فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

نحوه پیدا کردن دانشگاه برای برای اپلای و رشته ی تحصیلی

پیدا کردن دانشگاه برای برای اپلای

‌چطور یک دانشگاهی برای رشته ی تحصیلی خود پیدا کنم

انتخاب دانشگاهی مناسب که مربوط به حوزه تحصیلی باشد اولین و اساسی‌ترین انتخاب برای قدم گذاشتن در فرآیند اپلای است که باید با دقت و بررسی لازم انجام شود. نحوه جستجو برای پیدا کردن هر یک از پوزیشن های تحصیلی در هر یک از مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت است که در ادامه بیان خواهیم کرد.

۱- مقطع کارشناسی ارشد

به منظور پیدا کردن دانشگاهی برای رشته ی خود در مقطع ارشد می توان به این صورت عمل کرد که با استفاده از سه کلید واژه ؛ رشته مورد نظر، کشور مورد نظر و مقطع تحصیلی جستجو را انجام داد. به عنوان نمونه برای پیدا کردن دانشگاهی برای تحصیل در رشته فیزیک در مقطع ارشد عبارت زیر را در گوگل را باید تایپ کنیم : chemistry, Italy, Master

با این روش جستجو فهرستی از دانشگاه هایی که در کشور مورد نظر رشته مربوطه را دارند مشاهده خواهید کرد. سپس با مراجعه به سایت هر یک از این دانشگاه ها، شرایط هر یک را بررسی کرده تا بتوان حداقل پیش نیازهای لازم برای پذیرش را فراهم کرد. اطلاعاتی که باید به آنها توجه کرد شامل میزان شهریه، بورسیه تحصیلی، ددلاین ها، طول دوره، نمره زبان، مقدار اپلیکیشن فی و تاریخ شروع برنامه ها می باشد. در نهایت از هریک از این دانشگاه ها یک فهرست کاملی تهیه کنید تا متناسب با ددلاین های هر یک فرآیند اپلای را آغاز کنید.

‌۲- مقطع دکتری

تفاوت پیدا کردن پوزیشن تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد با دکتری در این است که برنامه های ارشد، از پیش تعریف شده هستند اما مقطع دکتری اینگونه نیست و به سه روش می توان برای دکتری اقدام کرد.

  • روش اول این گونه است که به دنبال PhD Program باشیم. این فرصت ها از طرف یک گروه یا دپارتمان ارائه می شوند و پروژه خاصی برای آن تعریف نشده است. این روش نیز تقریبا مرسوم می باشد و اصولا نگارش ریسرچ پروپوزال در این نوع به عهده متقاضی می باشد.
  • روش دوم این گونه است که پروژه ها و پوزیشن های که از قبل توسط دانشگاه ها آگهی می شوند را جستجو کنیم. برای این منظور بایستی از کلید واژه ها بدین گونه استفاده کرد:
    نام رشته، نام کشور و پوزیشن دکتری:‌ chemistry PhD Positions in Germany
  • روش سوم ، پیدا کردن اساتید با استفاده از مکاتبه می باشد. این روش هم یکی از متداول ترین گزینه برای پیدا کردن دانشگاهی برای تحصیل در مقطع دکتری می باشد. برای این کار بایستی لیست دانشگاه های کشور مورد نظر را استخراج کرده و با مراجعه به سایت هر یک در قسمت Staff لیست اساتید را پیدا کنید. سپس با مراجعه به صفحه شخصی هر استاد، می توان موضوعات مورد علاقه، مقاله ها و پایان نامه دانشجوهای آنها را مشاهده نمایید.‌

تفاوت Resume و CV | معدل GPA | انواع کمک‌ هزینه های تحصیلی | فهرست اصطلاحات رایج در فرایند اپلای

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان