در کدام کشور ها دانشگاه رایگان است؟| در کدام کشورها تحصیل رایگان است؟

یافتن بلیط پرواز ارزان

در کدام کشورها تحصیل رایگان است؟

امروزه تحصیل رایگان در کشوری خارجی نه تنها موضوع مورد بحث در ایران بوده بلکه در بسیاری از کشور های دیگر نیز از موضوعات بحث است. حتی در آمریکا نیز به دلیل شهریه بالای دانشگاه ها، بسیاری از افراد به دنبال کشوری برای تحصیل هستند که در آن بتوانند ضمن آموزش رایگان، از فرصت آینده سازی خوبی نیز بهره مند باشند. در این مقاله تلاش میکنیم به شما ۵ کشوری که بیشترین میزان دانشجوی ورودی برای تحصیل رایگان دارند را معرفی نماییم.

تحصیل در نروژ:

نروژ یکی از گران ترین کشور ها برای زندگی است. اغلب افرادی که قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل را دارند، با بررسی هزینه های زندگی در نروژ معمولا از مهاجرت به آن منصرف میشود. اما در نروژ تحصیل در مقاطع بالای دانشگاهی کاملا رایگان بوده و دولت مخارج آن را تامین میکند.

البته دانشگاه های مطرح نروژ در سطح جهانی چندان زیاد نیستند و درنتیجه پذیرش گرفتن از آن ها نباید کار راحتی باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در نروژ باید به زبان نروژی مسلط باشید اما اغلب دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور با زبان انگلیسی برگزار میگردد.

دانشگاه اسلو معتبر ترین دانشگاه این کشور است که در رتبه ۶۷ دانشگاه های دنیا قرار داشته و از جمله بهترین دانشگاه های دنیاست که تحصیل در آن رایگان است.

تحصیل در فنلاند:

تا اوایل سال ۲۰۱۷ تحصیلات دانشگاهی در فنلاند کاملا رایگان بود. اما از امسال کشور فنلاند جهت کنترل مهاجرت های ورودی به این کشور برای تحصیل، مقررات تازه ای را وضع کرده است. در حال حاضر چنانچه قصد گرفتن دکترا در این کشور را داشته باشد و به زبان فنلاندی یا سوییسی مسلط باشید، تحصیل برای شما رایگان خواهد بود اما چناچنه قصد تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشید باید شهریه تحصیل را پرداخت نمایید. همچنین تحصیلات در مقطع کارشناسی نیز نیاز به پرداخت شهریه دارد.

البته با وجود قوانین تازه در مورد شهریه دانشگاه، همچنان فنلاند از ارزان ترین کشور ها برای تحصیل است. درآمد کشور فنلاند بسیار وابسته به دانش در آن کشور است و این کشور توانسته به بهترین نحو از نیرو های متخصص و نخبه ی تحصیل کرده در آن استفاده نماید و به همین دلیل از مقاصد بسیار جذاب برای تحصیل در دنیا است.

تحصیل در سوئد:

تحصیل در این کشور گرچه رایگان نیست اما میتواند به راحتی رایگان شود! تا سال ۲۰۱۰ تحصیل در تمامی مقاطع برای تمامی ملیت ها در این کشور رایگان بود اما در سال ۲۰۱۰ پارلمان سوئد قوانینی را به تصویب رساند که از آن پس گرچه تحصیل در سوئد رایگان نیست، اما به راحتی میتوان از بورسیه های کامل بهره مند شد.

تنها با داشتن پیشینه دانشگاهی مناسب و بلد بودن میزان خاصی از زبان سوئدی میتوانید در این کشور رایگان تحصیل کنید.

پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک | پرداخت با پی پال | پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا | پرداخت سویس فی

تحصیل در آلمان:

احتمالا آلمان جذاب ترین کشور برای افرادی است که قصد تحصیل رایگان در یک کشور خارجی را دارند. تحصیل در آلمان کاملا رایگان است اما این تنها مزیت تحصیل در آلمان نیست. آلمان نیازمند نیروی کار متخصص است و احتمال اینکه یک فرد خارجی پس از تحصیل در آلمان بتواند شغلی بیابد و در نتیجه اقامت آلمان را دریافت نماید بسیار بالاست. آلمان دانشگاه های بسیار خوبی دارد و رتبه ی دانشگاه های آلمان با کشور هایی مانند فنلاند و سوئد قابل مقایسه نیست.

تحصیل در بسیاری از دانشگاه های آلمان با زبان انگلیسی بوده و دانشجویان به یادگیری زبان آلمانی تنها در سطح گفتار روزانه نیاز دارند. آب و هوا و شرایط زندگی در آلمان بسیار بهتر از بسیاری دیگر از کشور ها است و هزینه زندگی در این کشور چندان زیاد نیست.

تمام این موارد آلمان را به یکی از جذاب ترین مقصد ها برای تمام دانشجویان دنیا تبدیل کرده است و این باعث شده که این گمان رود که این وضعیت در آلمان ادامه نخواهد یافت و به زودی قوانین تازه ای در ارتباط با شهریه دانشگاه ها وضع شود. در حال حاضر نیز تحصیل در برخی دانشگاه های آلمان نیازمند پرداخت شهریه شده است.

تحصیل در فرانسه:

گرچه فرانسه به اندازه آلمان به تحصیل رایگان شناخته نشده است اما تحصیل در این کشور نیز یا رایگان است و یا بسیار ارزان. البته اغلب دانشگاه های فرانسه شهریه دریافت میکنند اما این شهریه در حدود ۲۰۰ دلار در هر نیمسال است که قابل مقایسه با دیگر کشور ها نیست.

تحصیل در فرانسه نیازمند این است که زبان فرانسه را بلد بوده و مدرک آن را ارائه نمایید اما این موضوع نه تنها ضعف نبوده بلکه فرصتی بسیار مناسب است. در ۴۷ کشور دنیا زبان فرانسه یا زبان اصلی صحبت مردم است و یا یکی از زبان های مورد استفاده. در نتیجه یادگیری زبان فرانسه میتواند آینده شما را بسیار درخشان تر کند.

لندینگ فی کانادا | اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا | پرداخت اپلیکیشن فی | پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان