه وجود دارد:

  • دانشگاه‌های دولتی و ایالتی (public) مثل دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس یا دانشگاه تگزاس در آستین
  • دانشگاه‌های خصوصی غیر انتفاعی (non-profit private) مثل دانشگاه استنفورد یا ام آی تی
  • دانشگاه‌های خصوصی انتفاعی (profit private) مثل دانشگاه فینیکس یا دانشگاه دورای (که بسیاری از اینها اغلب به صورت آنلاین و از راه دور فعالیت دارند)

تفاوت بین یک دانشگاه دولتی و خصوصی چیست؟

ایالات متحده نهادهای متنوعی دارد که آموزش عالی ارائه می دهند. گزینه های زیادی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد تا تفاوت انتخاب هایشان را درک کنند. یکی از سؤالهای متداول که از طرف دانشجویان بین المللی پرسیده می شود این است که تفاوت بین یک دانشگاه دولتی و خصوصی چیست؟

دانشگاه دولتی در آمریکا

یک دانشگاه دولتی که به اسامی public university یا state university شهرت دارد، یک دانشگاه دولتی نامیده می شود که توسط دولت از طریق دولت آن ایالت تأمین مالی می شود. به عنوان مثال، UCLA یک دانشگاه دولتی است و توسط ایالت کالیفرنیا حمایت می شود. هر ایالت در ایالات متحده آمریکا دارای یک دانشگاه یا کالج دولتی است.

دانشگاه خصوصی در آمریکا

یک دانشگاه خصوصی توسط دولت تأمین و یا حمایت نمی شود. به عنوان مثال، دانشگاه Loyola Marymount توسط ایالت کالیفرنیا سرمایه گذاری نمی شود، اما بخشی از آن توسط کمک های مالی که توسط اهدا کنندگان خصوصی اهدا می شود، تأمین می شود. هر ایالت در ایالات متحده آمریکا دارای دانشگاه ها یا کالج های خصوصی است.

تفاوت دانشگاه خصوصی و دولتی در چیست؟

بارزترین تفاوت در هزینه های این دانشگاه ها می باشد. دانشگاه های دولتی نسبت به دانشگاه های خصوصی ارزان تر هستند. دانشگاه های خصوصی می توانند بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار برای یک دوره چهار ساله هزینه دریافت کنند. در حالی که دانشگاه های دولتی ممکن است ارزان تر باشند.

دانشگاه های خصوصی تمایل دارند تا از نظر جغرافیایی متنوع تر باشند زیرا شهریه یکسانی را برای دانشجویان بومی و غیر بومی وضع می کنند اما دانشگاه های دولتی به دلیل پایین تر بودن شهریه از نظر جمعیتی متنوع تر هستند.

بسیاری از دانشگاه های خصوصی و دولتی بسیار معتبر در آمریکا وجود دارند. اگرچه طبق رتبه بندی U.S. News Best Colleges rankings، ۱۹ موسسه اول  رادانشگاه های خصوصی تشکیل می دهند. به این معنی نیست که دانشگاه های معتبر دولتی در ایالات متحده آمریکا وجود ندارند. بسیاری از دانشگاه های دولتی با رتبه بالا وجود دارند؛ شهریه پایین باعث نمی شود تا آموزش با کیفیت پایین ارائه نشود.

منابع تامین مالی در دانشگاه های آمریکا

تفاوت تعیین کننده بین مؤسسات دولتی و خصوصی در نحوه تأمین بودجه آنهاست. مدارس دولتی عمدتا توسط دولت های ایالتی حمایت مالی می شوند، در حالی که دانشگاه های خصوصی عمدتا توسط بودجه هدایای دریافتی، اسپانسرها و شهریه دانشجویان حمایت می شوند. دانشگاه و کالج های خصوصی همچنین ممکن است از طریق انجمن های خیریه  کمک مالی دریافت کنند.

تفاوت دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در آمریکا

هزینه خدمات در دانشگاه های آمریکا

یکی دیگر از تفاوت های اساسی بین کالج های دولتی و خصوصی در هزینه حضور و خدمات است. دانشگاه های دولتی به شدت توسط دولت های ایالتی یارانه می گیرند که این امر به آنها امکان می دهد شهریه کمتری را برای دانشجویان اعمال کنند. از طرف دیگر کالج های خصوصی گران تر هستند زیرا برای تأمین هزینه های عملیاتی خود به پرداخت شهریه دانشجویان متکی هستند. بطور کلی در دانشگاه ها و کالج های دولتی همیشه نسبت به مدارس خصوصی هزینه کمتری برای حضور در آن ها دارند.

در دسترس بودن کمک مالی در موسسات آموزشی آمریکا

کالج ها و دانشگاه های خصوصی ممکن است هزینه بیشتری برای حضور در آنها باشند با این حال ، آنها غالبا تخفیف قابل توجهی از شهریه نسبت به دانشگاه های دولتی را ارائه می دهند. هم دانشگاه های دولتی و هم خصوصی می توانند کمک های مالی فدرال را به دانشجویان ارائه دهند، اما موسسات خصوصی به طور معمول پول بیشتری برای تأمین کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی در اختیار دارند.

دانشگاه های دولتی که به اندازه کافی بزرگ و معروف هستند، بهتر می توانند موقعیت های تحصیلی-کاری را برای تعداد بیشتری از دانشجویان ارائه دهند. در حالی که کالج های خصوصی به طور کلی گران تر هستند، اما توانایی آنها برای ارائه بسته های جذاب تر کمک های مالی بعضی اوقات آنها را ارزان تر از دانشگاه های دولتی می کند.

اعتبارسنجی دانشگاه های آمریکا

“اعتبار” دانشگاه های دولتی با کالج های خصوصی تفاوت دارد. دانشگاه های دولتی به طور کلی در رده بندی دانشگاه ها پایین تر از دانشگاه های خصوصی قرار دارند و غالباً معیارهای پذیرش کمتری دارند. دانشگاه های خصوصی غالبا دانشکده های برجسته ای را دارند و تحقیقات دانشگاهی با تأثیرگذاری بیشتری را منتشر می کنند. کیفیت تحصیل در یک دانشگاه خصوصی لزوما از  یک دانشگاه دولتی برتر نیست، اما فارغ التحصیلان از دانشگاه هایی با رتبه بندی برتر  معمولاً بیشتر در بازار کار مورد توجه قرار می گیرند.

اندازه دانشگاه های آمریکا

دانشگاه های دولتی به طور کلی بزرگتر از کالج های خصوصی هستند. تعداد دانشجویان، اندازه دانشگاه و اندازه کلاس در مدارس دولتی بیشتر است. محیط پردیس در دانشگاه دولتی صمیمیت کمتری دارد و اساتید اسامی کمتری از دانش آموزان خود به خاطر می آورند. با این حال، پردیس های دانشگاه های دولتی نسبت به کالج های خصوصی برای تأمین نیازهای دانشجویان مجهزتر هستند و امکاناتی نظیر بر حمل و نقل، رستورانها، سالن های تئاتر و یا سایر گزینه های سرگرمی نیز دارند.

اجاره خانه در کانادا | اهمیت وب سایت شخصی در اپلای | شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا | روش اپلای دانشگاه های آلمان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان