فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

کلیات قانون ۳۰ درصد مالیات در هلند از نگاه یک دانشجو

قانون ۳۰ درصد مالیات در هلند

قانون ۳۰ درصد مالیات در هلند

قانون ۳۰ درصد مالیات در هلند | نفس قانون با هدف جلب مهاجران خبره ای بوده که شاید بطور کلی هلند برای اونها جذاب نمی بود، برای همین شرط اصلی اول برای تحت شمول شدن این هست که هنگام دریافت قرارداد کاری (یا تحت شرایط خاص آفر کاری) متقاضی در هلند و یا در فاصله زیر ۱۵۰ کیلومتری مرزهای هلند زندگی نکنه (به استثنای بریتانیا، و برای دانشجویان دکتری که شرایط خاص دارن)، به این ترتیب اگه از ایران به هلند وارد شدیم، مقیم شدیم، BSN هم گرفتیم و خمنته هم رجیستر شدیم و بعد کار پیدا کردیم معمولا امکان برخورداری از این قانون رو نخواهیم داشت.

این در مورد زوجین خیلی مهم هست، یکی از زوجین کار میگیره یا دانشجویی میاد، اگه همسرش رو همزمان بیاره امکان استفاده از قانون سی درصد برای همسرش از بین میره، بهتره همسر ویزای هلند رو بگیره ولی به هلند برای اقامت نیاد، با امکاناتی که داشتن ویزا و مقیم بودن همسرش محیی میکنه، اپلای کنه، قرارداد کاری بگیره (در مورد زوجین استثناً آفر هم امکان داره) و بعد به هلند مهاجرت کنه‌.

شرط  ۱۶ ماهه

شرط اصلی دوم مساله ۱۶ ماه هست‌. وقتی شرط اصلی اول رو رعایت کردیم به شرط اصلی دوم میرسیم، در تست اقامتی باید ثابت کنیم حداقل ۱۶ ماه از ۲۴ ماه منتهی به ورود به هلند در هلند اقامت نداشته ایم.

این شرط تاثیری برای کسانی که قبلا مقیم هلند نبوده اند نداره، ولی اگه قبلا بصورت دانشجویی و یا برای کار یا زندگی با همسر در هلند بوده اید معنی این شرط این هست که عملا باید ۱۶ ماه در هلند دیرجیستر بوده باشیم، با توجه به زمان دیرجیستر شدن بهتره یک سال و نیم منتهی به تاریخ بازگشت مجدد به هلند، در هلند اقامت نداشته بوده باشیم.

بعضی دوستان از این شرط دوم برداشت اشتباه میکنند و تصور میکنند به این معنی است که بعد از ورود به هلند ۸ ماه فرصت کاریابی برای شمول ۳۰ درصد خواهند داشت، که کاملا اشتباه هست، چون شرط اصلی اول مقدم بر این شرط است و اینکه شرط دوم برای ایجاد محدودیت بر ساکنین قبلی هلند‌ است نه برای تسهیل شرایط برای جدیدالورود ها.

فرصت پیدا کردن کار در صورت تغییر کارفرما

آخرین نکته اینکه در صورت تغییر کارفرما ۳ ماه فرصت پیدا کردن کار جدید دارید. ولی ۳ ماه لزوما از تاریخ پایان نوتیس محاسبه نخواهد شد‌.

نکته مهم، دانشجویان دکتری از شرایط معاف هستند، معافیتهای دیگه هم هست.

ویزای تحصیلی آمریکا | موثرترین رزومه تحصیلی | سایت معرفی بورسیه در آلمان | استادی پلن چیست؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان