مقدار فاند دکتری دانمارک | مقدار حقوق پسادکتری در دانمارک

مقدار فاند دکتری دانمارک

حقوق دانشجویان دکتری و پسادکتری در دانمارک

در دانمارک مشابه با آلمان، سوئیس، سوئد، فنلاند، اتریش، هلند، ایرلند، نروژ و انگلستان دانشجویان دکتری و postdoc توسط دانشگاه‌ها در قراردادهای مدت معین، استخدام می شوند. حقوق و دستمزدها بر اساس یک توافق جمعی برای کارمندان دانشگاه شاغل در بخش دولتی تعیین می شود.

در مقایسه با حقوق و دستمزد دانشجویان در آلمان، حقوق دکتری یا Postdoc شما تا حدودی به تجربیات قبلی شما بستگی دارد. به عنوان یک دانشجوی دکتری، دستمزدهای پرداختی به این صورت دسته بندی می شود که آیا بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد مشغول به کار بوده اید یا خیر.

اگرچه تفاوت چندان بزرگ نیست، با این حال افرادی که تجربه بیشتری داشته باشند درآمد بیشتری کسب خواهند کرد. بطور کلی معادل ۲۹۰۰۰ کرون دانمارک در ماه می باشد که بسته به سابقه کاری متقاضی این حقوق می تواند افزایش یابد. حقوق ناخالص یک Postdoc در دانشگاه دانمارک حدود ۴۰۰۰۰ کرون دانمارکی در ماه (DKK / ماه) است.

 

حقوق خالص دانشجویان دکتری و Postdoc در دانمارک

محاسبه دستمزد خالص کمی مشکل است و به عوامل زیادی بستگی دارد. از آنجا که مالیات در هر شهر نرخ خاص خود را دارد، تهیه یک محاسبه دقیق مشترک دشوار است. با این حال، تفاوت ها آنچنان بزرگ نیست و ما می توانیم به طور متوسط و ​​نسبتاً دقیق حقوق خالص دانشجویان دکتری و پسادکتری شاغل در دانشگاه های دانمارک را برای شما فراهم کنیم.

برای دانشجویان دکتری، حقوق خالص می تواند ۶۰ درصد از حقوق ناخالص محاسبه شود. بنابراین برای یک دانشجوی دکتری تازه کار که در کلاس ۴ با دستمزد متوسط  است​​، متوسط ​​حقوق خالص ۱۷۵۰۰ کرن دانمارکی در هر ماه را دریافت خواهد کرد. برای دانشجویان با درجه حقوق بالاتر ، این تعداد می تواند تا ۱۹۵۰۰ دانمارک کرون در ماه افزایش یابد.

دستمزد خالص پسادکتری در صورتی که وی در طرح “مالیات ویژه محقق” یا “مالیات عادی” قرار داشته باشد می تواند بسیار متفاوت باشد. در صورتی که به عنوان پسادکتری در یک دانشگاه دانمارکی شروع به کار کنید، می توانید برای یک طرح مالیاتی برای پژوهشگر واجد شرایط شوید، مشروط بر اینکه قبلاً در این کشور کار یا زندگی نکرده باشید. اگر این شرایط را برآورده کنید، مالیات شما (در صورت تمایل) می تواند نرخ ثابت ۲۶٪ باشد. این بدان معناست که متوسط ​​حقوق خالص یک postdoc با شرط ذکر شده از ۲۴۰۰۰ کرون دانمارکی در ماه شروع می شود.

اگر براساس برنامه مالیات عادی طبقه بندی شوید، دستمزد خالص شما کمی کمتر خواهد بود. در این حالت، حقوق خالص شما از ۲۲۵۰۰ دانمارک کرون در ماه شروع می شود.

مقدار فاند دکتری دانمارک

کسر مالیات برای دانشجویان دکتری و پسادکتری

تحت چندین شرایط، شما می توانید کسر مالیات داشته باشید (بنابراین از حقوق خالص بیشتری برخوردار می شوید). به عنوان مثال، اگر شما به عنوان دکتری اشتغال دارید اما شریک زندگی شما کار نمی کند (اما در دانمارک با شما زندگی می کند)، می توانید مالیات خود را کاهش دهید.

در این حالت، نرخ مالیات برای حقوق ناخالص شما بعد از کاهش ۸۶۰۰۰ کرن دانمارکی در سال اعمال می شود. به عبارت دیگر، شما می توانید به طور متوسط ​​در هر ماه ۲۵۰۰ کرن دانمارکی اضافی با درآمد خالص خود داشته باشید. برای جزئیات در مورد روش و مقررات، به وب سایت سازمان امور مالیاتی دانمارک مراجعه کنید.

ساختار انگیزه نامه | راهنمای اپلای پسادکتری | دانشگاه های ارزان در اسکاندیناوی | ویزای تحصیلی آلمان

مقدار فاند دکتری دانمارک | مقدار حقوق پسادکتری در دانمارک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان