بهترین زمان برای اپلای دانشگاه‌های ایتالیا

بهترین زمان برای اپلای دانشگاه‌های ایتالیا
4.2/5 - (4 امتیاز)

بهترین زمان برای اپلای دانشگاه‌های ایتالیا

متقاضیان در فرآیند اپلای برای دانشگاه‌های خارجی و برای ارائه درخواست پذیرش خود قطعا به عواملی نظیر ددلاین (Deadline) یا فراخوان دانشگاه ها برخورد می‌کنند. ددلاین دانشگاه‌ها آخرین فرصت متقاضی است تا اپلیکیشن آنلاین دانشگاه را ارائه دهد. از آنجایی که هر دانشگاه ددلاین خاض خود را دارد با مراجعه به بخش های مشابه با How to Apply یا Apply Now در سایت دانشگاه، از این اخرین مهلت ها می توان آگاهی یافت.

☑️ پیشنهاد مطالعه: 0 تا 100 تحصیل در استرالیا

بهترین زمان مناسب برای اپلای

برای تحصیل در ایتالیا بهترین زمان ممکن برای اپلای، فراخوان اول (First Call) دانشگاه‌ها می باشد. چون در زمان فراخوان اول، دانشگاه‌ها ابتدا ظرفیت کامل خود را به این دسته از دانشجویان اختصاص می‌دهد. به عنوان نمونه دانشگاه پلی‌تکنیک میلان هرساله از ۵ سبتامبر یا ۱۴ شهریور برای ترم پاییز (fall) سال بعد شروع به پذیرش دانشجو می‌کنند.

شانس پذیرش

به این دلیل که در فراخوان اول (First call) دانشگاه ها ظرفیت بیشتری نسبت به فراخوان‌های بعدی دارند، شانس پذیرش متقاضیان در فراخوان اول بسیار بالا می باشد. حتی ممکن است که این امر موجب شود تا یک متقاضی با معدل کمتر در فراخوان اول موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه شود ولی متقاضی دیگری با رزومه خیلی مناسب تر در فراخوان دوم موفق به اخذ پذیرش نشود. بنابراین زمان مناسب برای اپلای، شانس پذیرش افراد را به مراتب افزایش می‌دهد.

برای متقاضیانی که مدرک زبان ندارند، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا بدون مدرک زبان نیز امکان‌پذیر است و دانشجویان تا زمان مصاحبه سفارت برای آماده کردن مدرک زبان زمان دارند.

مقالات مفید: دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا | ویزای دانشجویی نیوزیلند | نمره آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

دیدگاه کاربران
  • زیبا امانی 10 نوامبر 2020 / 19:55

    سلام وقتتون بخیر، آزمون آلفا تست رو فقط برای یهک رشته و یک دانشگاه می‌دیم یا نه مثل کنکور ایران آزمون رو می‌دیم و براساس نمره و امتیاز آزمون دانشگاه رو انتخاب میکنیم؟
    ممنون میشم جواب بدید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان